999 rezultate për

libian

9 vjet nga vrasja e Gaddafit, infermierja serbe: Pse ishte një burrë i rrallë Sot shënohet përvjetori i 9-të i vdekjes së ish-liderit libian Muammar Gaddafi dhe si çdo 20 tetor, një impression vlerë
Ku përfundoi thesari i Gedafit dhe kujt i shkojnë tani interesat prej miliardash? Ku ka përfunduar thesari i Gedafit? Askush nuk e di me saktësi, po kështu askush nuk e di se sa është shuma, edhe pse qa
Grabitet banka, zhduken papritur 10 miliardë dollarë Rreth 10 miliardë euro fonde të qeverisë libiane, të ngrira si pjesë e sanksioneve kundër rrethit të brendshëm të Muamma
Ku përfundoi thesari i Gedafit? Dhe kujt i shkojnë tani interesat prej miliardash? Ku ka përfunduar thesari i Gedafit? Askush nuk e di me saktësi, po kështu askush nuk e di se sa është shuma, edhe pse qa
Anija shqiptare “peng” në Libi, reagon ministria e Jashtme Ministria e Jashtme ka reaguar pas alarmit për anijen tregtare të nisur drejt Maltës e cila është ndaluar nga marina ush
Mbytet anija me 150 emigrantë libianë, 60 të zhdukur Rreth 60 emigrantë rezultojnë të humbur në Detin Mesdhe, pas fundosjes së një anije në brigjet e Libisë. Lajmin e bwr
Kur Gadafi i shkruante letra presidentit Rugova: I dashur vëllai im Ibrahim Rugova... Pas Marrëveshjes së Dejtonit në vitin 1995 dhe fundit të luftërave në Bosnjë e Kroaci, bilanci ishte tragjik. Serbët
Trembëdhjetë emigrantë libianë asfiksohen në një kamion të mbyllur Të paktën 13 emigrantë kanë humbur jetën nga asfiksimi në një kamion të mbyllur, pasi kishin tentuar të kalonin nga plaz
Të paktën 90 trupa emigrantësh të mbytur dalin në brigjet libiane Trupat e 90 emigrantëve afrikanë janë nxjerrë nga deti në breg në qytetin libian të Zaëeya, në tragjedinë e fundit që ka
20 të vdekur e 50 të plagosur si pasojë e një incidenti të shkaktuar nga një majmun në Libi Të paktën 20 persona janë vrarë si pasojë e një konflikti ndëretnik në qytetin libian Saba. Incidenti ka filluar kur
Tronditëse / Regjimi i Gaddafit infektonte fëmijët me HIV Dy ish-punonjës të regjimit të Muamar Gaddafit, kanë infektuar fëmijët me HIV. Ky lajm është bërë i ditur nga shënim
Foshnja lindi gjatë një udhëtimi ajror, kompania dhuron bileta udhëtimi falas për gjithë jetën Gjatë një udhëtimi ajror nga Tripoli deri në Niameya, kryeqyteti i Nigerit, ka lindur një foshnje e gjinisë mashkull.
OKB: Rreth 2.4 milion persona në emergjencë humanitare në Libi Organizata e Kombeve të Bashkuara ka deklaruar se miliona shtetas libianë dhe emigrantë janë viktima të krizës humanita
SHBA bombardon një nga fortesat e ISIS Sulme ajrore janë mbajtur sot në një nga fortesat e ISIS në Libi dhe mësohet se sulmi ka ardhur me kërkesë nga qeveria
Panik te ISIS, snajperi misterioz po eliminon komandantët Plumbat e tij duket sikur vijnë nga askundi dhe godasin me precizion vrastar! Gjatë javëve të shkuara, tre komandantë të
U vra Gaddafi apo sozia e tij?! (FOTO LAJM +18) Ka mundësi qe ish lideri i Libise, Muammar Gaddafi, te jete duke shijuar pushimet i qetë në një parajsë fiskale. Është e
Fakte tronditëse: Ja sa mirë jetonte populli libian në kohën e Geddafit Dikush mund ta mbajë mend kohën, kur shqiptarët shkonin për të punuar në Libi, në vitet ’80 të shekullit të kaluar. Këtë
Rojet bregdetare italiane nxjerrin nga deti trupat e 9 emigrantëve libianë Sa i takon anijes së mbytur me emigrantë, që ishin nisur nga bregdeti i Libisë, raportohet se janë nxjerrë nga deti trup
Nafta e Libisë në qendër të luftës Faten Hayed, Libi Nëse komuniteti ndërkombëtar nuk do të bëjë diçka, Libia do të përfundojë të ndahet në shumë
Ja dhoma makabre e seksit e Gaddafit (FOTO LAJM) Është zbuluar një prej dhomave makabre të seksit të Kolonelit libian Gaddafi, ku ai përdhunonte vajza dhe djem të moshës