Identifikohen dy nga grabitësit e miliona eurove në aeroportin e Rinasit
999 rezultate për

librave

Shqipja depërton në Australi Në vizitën e parë të një zyrtari të lartë pranë komunitetit shqiptar në Australi, ministri Majko i shprehu mirënjohjen a
Sot pritet vendimi i gjykatës për Enver Hasanin Sot pritet të paraqitet fjala përfundimtare në gjykimin e Enver Hasanit për librat e përkthyera të UP-së. Në gjykimin
"Do rrimë pa bukë që t'i blejmë", qytetarët alarmohet për çmimin e librave shkollor Fillimi i vitit shkollor është shumë pranë dhe prindërit po kujdesen që t’i përgadisin fëmijët e tyre me të gjitha mjete
Deskoska premton revizion për të gjithë librat Ministrja e Arsimit dhe Shkencës e Maqedonisë Renata Deskoska paralajmëroi revizion të librave në të gjitha nivelet dhe
Partia Komuniste në Kinë i shpall "luftë" librave për fëmijë Winnie-the-Pooh, Peppa Pig, Charlie, Fabrika e Çokollatave e shumë të tjera, po e ndjejnë rrezikun në Kinë në mesin e ra
Fevziu dhe Blushi, “rrotë më rrotë” tek Panairi i Librit Shoqata e Botuesve ka bërë publike listën e librave më të shitur të Panairit të këtij viti. Libri më i shitur është
Teknologjia mundëson një metodë shumë të lehtë për digjitalizimin e librave Disa studiues të MIT kanë propozuar një teknologji që mundëson leximin e një libri si leximi i një disku. Nëse kjo re
Të etur për dije... Jo të gjithë i kanë mundësitë për të ndjekur shkollën dhe pavarësisht se nuk ndihen të përkëdhelur nga fati, ata e gjejn
Vazhdon ofendimi i shqiptarëve në tekstet shkollore në Maqedoni Tekstet shkollore në Maqedoni mbeten të njëjtat si të viteve të kaluara, me plot gabime shkencore dhe përmbajtje ofendue
Në hetim tre shtetas për fshehje të të ardhurave të librave në bibliotekë Tre persona po hetohen për fshehje të të adhurave sa i takon librave pa faturë tatimore në bibliotekën e shkollës. Burim
Nxënësit do të vazhdojnë të mësojmë prej librave që fyejnë shqiptarët Sot nisi viti i ri shkollor në Maqedoni, por historia e poshtërimit të shqiptarëve nëpër tekstet shkollore nuk do të mar
Serbët konfiskojnë librin "Terrori i Serbisë pushtuese mbi shqiptarët" Doganierët serbë kanë konfiskuar tetë libra në gjuhën shqipe me titullin "Terrori i Serbisë pushtuese mbi shqiptarët në
Policia e Kosovës godet grupin e fajdexhinjëve, 7 të arrestuar Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar në Policinë e Kosovës ka arrestuar 7 persona të dyshuar për organizmin e fa
Përgënjeshtrimi/ Ministria e Vetëqeverisjes Lokale nuk ka botuar libra në maqedonisht Ministria e Vetëqeverisjes Lokale ka reaguar pas akuzave të Komunës Strugë për ndarjen e 500 librave në gjuhën maqedonas
Jakup Krasniqi kundër Ben Blushit Jakup Krasniqi ka reaguar kundër Ben Blushit, i cili e ka cilësuar liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin si një figurë i
Gjuhët më me ndikim në botë, mes tyre edhe shqipja (FOTO LAJM) Një hartë e publikuar nga "Science Report" tregon gjuhët më me ndikim në botë. Në këtë hartë figuron edhe gjuha shqip
Zbulohet baza e falsifikimeve në Elbasan Strukturat e luftës kundër krimit ekonomik dhe financiar në Elbasan, në bashkëpunim me organin tatimor bënë të mundur id
Rama: Do të heqim ‘alter-tekstin’ nga sistemi kanceroz i librave mësimorë Në analizën 300-ditorë të Ministrisë së Arsimit, kryeministri Edi Rama u shpreh sot se së shpejti, në kuadrin e reformës
Johnny Depp, me shije të veçanta për librat Johnny Depp është i apasionuar pas librave erotikë. Këtë lajm e kanë përcjellë burime të afërta të aktorit. Ata kanë dek
Botohet në Fletoren Zyrtare marrëveshja me Kosovën për përjashtimin nga TVSH-ja të librave Ditën e sotme është botuar në Fletoren Zyrtare dhe marrëveshja e lidhur midis qeverisë së Shqipërisë dhe qeverisë së Kos