999 rezultate për

levizje

Arabët braktisin Turqinë, bashkë me grekët kundër lëvizjeve në Egje Greqia është duke kërkuar aleatë në rajon dhe në botë për të përballur atë që ata e quajnë kërcenimi turk në Mesdhe.
Veshur me të zeza dhe me kapuç, zbulohen lëvizjet e autorit që i zuri pritë Sofisë në mes të Tiranës Atentatet në Shqipëri kanë nisur të marrin gjithnjë e më shumë përmasa të frikshme. Në mes të Tiranës, në një orë ku të
Lëvizje surprizë! Monika Kryemadhi merr këtë vendim për zgjedhjet e 25 Prillit Zbardhet marrëveshja mes opozitës për të dalë bashkë në zgjedhje përballë qeverisë Rama. Marrëveshja që ka nënshkruar
Shikoni çfarë ndodh brenda gomës gjatë lëvizjes me makinë (VIDEO) E keni menduar ndonjëherë se si duken gomat e makinës tuaj nga brenda kur jeni duke ecur? Një video e publikuar nga "
Vaksinimi i personaliteteve, eksperti: Lëvizje e poshtër Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho ka komentuar vendimin e qeverisë për vaksinimin e personaliteteve. Dasho e quaj
Ngrica në autostradën Rrogozhinë-Lushnje, furgoni del nga rruga Një aksident ka ndodhur pak më parë në autostradën Rrogozhinë-Lushnjë. Rruga në të gjithë gjatësinë është e mbuluar nga
Georgina bën lëvizjen që pritej, i hyn biznesit (FOTO LAJM) Bashkëshortja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, mesa duket ka vendosur të angazhohet në një biznes të sajin, siç
Qeveria në Kosovë mendon të shtyjë orën policore Qeveria në detyrë është duke shqyrtuar mundësinë e zgjatjes së kufizimit të lëvizjes së qytetarëve. IndeksOnline shkr
Mbani frymën, Goergina po i "çmend" të gjithë me lëvizjet provokuese (VIDEO) Georgina ka mahnitur të gjithë fansat e saj. Partnerja e Ronaldos së fundmi ka postuar një video me të brendshme duke
Kufizimi i lëvizjes, Alimehmeti: Oraret nuk ulin numrin e infektimeve Ashtu sikundër është raportuar edhe ditën e djeshme, në vend pritet kufizimi i lëvizjes duke filluar nga ora 20:00 që pr
Shifrat alarmante në Shqipëri, rikthehet kufizimi i lëvizjes në këtë orar Dita e sotme shënoi shifrën më të lartë të infektimeve dhe viktimave nga COVID-19 nga nisja e pandemisë. Në 24 orët
Tanket turke "kalojnë" kufirin, alarm ne Greqi Forcat tokësore turke kanë kryer një stërvitje të gjerë ditët e fundit në kufi me Greqinë duke futur në lëvizje një numë
Rritet fluksi i lëvizjeve nga Shqipëria drejt Maqedonisë së Veriut (VIDEO) Rritet fluksi i levizjeve nga Shqiperia ne drejtim te Maqedonise të Veriut. Burimet zyrtare thane se gjatë 24 orëve t
U vra nga makina në lëvizje, kush është vlonjati i dënuar me 15 vite burg në Itali (VIDEO) Një atentat me 1 viktimë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Viktima, Gentian Qarri, 41 vjeç, humbi jetën mbrëmjen
DETAJET/ U qëllua nga një makinë në lëvizje, atentati i merr jetën vlonjatit Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë ku është qëlluar me breshëri ndaj një lokali. Burimet
E refuzoi në takim, Atdheu bën lëvizjen e papritur për Ledjanën (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, Ledjana mori një refuzim nga Atdheu. Ai nuk pranoi që të dilte në një takim me të, për shkak të videos
Greqia drejt një tjetër izolimi, merret sot vendimi Sot në orën 18:00, qeveria greke vendos për një lockdown të mundshëm në pjesën më të madhe të vendit, me kufizime drasti
Vihet në lëvizje Prokuroria e Tiranës pasi shqiptarit i "shkulet" zemra në Spanjë Prokuroria e Tiranës i është drejtuar me një shkresë autoriteteve kompetente spanjolle në lidhje me trafikun e dyshuar t
Merkatoja e janarit në Serie A, këto janë të gjitha lëvizjet Dje afati i janarit u mbyll për klubet italiane, derisa disa skuadra u përforcuan mjaftë mirë. Këto janë të gjitha tr
Merkatoja e janarit në Premier League, këto janë të gjitha lëvizjet Dje është mbyllur afati i janarit për vitin 2021. Klubet e mëdha të Premierligës kanë bërë disa transferime, derisa d