999 rezultate për

leternjoftimet

Sivjet lëshohen letërnjoftimet për fëmijë Agjencia e regjistrimit Civil të Kosovës, nga ky vit do të nis me lëshimin e letërnjoftimeve për fëmijë, si dhe lejet nd
MPB-ja sot lëshon letërnjoftimet me procedurë të përshpejtuar Sot në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të gjithë sektorët për punë administrative të MPB , do të punojnë për të lës
Falsifikonin letërnjoftimet, kapen në flagrancë 2 shtetas në Tiranë Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me metoda speciale të hetim
Serbët në veri votojnë me letërnjoftime të Serbisë Serbët e veriut të Kosovës po votojnë pa u penguar në komunat Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, me letërnjoftime të vendban
Tahiri: Shumica e serbëve janë pajisur me letërnjoftimet e Kosovës Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka deklaruar se shumica e serbëve janë pajisur me letërnjoftimet e shtetit të Kosovë
BE paralajmëron se bisedimet për letërnjoftimet do të vazhdojnë Përfaqësues të Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord që të vazhdojnë dialogun në Bruksel për qarkullim të papenguar të ma
Gjuric: Letërnjoftimet serbe të vlefshme në Kosovë Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuric mëngjesin e ditës së sotme ka thënë se pas më shumë se
BDI manipulon me letërnjoftimet, marrëveshja pjesë e integrimit Ballkani Perëndimor-BE Mediat maqedonase kanë raportuar se kalimi i kufirit me letërnjoftime mes Maqedonisë dhe Kosovës është pjesë e Marrëvesh
Kërcënojnë serbët: Do bllokojmë pikat kufitare nëse na refuzohen letërnjoftimet Prishtina paralajmëroi se kishte marrë masa kundër serbëve në veri të Kosovës që këta nuk mund të kalojnë kufirin me let
Letërnjoftimet, 3.000 banorë të Pustecit votojnë edhe në Maqedoni Anëtari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Subhi Jakupi dyshon se, në dy ciklet e kaluara zgjedhore në Maqedoni kanë
"Letërnjoftimet e falsifikuara", Prokuroria: Janë gjetur mbi 10 mijë biseda telefonike në kompjuterin e të dyshuarit Pesë ditë pasi janë zbuluar materialet për falsifikim prokurorët kanë dalë me informata që ndoshta janë gjetur në një p
Spasovski: Letërnjoftimet false janë prodhuar në periudhën 2009-2014 Letërnjoftimet false janë prodhuar mes viteve 2009 dhe 2014. Keshtu informoi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spas
Tërmkolli: Letërnjoftimet në gjuhën turke janë katastrofë Në seancën e sotme parlamentare, deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, duke diskutuar shqyrtim
Emigrantët porosisin BDI-në: Kujdes me letërnjoftimet! Emigrantët kanë porositur BDI-në që të ketë kujdes me ligjin që atyre ua merr adresën e banimit. Ata i rikujtojnë Ahmeti
Xhaferi: BDI do ta pengojë Ligjin për letërnjoftimet Edhe pse dje kaloi në lexim të parë, ligji për letërnjoftime nuk do të votohet, tha sot udhëheqësi i grupit parlamentar
Ligji për letërnjoftimet, pastrim etnik për mbi 50 mijë emigrantë Analisti politik, Alajdin Demiri, e komenton ligjin e ri për letërnjoftime si një pastrim etnik i shqiptarëve të Maqedon
Letërnjoftimet mund të merren sot edhe nesër Shërbimet administrative të Ministrisë së Punëve të Brendshme do të punojnë sot dhe nesër duke pranuar dfhe miratuar të
LSDM: Jankullovska manipulon me letërnjoftimet Ministia e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska, sot pas zhvillimit të takimit të punës me shërbimet drejtuese ka th
Serbia më në fund i njeh letërnjoftimet e Kosovës Serbia i njeh me zor letërnjoftimet e Kosovës Qeveria e Serbisë është dorëzuar përballë presioneve të ndërkombëtarëve.
Edhe sot jepen letërnjoftimet Minisrtria e Punëve të Brendshme jep letërnjoftime edhe sot, ndaj qytetarë që nuk e kanë një të tillë të aplikojnë. Për