999 rezultate për

lexues

Specialistët e lexuesve të buzëve zbulojnë bisedën mes Neymar dhe Alvaros: Po, i tha majmun Skandali që çoi në ndëshkimin me karton të kuq të Neymarit gjatë ndeshjes midis Paris Saint Germain dhe Olympique Marsei
Gjërat më të çuditshme të gjetura në faqet e librave (FOTO LAJM) Nuk janë të pakta rastet kur lexues të librave të marra në biblioteka kanë lënë nga një kujtim për lexuesit e radhës në
Ku ishte epiqendra e tërmetit "monstër" që shkundi Korçën (FOTO LAJM) Tërmeti që ra pak më parë në Korçë pati sërish si epiqendër zonën mes Ersëkës-Kufirit me Greqinë dhe Korçën. Fillimis
Dalja e Prishtinës mbushet me Coca-Cola (VIDEO) Një kamion transportues që barte pijen më të famshme në botë "Coca-Cola" është aksidentuar në magjistralen Ferizaj – Pri
Makina përplaset me shtyllën në Durrës, ka të lënduar (VIDEO) Shpejtësia e lartë ka bërë që një makinë tip Mercedes A Class të dalë nga rruga duke u përplasur me shtyllën në Durrës.
​Kaq lexues kishte në bibliotekat e Kosovës për një vit Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Kulturës 2017”. Ky publikim ofron të dhëna stat
Danezët shpikin gazetarët robotë Agjencia daneze e lajmeve Ritzau dhe gazeta lokale kanë sajuar gazetarë-robotë sportivë që shkruajnë raporte me porosi p
Hapen për lexuesit ambientet e reja të bibliotekës “Musine Kokalari” Nga një hapësirë e degraduar, që shërbente si magazinë librash, biblioteka “Musine Kokalari” në Njësinë Nr. 7 është shnd
Leximi na bën edhe të lumtur! Libri dhe leximi na japin jo vetëm njohuri, por edhe na shtojnë lumturinë. Në këtë përfundim kanë arritur një grup studi
Peza falënderon lexuesin, por thumbon kolegët: Ju nuk u gëzuat për “Sarah”, ashtu si unë për librat tuaj I sapo shpallur autori më i kërkuar nga blerësit i edicionit të 20-të të Panairit të Librit, që u mbyll mbrëmë në Tiranë
Bora vështirëson qarkullimin në Dragash Sot që nga orët e hershme të mëngjesit ka filluar të bie bora e parë në gjithë Kosovën. Të pa përgatitura i ka zënë o
Tani mund t'i fshini mesazhet në WhatsApp, para se t’i shikoje lexuesi Shumë prej nesh kemi dërguar të paktën një mesazh ose një fotografi marrësit të gabuar ose jemi penduar për një mesazh q
LISTA/ Profesionet që do të zhduken për 5 vite Nga kinemaja te letërsia, e ardhmja do të jetë në duart e makinerive. Në shumë pak kohë, realiteti mund ta kalojë ima
Ronaldo “rrëmben” një tjetër çmim Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është padyshim futbollisti i këtij viti, pasi ka arritur të fitoj në nivel k
NASA, vite studime të hapura për çdo lexues online PubSpace, faqja më re e cila akoma është në përpunim nga NASA, hap dritaren për të qënë pjesë e dekadave studimore. N
"The Telegraph" fton lexuesit e saj për një tur në Shqipëri (FOTO LAJM) Gazeta e njohur britanike, "The Telegraph" fton lexuesit e saj në një tur nëpër Shqipëri, për të zbuluar një vend, që ga
Ardian Ramadani pranë lexuesit me librin e pestë Këto ditë, këndit të librave iu shtua edhe një libër i ri, një libër i veçantë për nga lloji dhe për nga rëndësia, "Libë
Super-formacioni i El Clasico-s, lihet jashtë Ronaldo (FOTO LAJM) El Clasicon e "Marca"-s e fiton Barcelona. Kur na ndajnë vetëm pak orë nga superpërballja mes Blaugranave dhe "Los Blanc
Tifozët përzgjedhin formacionet ideale të El Clasico-s (FOTO LAJM) Lexuesit e madrilenes "AS" kanë zgjedhur formacionin ideal per El Clasicon, e cila do të zhvillohet me 2 prill në "Camp
Shitet dhe blihet drogë në qendër të Prishtinës (FOTO LAJM) Në disa fotografi të publikuara nga Telegrafi shihen disa të rinj teksa blejnë dhe shesin drogë në zemër të Prishtinës.