999 rezultate për

lexim

Shën Valentini për beqarët sipas shenjës së horoskopit, leximi i letrave Tarot Dashi I dashuri i ëndrrave ju vjen këtë Shën Valentin dhe ka shumë të ngjarë të jetë një shenjë Uji (Peshqit, Akrepi,
Projektligji për buxhetin, sot në lexim të dytë në Kuvendin e Kosovës Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në seancë plenare në ora 14:00, për të votuar në lexim të dytë projek
Leximi i celularit shtrirë? Ja ç’ndodh me kockat tona! Njeriu ka nevojë për një kohë pushimi dhe rikuperimi përgjatë veprimtarisë së 24-orëshit, përfshirë këtu dhe orët e gjum
A do të paguhet energjia e muajit Mars? Përgjigjet OSHEE Administratori i OSHEE-së Adrian Çela sqaroi gjatë një interviste në “Opinion” çështjen e faturimeve të energjisë elekt
7 arsye pse duhet të lexojmë libra Këto janë 7 arsyet pse duhet të lexosh, shikoji me vëmendje, e më pas merr në raft librin tënd të preferuar, ndërkohë pë
Leximi zhvillon shëndetin mendor Në momentet më vë vështira, letërsia mund të jetë ilaçi më i mirë. Ju sjellim pjesë të debatit të veçantë të organizuar
Tayna ndan me fansat pasionin e saj mbi librat (VIDEO) Reperja nga Kosova , Tayna është kthyer tashmë në emrin më të komentuar në rrjet. Ajo ka korrur suksesh të menjëhersh
Shembull për botën, seanca e Kuvendit të Zelandës hapet me leximin e Kuranit Kurani është lexuar gjatë seancës së Parlamentit të Zelandës së Re, që ishte e para që prej sulmit terrorist në dy xhami
Kalon edhe projektligji i FSK-së Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin e dytë për transformimin e FSK-së në ushtri. Projektligjin
Deputetët sot vendosin nëse do të falen personat që pushtuan Kuvendin Propozim-ligji për amnisti për personat e dyshuar dhe të dënuar për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vit
Ishin vetëm fjalë, s'ka ushtri më 28 nëntor Projektligjet e ushtrisë që mundësojnë transformimin e misionit të Forcës dhe të Sigurisë së Kosovës (FSK) në misionin u
"Mos shko me të nëse s'lexon libra", Lorik Cana i bashkohet nismës së leximit (VIDEO) Ministria e Kulturës, së fundmi ka nisur një fushatë për të nxitur leximin, por gjatë kësaj fushate ajo që u bë virale n
Lista Serbe bllokon gjashtë pika nga rendi i ditës në kuvend Kryesuesi i seancës së sotme të Kuvendit, Xhavit Haliti, është detyruar të tejkalojë 6 pika të rendit të ditës dhe të mo
Infermieri monstër pranon se vrau 100 persona Edhe më parë janë vënë në pranga infermierë që kanë vrarë persona në heshtje dhe pa rrëfyer krimet. Një ish-infermier
Rikonstruktohet biblioteka “Misto Treska”, kthehet në qendër moderne leximi (FOTO LAJM) Të rinjve, studentëve dhe miqve të librit në kryeqytet iu shtohet edhe një tjetër mjedis dinjitoz leximi në Njësinë 10,
Leximi me fëmijët, sekreti i një familjeje të lumtur Çfarë e bën një familje të lumtur? Përgjigjet e kësaj pyetje janë të pafundme dhe ndryshojnë në kohë. Shëndeti, mirëqeni
Ndryshimet në Ligjin për armë kalojnë në lexim të parë në Komisionin për Mbrojtje dhe Siguri Propozim-ligji për ndryshime dhe plotësime në Ligjin për armë, i cili është me flamur evropian, sot kaloi në lexim të pa
Autostrada Kërçovë – Ohër dhe “nafta e gjelbër” para deputetëve Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot, në kuadër të seancës së 40-të, në rend dite të së cilës janë mbi 60 propozim-lig
Iran, 2.7 milionë persona nuk dinë shkrim e lexim “Në shtetin tonë rreth 2.7 milionë persona nga mosha 10 deri në 49 vjeç nuk dinë shkrim e lexim. Ndërkohë 1.8 milionë pr
Në pritje të zhbllokimit të Ligjit për shqipen, Xhaferi në aksion Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi sot pritet të mbledh koordinatorët e grupeve parlamentare për të diskutuar për debatin lid