999 rezultate për

levizjes

Momentet kur Albin Kurti përleshet keq me policinë rumune, u vranë dhe dy aktivistë të VV (VIDEO) Më 10 shkurt të vitit 2007, derisa po protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit nga P
Isa Mustafa konfirmon takimin me Albin Kurtin, do arrihet marrëveshja? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka konfirmuar se gjatë ditës së sotme do të takohet me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
Takimi i fundit ishte në shtëpinë e Mustafës, ku do të jetë takimi i rradhës mes LDK dhe VV? Sa duket takimet nëpër institucione nuk funksionuan. VV dhe LDK janë zhvendosur në takime më private. Vazhdimi i taki
Reagon VV pas refuzimit të ofertës nga Agim Veliu Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka reaguar pas deklarimit të nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliut, ku
Albin Kurti nuk heq dorë nga marrëveshja për bashkëqeverisje me LDK-në Lëvizja Vetëvendosje të dielën ka mbajtur mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin
Dështon marrëveshja VV-LDK (VIDEO) Nuk ka marrëveshje–Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja nuk kanë arritur që të merren vesh që të nënshkruajnë koalicionin për
Kurti shkon në prokurori, dëshmon kundër Thaçit e Veselit Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka arritur në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, aty ku do të dëshmojë lidhur
Nis takimi Kurti-Mustafa, të dy optimistë për koalicionin (VIDEO) Para pak minutash ka nisur takimi mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit kandidat për kryeministër, Albin Kurt
Këshilla të vlefshme: Si t’ia dilni gjatë lëvizjes në mjegull Dhjetori është një nga muajt më të pakëndshëm për drejtimin e një makine. Çdo ditë dëgjojmë paralajmërime nga ata që
Meta takon Kurtin dhe Mustafën: Kosova i ka gjithë mundësitë të jetë shembull i mirëqeverisjes Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kry
Anulohet takimi Mustafa-Kurti, bëhen shkak deklaratat e VV Deklaratat e sotme në media nga drejtues të Lëvizjes Vetëvendosje, e kanë ndikuar në anulimin një takim të planifikuar m
VV-LDK, pritet sot nënshkrimi i marrëveshjes për qeverisje Sot pritet që të nënshkruhet marrëveshja për koalicion mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ndë
Rikthehen qytetarët e strehur në Kosovë, fluks në doganën e Morinës Mijera qyterarë të strehuar gjatë këtyre ditëve në Kosovë po rikthehen në Shqiperi. Ndonëse jo të sigurtë për atë çfa
Vetëvendosja ndryshon statutin, Kurti mbetet kryetar i partisë Me statutin aktual të Lëvizjes Vetëvendosje, nëse kreu i VV’së bëhet kryeministër shteti, duhet ta lirojë pozitën e kreu
Albin Kurti ulet në stadium krah tifozëve të thjeshtë, u jep zemër Kosovës dhe Shqipërisë Kyetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri” ku po luhet sfida Kosovë-Ang
Vetëvendosje reagon sërish kundër Bashkisë Tiranë: Mos t'i marrë kritikat si personale Kryetari i bordit të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Enis Sulstarova, ra reaguar kundër qëndrimit të Bashkisë së Tira
Rama kritikë Kosovës që u vetëpërjashtua nga "minishengeni" Në fjalën e tij në konferencën e përbashkët pas takimit në Ohër, kryeministri Edi Rama kritikoi Kosovës që nuk ishte e
Iu refuzua azili në Francë, kthehen vullnetarisht 120 shqiptarë 120 shtetas shqiptarë, azilkërkues në Francë janë rikthyer vullnetarisht në Shqipëri. Në këtë mënyrë ata kanë shmangu
Çfarë do të ndodhë nesër në Tiranë: Rrugë të bllokuara dhe kufizim i lëvizjes Për shkak të zhvillimit të Maratonës së Tiranës, qarkullimi i automjeteve dhe autobusëve urbanë në kryeqytet ditën nesër
Kurti: Unë jam Kryeministër, rinumurimi dhe Diaspora thellojnë fitoren e VV Në intervistën dhënë për Televizionin Shenja menjëherë pas takimit me drejtuesit e LDK-së, kryetari i Lëvizjes Vetëvendo