999 rezultate për

letra

Përtonte ti shpërndante, postierit i gjenden 24 mijë letra në shtëpi Nuk donte t’i dorëzonte! Një postier në Japoni akuzohet për shpërdorim detyre pasi nuk ka dorëzuar me mijëra letra posta
Letra prekëse e të riut shqiptar që po braktis vendin e tij: Loti i nanave ka me ju vra! Të rinjtë shqiptarë në Shqipëri e Kosovë janë shumë të zhgënjyer nga e ardhmja e vakët që premtohet nga politikanët tanë
"Thaçi mund të shkruajë letra ditë e natë, ato nuk kanë peshë" Arbër Zaimi, anëtar i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh këshilltar i kreut të partisë, Albin Kurti, ka folur
Letra e gruas që i vranë vëllain dhe nipin në Belgjikë: Nanë nuk po mundem ma..! Prej ditësh në media flitet në lidhje me "hasmëritë" e vjetra në Rreshën, të cilat sipas raportimeve në media dhe burime
LETRA E PLOTË/ Eurodeputetja Ramës dhe Metës: Dëbimi i paligjshëm i mësuesit turk rrezikon integrimin e vendit “Na duhen disa përgjigje të qarta mbi arsyet e dëbimit të detyruar të Harun Çelik”, kështu shkruan eurodeputetja rumune,
Pse Iraku është kaq i rëndësishëm për SHBA, letra që nuk duhej të ishte dërguar kurrë Parlamenti në Bagdad kërkon tërheqjen e trupave amerikane, por Uashingtoni nuk dëshiron të heqë dorë nga pozicioni i tij
Zgjidh një nga këto tre letra dhe zbulo të ardhmen tënde në dashuri Këto imazhe janë thjeshtë provë që do t'ju ndihmojnë të zbuloni të gjithë të vërtetën në lidhje me marrëdhënien tuaj të
Letra e Charlie Chaplin për të bijën: Mos e shit zemrën tënde për ar e flori Çarli Çaplin, 76 vjeç, babai i 12 fëmijëve, në vitin 1965, vit në të cilin vdiq, shkroi këtë letër vajzës së tij njëze
Binjaku humb luftën me kancerin, letra prekëse e vëllait Një binjak humbi vëllain e tij një javë para Krishtlindjeve. Në fakt, ishin shenjat e kancerit në tru, i cili ishte në f
"Po bej një gjë për ato letrat...": A po fshihet një krim i përbindshëm në Durrës? Prokurorët kanë shkuar këto dy ditë në Bashkinë e Durrësit për të marrë dosjet e lejeve të ndërtimit të dhëna gjatë vite
Letra prekëse dhe 5 euro që vogëlushja italiane i kushtoi fëmijëve shqiptarë (FOTO LAJM) Emily, një vajzë e vogël nga Agordo, i shkroi një letër të veçantë provincës së Bellunos, adresuar vullnetarëve të Mbroj
Italiani kampion bote për kujtesë, mban mend radhën e 1829 letrave bixhozi Kampioni i ri i botës për kujtesën më të fortë është një italian. Quhet Andrea Muzzi, është 20 vjeç dhe studion për mjek
"Pyeta prindërit: A është luftë?!" Letra prekëse e 9-vjeçares për ushtarët heronj të tërmetit (VIDEO) Sot në 107-vjetorin e krijimit të ushtrisë shqiptare ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka, ka bulikuar një letër prekëse të
Letra e lamtumirës së Pochettinos (FOTO LAJM) Ish trajneri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino i është drejtuar tifozëve me një letër të hapur lamtumirëse. Ai
Letër Babagjyshit, 7 vjeçarja bën xhiron e rrjetit me kërkesat prekëse Shtëpi për familjen e saj dhe ushqim për të ngrënë, është kërkesa që një 7 vjeçare nga Liverpooli, Angli, që i ka bërë b
"Lëri ndjeshmëritë, por sill letrat": Zbardhet përplasja Ruçi-Spiropali me dyer të mbyllura Në mbledhjen me dyer të mbyllura të datës 8 nëntor të Konferencës së Kryetarëve ka patur një debat mes ministres së Shte
Vetëm në 2018, 230 mijë “ballkanas” me letra në BE! Zagreb – “Si Europa, ashtu dhe Ballkani Perëndimor janë duke ndryshuar demografikisht, si një model i vendeve ‘dërguese’
Zbulohet letra e fundit e shokut të Enver Hoxhës para pushkatimit: Lidja ime e dashur... Para pushkatimit/ Hilmi Hysi i shkruan letër bijës së tij, ku i lë amanetet e fundit: “Tani që të shkruaj, të shoh sikur
600,000 qytetarë të vendeve të BE-së aplikojnë për letra në Mbretërinë e Bashkuar 600,000 shtetas të BE-së kanë bërë kërkesë për të drejtat e qëndrimit në Brexit. Shifrat e reja tregojnë se numri i ç
"Divorcohu njeherë e mirë", zbulohet letra që mbretëresha i ka dërguar princeshë Dianës Padyshim që princeshë Diana ka qenë dhe është një prej figurave më të dashura për të gjithë njerëzit kudo në botë. Hi