999 rezultate për

leternjoftime

Daka tregon çka do të ndodhë me votat e atyre që votuan me letërnjoftime të Serbisë Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e dytë për media ka thënë se procesi i votimit
Sivjet lëshohen letërnjoftimet për fëmijë Agjencia e regjistrimit Civil të Kosovës, nga ky vit do të nis me lëshimin e letërnjoftimeve për fëmijë, si dhe lejet nd
MPB-ja sot lëshon letërnjoftimet me procedurë të përshpejtuar Sot në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të gjithë sektorët për punë administrative të MPB , do të punojnë për të lës
Në veri mund të votohet me letërnjoftime të Serbisë Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu, gjatë një interviste ka deklaruar se të dielën do t’i kenë 220 përfa
Falsifikonin letërnjoftimet, kapen në flagrancë 2 shtetas në Tiranë Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me metoda speciale të hetim
Serbët në veri votojnë me letërnjoftime të Serbisë Serbët e veriut të Kosovës po votojnë pa u penguar në komunat Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, me letërnjoftime të vendban
Kolona të gjata pritjesh të kosovarëve në Maqedoni Mundësimi i lëvizjes vetëm me letërnjoftime mes Maqedonisë dhe Kosovës nuk po i jep rezultatet e duhura. Qytetarët e
Tahiri: Shumica e serbëve janë pajisur me letërnjoftimet e Kosovës Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka deklaruar se shumica e serbëve janë pajisur me letërnjoftimet e shtetit të Kosovë
BE paralajmëron se bisedimet për letërnjoftimet do të vazhdojnë Përfaqësues të Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord që të vazhdojnë dialogun në Bruksel për qarkullim të papenguar të ma
AAK: Lëshimi i rëndë i qeverisë së Kosovës ndaj strukturave ilegale Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, pasi mediat serbe publikuan se është zgjidhur çështja e letërnjoftimeve ilegale të lës
Gjuric: Letërnjoftimet serbe të vlefshme në Kosovë Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuric mëngjesin e ditës së sotme ka thënë se pas më shumë se
Jabllanoviç: Në Jarinje kalohet me letërnjoftime serbe Kryetari i komunës paralele të Leposaviqit, Dragan Jabllanoviç i ka thënë Tanjugut se në vendkalimin në Jarinje në veri
BDI manipulon me letërnjoftimet, marrëveshja pjesë e integrimit Ballkani Perëndimor-BE Mediat maqedonase kanë raportuar se kalimi i kufirit me letërnjoftime mes Maqedonisë dhe Kosovës është pjesë e Marrëvesh
Hyn në fuqi marrëveshja e letërnjoftimeve mes Maqedonisë dhe Kosovës Maqedonia dhe Kosova sot zyrtarisht firmosin vendimin që hyn në fuqi për marrëveshjen ndërshtetërore të qeverive përkatë
Shtetasit e Kosovës do të hyjnë në Maqedoni me letërnjoftime Nesër do të mbahet ceremonia solemne me rastin e hyrjes në fuqi të Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosov
Kërcënojnë serbët: Do bllokojmë pikat kufitare nëse na refuzohen letërnjoftimet Prishtina paralajmëroi se kishte marrë masa kundër serbëve në veri të Kosovës që këta nuk mund të kalojnë kufirin me let
Kufiri Maqedoni-Kosovë duke filluar nga 17 prilli me letërnjoftime Qytetarët e Maqedonisë dhe ata të Kosovës, duke filluar që nga data 17 prill do të mund të lëvizin vetëm me letërnjoftim
Maqedoni-Kosovë, nga 17 prilli vetëm me letërnjoftime (VIDEO) Ambasadori i Republikës së Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysa në emisionin e sontëm të “Click Plus” deklaroi se, prej datës
Letërnjoftimet, 3.000 banorë të Pustecit votojnë edhe në Maqedoni Anëtari i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Subhi Jakupi dyshon se, në dy ciklet e kaluara zgjedhore në Maqedoni kanë
Aksioni në Batincë të Shkupit, ja i dyshuari i Prokurorisë Speciale (VIDEO) Sipas portaleve maqedonase, aksioni i sotëm policor në fshatin Batincë, me kërkesë të Prokurorisë Speciale, është zhvill