999 rezultate për

letrat

Mund të shkaktojnë reaksion e djegie të lëkurës, pse s'duhet të përdorni letra të lagura Përtoni të lani fytyrën dhe zgjidhni thjesht të kaloni një letër të lagur mbi të? Nuk jeni të vetmat. Ndonjëherë pas një
Nënshkruhen Letrat e Interesit për financimin e "Autostradës së Paqes" mes Kosovës dhe Serbisë Pas marrëveshjes së nënshkruar në Uashington nga Kosova dhe Serbia më 4 shtator, gjatë ditës së sotme janë nënshkruar ed
Shtoni 3 letra të lagura në lavatriçe dhe do të habiteni me rezultatin Një person mesatarisht shpenzon rreth 4 orë në javë në lavanderi. Ndërsa makinat moderne të larjes bëjnë pjesën më të ma
Përfshirë edhe kancerin, 6 dëme që letrat e lagura mund t'i shkaktojnë lëkurës Edhe pse fshirja e make up-it me letra të lagura ju lehtëson pas një dite të lodhshme, në të vërtetë nuk është ashtu. Në
Situata drejt përkeqësimit, Jonhson letër 30 milion familjeve me këtë kërkesë Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson do të shkruaj letër për familjet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar
"Si u dënua ish-përkthyesi i Enverit", historia tragjike e profesorit që mblidhte letrat te plehrat Publikohet historia e panjohur e Gjergj Komninos me origjinë nga fshati Mbrezhdan i Këlcyrës, i cili pasi kishte studiua
Aspak dashuri, zbulohen letrat e Princit Filip për Princesh Dianën (FOTO LAJM) Princesha Diana dhe Princi Charles patën një divorc të ashpër që shqetësoi të gjithë Familjen Mbretërore. Detaje inti
Historia e çuditshme e azilit: Policia i çon letrat për dëbimin, por vajza shqiptare zhduket Rasti më i njohur i azilit në historinë e re të Austrisë është ai i vajzës së re shqiptare, Arigona Zogaj, shkruan gazet
"Po bej një gjë për ato letrat...": A po fshihet një krim i përbindshëm në Durrës? Prokurorët kanë shkuar këto dy ditë në Bashkinë e Durrësit për të marrë dosjet e lejeve të ndërtimit të dhëna gjatë vite
"Lëri ndjeshmëritë, por sill letrat": Zbardhet përplasja Ruçi-Spiropali me dyer të mbyllura Në mbledhjen me dyer të mbyllura të datës 8 nëntor të Konferencës së Kryetarëve ka patur një debat mes ministres së Shte
Nga letrat e hamburgerit deri te gotat e verës, si i shpenzojnë qeveritarët lekët tuaja (FOTO LAJM) Qeveritarët tanë përveç se gëzojnë paratë që marrin nga rrogat, duket se herë pas hereë përfitojnë dhe ca ditë pushimi l
Kurti tregon letrat e urimit, mediat: Nuk mori as edhe një telefonatë nga Edi Rama Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, fitues i zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka publikuar sot në profilin e
Djali kërkon dënim me vdekje për babain: Tufa publikon letrat tronditëse nga komunizmi Shkrimtari i njohur Afron Tufa ka publikuar dy letra të dy bijve që kanë kërkuar dënimin me vdekje të babait gjatë dikta
Rudina nxjerr "letrat": Kjo është deputetja që u kërcënua të firmoste kundër meje (FOTO LAJM) Deputetët e Grupit Parlamentar të opozitës në Kuvend njoftuan se tashmë në krye të tij nuk është Rudina Hajdari, por Kor
"Pas kësaj fshihet Rama", Neritan Liçaj rrëfen si po e heqin nga puna Aktori i njohur, Neritan Liçaj iftuar në emisionin “Dita jonë” ka konfirmuar se po i përgatiten letrat për ta hequr nga
“A të kujton gjë data 27 Janar 2003?” PD nxjerr sot letrat për Valdrin Pjetrin Reagimit të kryebashkiakut të Shkodrës të zgjedhur në 30 qershor nbi fletushkat e shpërndara dje i është përgjigjur sëri
Paralajmërim i fortë i Metës: Do hap të gjitha letrat për disa ambasadorë në Tiranë Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Tempora” ka paralajmëruar hapur se do të hapë sipas tij të
"Prokuroria humb letrat", shtyhet sërish gjyqi për Saimir Tahirin, ish-ministri: Kjo është qesharake Gjykata për Krime të Rënda hapi shqyrtimin gjyqësor për ish ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ndërsa u detyrua të
"Në emër të kujt po flisni?" Vajza e Dritëroi nxjerr letrat e themelimit të PS (FOTO LAJM) Ishte kongresi i dhjetë i Partisë së Punës së Shqipërisë ai që ndryshoi komplet rrjedhën e historisë së kësaj force poli
Letrat për dialog, Ngjela: Ramë ziu lodhet kot me Bashën Kush është gjykatësi i kësaj kohe vjedhjesh e hajdutësh në Shqipëri? Askush veç frikës dhe marrëzisë të të korruptuarve.