999 rezultate për

levizja

Reshjet e borës, ndalohet lëvizja e automjeteve të rënda në rrugën Tetovë-Kodra e Diellit Për shkak të reshjeve të mëdha të borës, është vendosur ndalesë për lëvizje të automjeteve të rënda në rrugën Tetovë – K
Skema e korrupsionit të Tires, zbardhet lëvizja e prokuroisë Në vijim të hetimeve për korrupsionin në spitalin “Shefqet Ndroqi”, prokuroria e Tiranës, do të marrë në pyetje mjekë e
Dalin sondazhet e zgjedhjeve në Kosovë, ja cila parti kryeson (FOTO LAJM) Pas caktimit të datës së zgjedhjeve nga ana e Ushtrueses së Detyrës së Presidentes, Vjosa Osmanit, televizioni Klan Koso
Kurti i vendosur: Vetëvendosje do të marr 2/3 e votave Lëvizja Vetëvendosje është duke e mbajtur mbledhjen se 42-të të Këshillit të Përgjithshëm të partisë. Nga aty kreu i
Shtimi i rasteve me koronavirus, Greqia shtyn mbylljen e doganës së Kapshticës Qeveria greke ka vendosur të shtyjë datën e hapjes së pikës kufitare të Kapshticës deri më 14 Dhjetor si pasojë e shtimi
Lëvizja me Greqinë, Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm MEPJ ka lajmëruar qytetarët shqiptarë që dëshirojnë të udhëtojnë drejt Greqisë që të shmangin lëvizjen nga ora 07:00 e d
Nga nesër kufizohet lëvizja, Manastirliu sqaron si do të pajisen me autorizim personat që punojnë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar sot se ka firmosur udhëzimet për kufizimin e qarkullimit të qy
Mbyllet Shqipëria, fashat e orareve që lejohet lëvizja Si pasojë e shtimit të rasteve të reja me koronavirus, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur mbylljen e vendit me fas
Lëvizja Besa ndahet nga LSDM-ja, në Kuvend do të veprojnë si të pavarur (VIDEO) Në një muaj e gjysmë pas konstituimit të Kuvendit dhe një javë pasi u formuan grupet e deputetëve, Besa vendosi që në të
Lëvizja drejt Greqisë, Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton mbi regjimin e lëvizjes nga Shqipëria drejt shtetit grek për periudhën
"Ju kërkoj ndjesë", lëvizja befasuese e nënkryetares 22 vjeçare të Parlamentit, pas trazirave në Bjellorusi E njohur si ish-missi, në një lidhje jashtëmartesore me diktatorin e fundit në Evrope, së fundi, edhe zëvendëskryetare e
Pezullohet lëvizja, Greqia ul traun edhe në Kakavijë Pala greke ka pezulluar lëvizjen edhe në Kakavijë pasi është përmbushur kuota për kalimin e 750 personave në territorin
Punimet në rrugën e "Durrësit", si do devijojë lëvizja e urbanëve në vazhdim Vijonë punimet në rrugën e Durrësit në kryeqytet, teksa si pasojë ka ndryshuar dhe linja e qarkullimit ë urbanëve. Ng
Kufijt hapen më 1 korrik, ambasada greke sqaron si do të bëhet lëvizja e qytetarëve shqiptarë Ambasada greke në Tiranë ka sqaruar si do të procedohet me lëvizjen e qytetarëve pas datës 1 korrik. Ambasada bën të
Lëvizja BESA: Koalicioni jonë do të fitojë të paktën 61 deputetë Lëvizja Besa, si pjesë e koalicionit “Mundemi”, e filloi fushatën sot nga Kërçova, duke zhvilluar takim me banorët e Zaj
Vjedhje e hapur! Nuk lejohej lëvizja, 110 deputetë morën para për karburant gjatë pandemisë Muaj prill i këtij viti shënoi kulimin kufizimeve në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së infeksionit covid-
A i ndryshoi pushteti Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje? Ish-kryeministri Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje erdhën, por nuk qëndruan gjatë në pushtet, mirëpo sa mund t’i ketë ndiku
Vetëvendosja nesër nis nënshkrimin e peticionit për zgjedhje të reja Lëvizja Vetëvendosje nesër me fillim në ora 10:00 deri në 18:00 , në sheshin ‘Nëna Terezë’ në Prishtinë, do të organizoj
Lëvizja me makina, si do të veprohet këtë të diel Pavarësisht se në mëngjesin e sotëm Policia e Shtetit deklaroi se ditën e nesërme, e diel, nuk do të ketë asnjë makinë n
Manastirliu nxjerr urdhrin: Hapen plazhet, kufijtë dhe lëvizja me makina Duket se më në fund, gjërat do të fillojnë të hapen dhe sezoni turistik është në derë. Ministrja e Shëndetësisë ka firmo