999 rezultate për

lexuar

Braçe: Votat e pavlefshme janë vota kundër nesh, duhen lexuar shumë mirë Zëvendëskryeministri Erion Braçe, i ftuar në emisionin “Dita Jonë” në A2 CNN, deklaroi se votat e pavlefshme që u regjis
Historia e dy ujqërve, 1 minutë për ta lexuar dhe do ta kujtosh për tërë jetën Të mira dhe të këqija, të thjeshta dhe të vështira, komplekse dhe të thjeshta dhe mënyra si vendosim të reagojmë është s
Këto fotografi ju ndryshojnë humorin, bota është më e madhe sa mendojmë (FOTO LAJM) Bota rreth nesh është një vend i mrekullueshëm dhe duket se kurrë nuk do të ndalemi të habitemi prej saj. Nëse mendon
Mos u shtrini për gjumë pa e lexuar fatin për nesër Dashi - Merrni kohë shtesë për ti treguar të gjithëve bukurinë tuaj. Mbani shpatullat drejt dhe kokën lart. Detyra juaj
Mos u shtrini në krevat pa lexuar fatin për nesër Dashi – Ju mund të ndiheni sikur po ecni zbathur duke inkurajuar miqtë tuaj, ose duke luajtur me fëmijët. Do të jetë një
Sot mos dilni me makinë nëpër Tiranë pa e lexuar këtë lajm Bashkia e Tiranës rikthen sot, në 5 Maj, nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve që të shmang
Pa e lexuar motin mos bëni plane për 1 majin Fundjava e fundit e muajit prill u karakterizua nga moti i paqëndrueshëm, mes reshjeve të shiut dhe diellit. Kështu do t
Niseni javën duke lexuar motin Fillimi i javës përpara, ashtu si edhe fundjava që lamë pas, pritet të jetë pa reshje shiu dhe temperatura pranverore.
Pa e lexuar këtë lajm mos udhëtoni për në Zvicër Shteti i Zvicrës është i njohur për rregulla, të cilat duhet t’i zbatojë secili person që ia mësyn këtij vendi. “My S
Niseni javën duke lexuar parashikimin, kush janë fatlumët Horoskopi e hënë, 15 prill 2019 Dashi Dashuria: Do të jeni shumë komunikues dhe të hapur për dialog, duke u dhënë
Shembull për botën, seanca e Kuvendit të Zelandës hapet me leximin e Kuranit Kurani është lexuar gjatë seancës së Parlamentit të Zelandës së Re, që ishte e para që prej sulmit terrorist në dy xhami
Fëmija juaj ka vështirësi në të lexuar? Si ta kuptoni nga se vuan A ju ka ndodhur ndonjëherë kur keni qenë fëmijë, që teksa hapnit faqen e një libri shkronjat apo gërmat të vallëzonin? A
Kujdes, sot pa lexuar motin mos dilni nga shtëpia (TABELA) Kthjellime dhe vranësira të herë pas-herëshme dominojnë në të gjithë territorin e Shqipërisë. Më të dukshme do të jen
84-vjeçari ecën çdo ditë tetë kilometra për të lexuar gazetën (FOTO LAJM) Ahmet Ali Demirel, 84-vjeçar nga qyteza Guce në provincën verilindore turke Giresun, çdo ditë përshkon në këmbë një rrug
Fëmija juaj ka vështirësi në të lexuar? Si ta kuptoni nëse vuan nga disleksia A ju ka ndodhur ndonjëherë kur keni qenë fëmijë, që teksa hapnit faqen e një libri shkronjat apo gërmat të vallëzonin? A
Sot mos bëni plane pa e lexuar motin IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër do të ketë reshje të shiut në pjesën veriperëndimore të Ko
Mos e nisni ditën pa e lexuar horoskopin Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi-Po p
Faqet e para të shtypit shqiptar për ditën e sotme (FOTO LAJM) Pasqyra e lajmeve kryesore të ndodhura gjatë ditës së djeshme. Ju fotjmë të shihni galerinë e mësipërme për të lexuar
Nëse doni frymëzim, mos i lini këto shprehje pa lexuar 1. “Ne jemi pikërisht ajo që bëjmë vazhdimisht. Prandaj, përsosmëria nuk është një veprim, por një zakon.” – Aristoteli
Plane për fundjavën? Mos u nisni pa lexuar fillimisht parashikimin e motit Nëse keni bërë plane për nesër, mirë është t’i hidhni një sy parashikimit të motit. Sipas IGJEUM moti nesër pritet të