999 rezultate për

liberalizimi

Pandemia zbeh gjasat për liberalizimin e vizave për Kosovën Në kohën kur Gjermania është duke rivendosur kufirin me Çekinë dhe Austrinë për shkak të pandemisë, liberalizimi i vizav
Spanja, Franca e shtete të tjera kundërshtojnë njohjen dhe liberalizimin e vizave për Kosovën Përgjatë mbledhjes së Komisionit për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian, ku u votuan amandamente të shumta në r
Franca e Holanda vazhdojnë ta pengojnë liberalizimin e vizave për Kosovën Franca dhe Holanda mbesin shtetet, të cilat e pamundësuan liberalizimin e vizave për Kosovën gjatë presidencës gjermane
Liberalizimi i vizave me Kosovën, Rama i prerë: Ky është turpi i BE-së Kryeministri Edi Rama në takimin e sotëm me homologun e tij, Avdullah Hoti ka folur pa nota diplomacie në lidhje me vone
Gjermania pro liberalizimit, por disa vende ende hezitojnë Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian mendojnë se Kosova i ka përmbushur kriteret për liberali
Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund t
Grenell: Në takimin e 10 korrikut duhet të përfundojë çështja e liberalizimit për kosovarët I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shprehu mbështetjen e plotë për ud
Deputetët e PE kërkesë Merkel: Të vendoset në axhendë liberalizimi i vizave për Kosovën Deputetët e Parlamentit Evropian kanë nënshkruar një letër përmes të cilës kanë kërkuar nga kancelarja gjermane Angela M
Hoti: Liberalizimi i vizave mbetet një nga çështjet më urgjente Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë takimit të tij me kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka n
Grenell i kundërpërgjigjet Von Cramonit: Bëjeni punën tuaj, liberalizojini vizat për Kosovën Është ashpërsuar përplasja mes zyrtarëve të Evropës dhe atyre të Amerikës. I dërguari i posaçëm i administratës Trump
Thaçi në Samitin e Zagrebit kërkon liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në Samitin e Zagrebit ka përsëritur nevojën urgjente për liberalizim të
Samiti i Zagrebit, Shasha: Liberalizimi i vizave për Kosovën nuk do të jetë në agjendë 27 shtete të Bashkimit Evropian dhe 6 vendet e Ballkanit Perëndimor do të jenë sot pjesë e Samitit të Zagrebit i cili do
Konjufca bisedon me homologun gjerman për liberalizimin e vizave Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka pasur një bisedë telefonike me minis
Osmani: Francës do t’ia largojmë çdo dyshim që mund ta ketë për liberalizimin e vizave Institucionet e Kosovës janë të përkushtuara që të ndërmarrin çdo veprim me të cilin do t’ia dëshmojnë botës se qytetarë
BE po shpik kritere për vizat, liberalizimi i vështirë Procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën ka nisur qysh në vitin 2010, ndërsa sinjalet që dërgohen tani nga vendet e
Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave, pengesë është Franca Kriteret për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, sipas ish-kryetares së Komisionit Parlamentar për Integrime
Nuk ka liberalizim të vizave për kosovarët as këtë vit Qytetarëve të Republikës së Kosovës as këtë vit nuk u eci fati që të mund të lëvizin jashtë vendit lirshëm. Ndonëse pati
Liberalizimi i vizave "dhuratë" për festat e fundvitit? Festat e fundvitit po afrohen e bashkë me këtë edhe data e premtuar për liberalizimin e vizave. Dita e krishtlindjeve
Thaçi: BE ta përmushë premtimin për liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka udhëtuar sot për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në Samitin “Ballkani Per
Haradinaj: Liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda këtij viti Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda këtij viti. Ai në një