999 rezultate për

liberalizimin

Eksperti gjerman: Ja kur liberalizohen vizat Sipas njohësit të zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor, Bodo Weber, afati potencial për liberalizimin e vizave për Kosovë
Super lajm, PE voton për liberalizimin e vizave ndaj Kosovës Parlamenti Europian votoi për vazhdimin e mandatit të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Parlamenti e
Veseli fajëson BE-në për ikjen e të rinjve, harron korrupsionin që mjeron kosovarët Kryetari i Kuvendit të Kosovës njëherësh i pari i PDK-së, Kadri Veseli në një konferencë për medie tha se çdo vonesë e B
Sot PE merr një vendim për liberalizimin e vizave Parlamenti Evropian pritet të votojë sot për hapat e ardhshëm të procesit për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kos
Eurodeputeti bën kërkesë për liberalizimin e vizave për Kosovën në Strasburg "Rreth 90 përqind e njerëzve të Evropës Juglindore i gëzojnë të drejtat e udhëtimit, vetëm qytetarët e Kosovës ende jo",
Jepet një shpresë për liberalizimin e vizave Institucionet e Kosovës i kanë plotësuar të gjitha kushtet për të fituar liberalizimin e vizave, mirëpo ky proces tash e
Ministrja Hoxha shuan shpresat e qytetarëve për liberalizimin e vizave Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka konfirmuar se rruga drejt liberalizimit të vizave me Bashkimin Evropi
Dhurata Hoxha përgenjështron Hashim Thaçin Ministrja e Integrimit Europiane Dhurata Hoxha ka komentuar deklaratat e presidentit Hashim Thaçi ku së fundi tha se ven
Fajon nuk jep ndonjë datë për liberalizimin e vizave Raportuesja për Kosovën dhe eurodeputetja, Tanja Fajon, ka thënë se shpreson që edhe dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbis
Thaçi sërish shfaqet me data për liberalizimin e vizave Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se në Forumin Ekonomik të Davosit është takuar me Komisionarin për zgjerim,
BE apel Kosovës për liberalizimin e vizave Zyrtarë të Bashkimit Evropian në Prishtinë kanë thënë se është e rëndësishme që autoritetet e Kosovës të vazhdojnë me vr
Deputeti i Kosovës premton se nuk do të presë flokët dhe mjekrën deri në liberalizimin e vizave (FOTO LAJM) Deputeti nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri, ditë më parë, ka bërë premtimin që nuk do i prejë flokët dhe
Haradinaj: Kosova e ka një shans për vizat në 2019 Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë me dije se qeveria nën drejtimin e tij gjatë vitit 2018 ka marrë vendime në të mir
Edhe për liberalizimin nxorri fjalë që i merr era, s'ka viza këtë vit Kryeministri Haradinaj ka thënë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda vitit 2018. Megjithatë në përgjigjen e Pë
Qeshni me lot, Thaçi ka uruar liberalizimin e vizave që në vitin 2012 Një video e presidentit Hashim Thaçi, duke uruar qytetarët e vendit për “liberalizimin e vizave” në vitin 2012, është bë
Thaçi kërkon nga BE liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përshëndetur miratimin e Rezolutës për Raportin e Progresit të Kosovës nga Parl
PE miraton rezolutën për Kosovën, s'ka datë për liberalizim por merren me taksën Sot në seancën plenare të Parlamentit Evropian është miratuar Rezoluta e përgatitur nga raportuesi Igor Šoltes. Gjatë
Haradinaj kërkon nga Kurz liberalizimin në dhjetor Kancelari austriak Sebastian Kurz sot në Vjenë organizoi një drekë pune për kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndi
Fajon godet BE-në: Më keni zhgënjyer për liberalizimin e vizave Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se është e zhgënjyer me zhvillimet rreth liberali
Soltes paralajmëron Këshilin Evropian: Kosova të marrë liberalizimin Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Soltes ka thënë se “nuk duhet lejuar që të ketë aparteid me vizat p