999 rezultate për

letĂr

Nën këto avuj proletarë, unë refuzoj të bëhem barrikadë… Nga Irma Marku Në fillimizolim pandemik, kur ju kërkova Znj. ministre që të bënit kujdes duke i falenderuar
Babai bën "matematikën" e letarve higjienike, pse nuk ju duhen aq shumë (VIDEO) Një nga problemet më të mëdha që pandemia e koronavirusit ka sjellë është blerja masive në panik. Letrat higjienike k
Tirana-Partizani, bardheblutë publikojnë çmimet e biletave për derbin (FOTO LAJM) Të premten do të luhet derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit në "Air Albania". Ndeshja starton në orën 19:00
Hiqeshin si bletarë, policia shkatërron bandën e të "bardhës" që drejtohej nga shqiptari Një bandë që trafikonte drogë është shkatërruar nga autoritetet italiane. sipas mediave fqinje, policia italiane ka m
Peshkatarë e bletarritës në protestë kundër orarit të kufizuar Rreth 200 punonjës të firmave të peshkut, bletarisë dhe blegtorisë të cilat veprojnë në zonën e Karaburunit dhe Pashalim
Arrestimi i vëllait të Haradinajt, reagon Basha Daut Haradinaj, deputet i AAK-së, është ndaluar përkohësisht nga autoritetet e Austrisë. Vëllai i kryeministrit të Kosov
Fletarrest ndërkombëtarë për Gruevskin dhe Boshkovskin Prokuroria Themelore Publike kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, sot deri tek Ministria e Punëve të Brendshme
Vrull në biletari për këngët që bënë historinë Pak ditë na ndajnë nga nata kur Pallati i Kongreseve do i rikthehet magjisë së muzikës shqiptare. Më 16 maj Irma Libohov
Serbia pretendon se Haradinaj dhe Thaçi do të jenë në sistemin e Interpol-it Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsa Stefanoviq, ka thënë se fletarrestet e gjykatave serbe për kosovarët,
"27 prilli", fletarrest ndërkombëtar për 5 persona Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga Prokuroria Publike që të lëshohet arrest ndërkombëtarë për 5 personat që
Daçiç: Serbia nuk e ka tërhequr fletarrestin për Haradinajn Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se Serbia nuk e ka tërhequr as fletarrestin e as aktakuzën kundër kryemin
E FUNDIT/INTERPOL heq fletarrestin ndërkombëtar për Ramush Haradinajn Lista prej 22 personave që kërkoheshin nga Interpoli me kërkesë të Serbisë është reduktuar. Burime të Indeksonline m
I moshuar, i kollarisur priti gjithë natën që biletaria të hapej por kur u hap... Që në ditën e parë kur nisi shitja e biletave, në Spanjë pati një interesim shumë të lartë për të qenë të pranishëm në i
Gruaja zbulon bletët e fshehura në apartamentin e saj dhe 27 kg mjaltë (FOTO) Një grua vuri re se në apartamentin e saj qëndronin bletë, por nuk ia merrte mendja se aty ishin rreth 35 mijë. Cheri
Lunaçek i bën thirrje Serbisë të tërheqë fletarrestet e vjetra Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Ulrike Lunaçek, përshëndeti vendimin e gjykatës në Colm
Gjykata lëshoi fletarrest, Albini pi kafe në Austri Gjykatësi i Gjykatës Themelore të Prishtinës lëshoi sot vendimin për arrestimin e ish kreut të Lëvizjes "Vetëvendosje",
LIVE/ Haradinaj gati për seancën gjyqësore në Francë Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka mbërritur në sallën e gjykatës franceze në Colmar. Hara
MPB-ja lëshon fletarrest ndërkombëtar për Sead Koçan Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka lëshuar fletëarrest ndërkombëtar për Sead Koçan, pronar i "TV Nova".
Mustafa i përgjigjet opozitës: Në Bruksel flasim për fletarrestet ndaj luftëtarëve të UÇK-së Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se në Bruksel pritet të diskutohet për veprimet e Serbisë në Kosovë, fletë
Franca respektoi fletarrestin e Beogradit, Haradinaj: Jam i befasuar, nuk ekstradohem në Serbi Qendrimi i Francës, akuzat e Serbisë, sjellja e autoriteteve të Kosovës, mundësia e ekstradimit, dialogu me Serbinë janë