999 rezultate për

libra

La djalin e mitur në Greqi, policia arreston një person nga Librazhdi Një shtetas nga Librazhdi me inicialet SH.Z, është proceduar penalisht për veprën penale “braktisje e të miturit”. Pr
Plagosi me sëpatë një person, arrestohet 55 vjeçari në Librazhd Policia e Elbasanit ka arrestuar 4 persona pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Sipas policisë një nga të arre
Parakalim i gabuar, dy të plagosur në një aksident në Librazhd Një kampion ka përfunduar në buzë të gremisës në aksin rrugor, Librazhd-Përrenjas për shkak të një parakalimit të gabua
Gjeni i vërtetë, 9-vjeçari shqiptar me autizëm që flet 4 gjuhë të huaja dhe ka lexuar 100 libra (VIDEO) Jamarbër Hoxha fitoi çmimin si “Lexuesi më i mirë” në Panairin e Librit të këtij viti dhe jo më kot u vlerësua. Vogëlush
Aksident në Librazhd-Peshkopi, plagosen tre persona Një aksident ka ndodhur në orët e para të mbrëmjes në aksin rrugor Librazhd-Peshkopi. Mësohet se një automjet me targ
SIGAL UNIQA realizon për herë të parë librarinë audio të librave për shqiptarët anembanë botës Për herë të parë është realizuar një librari audio e librave shqiptarë dhe të huaj të përkthyer në Shqip, librari e cila
Hidhet nga kati i pestë 24-vjeçari Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Librazhd. Mësohet se një i ri është vetëhedhur nga ballkoni i kati
Moti i keq, rrëshqitje dheu në aksin Elbasan-Librazhd Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme të konsiderueshme në disa zona të vendit, ku veç përmbytjeve ka pasur dh
Infektohet me COVID-19 kryebashkiaku i Librazhdit Kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra ka dalë pozitiv me koronavirus. Gurra konfirmoi për abcnews.al se tamponi i
Ndahet nga jeta shkrimtarja e librave për fëmijë Shkrimtarja e librave për fëmijë, Shpresa Vreto është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Shpresa Vreto është autore
E rëndë në Librazhd, punëtori humb jetën pasi e zuri pompa e betonit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd. Një burrë ka humbur jetën teksa po punonte në banesën e një
Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, dërgohet në spital një person Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-Librazhd në vendin e quajtur “Kthesa e Murrashit”. Mësohet
Një hero 12 vjeçar, ky është Dielli që bëri Suedinë të fuste Kosovën në hartë Mospërfshirja e Kosovës si një shtet i pavarur në tekstet shkollore vazhdon të mbetet një problem. Pikërisht, një shqetë
RENEA "sfidohet" nga makina në shpejtësi, blindohet aksi Elbasan-Librazhd Ndërkohë që RENEA ka blinduar aksin Elbasan-Librazhd për të kapur autorin e atentatit ndaj Bujar Celes, një makinë në sh
Nëse kapesh pa maskë në Turqi: Gjobë, karantinë dhe dhjetë libra për tu lexuar Cfarë ndodh në Turqi nëse kapesh që nuk mban maskë në hapësirat publike dhe në vendin e punës? Në provincën e Sakarya, n
Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Librazhd, shoferi përfundon në sallën e operimit Një aksident është regjistruar pak më parë në aksin rrugor Elbasan-Librazhd. Mmësohet se në aksident është përfshirë
E RËNDË/ Vetëvaret 50 vjeçari në Librazhd Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd, ku një 50 vjeçar ka vendosur t'i japë fund jetës. Viktima m
47 vjeçari i jep fund jetës në pemën pranë banesës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Librazhd ku një 47 vjeçar i ka dhënë fund jetës. Ngjarja ka ndodhu
Rrezikohet një banesë, 3 vatra zjarri në Librazhd Tre vatra zjarri në të njëjtën kohë u shfaqën pasditen e sotme në Njësinë Administrative Hotolisht. Burimet bëjnë me
Pas Tiranës e Durrësit, ky qytet është vatra e re e COVID-19 në Shqipëri Kur Shqipëria doli nga izolimi, Librazhdi nuk kishte asnjë rast me Covid, madje konsiderohej "zonë e gjelbërt" dhe e fit