999 rezultate për

lengu

Tetë "mrekullitë" që lëngu i karotës bën për shëndetin tuaj Lëngu i karotës konsiderohet me vlera të larta ushqyese, pasi siguron sasi të konsiderueshme të kaliumit dhe vitaminës C
Humb jetën tragjikisht 39 vjeçarja, grerëza ishte futur në lëngun e frutave Një ekologe e njohur ruse ka vdekur prej pickimit të një grerëze të fshehur në një kuti kartoni të lëngut të frutave.
Shalqin i pjekur, receta speciale që duhet të provoni këtë verë INGREDIENTËT Lëng dhe tul lime 1/4 filxhan mjaltë 1 lugë vaj ulliri 1 shalqi të vogël, të prerë Nenexhik Kripë
Lëngjet të cilat ju ndihmojnë të luftoni aneminë Nëse dëshironi që ta trajtoni aneminë dhe po ashtu të ndiheni me energji si kurrë më parë gjatë gjithë ditës, atëherë kë
Mbillni këto 3 erëza në ballkon e s'do t'ju duhet të shkoni asnjëherë në farmaci Të kesh ‘ilaçe medicinale’ që rriten në aneksin apo ballkonin e shtëpisë suaj do të thotë më pak vizita te mjeku dhe më
6 efektet çudibërëse të lëngut të shalqinit Nuk është çudi që shalqini është një frut që të bën mjaft mirë. Studimet shkencore kanë treguar që ngrënia e shalqinit d
Shalqin i pjekur, receta speciale që duhet të provoni këtë verë INGREDIENTËT Lëng dhe tul lime 1/4 filxhan mjaltë 1 lugë vaj ulliri 1 shalqi të vogël, të prerë Nenexhik Kripë
5 përdorime të pazakonta të lëngut të kastravecave turshi Kastravecat turshi kanë shumë përfitime. Si një ushqim i fermetuar, janë të pasur me baktere të mira që ndihmojnë në sis
Shpëtoni nga gërhitja! Receta e lëngut çudibërës Gërhitja është një problemet jo vetëm për ata që janë të prekur, por për njerëzit që ndajnë shtratin ose dhomën me ta. N
Nga lëngu te bishtat, vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë që nuk dini Në Lindjen e Largët, sidomos në Japoni, pema e qershisë është shumë e përhapur dhe periudha e lulëzimit të saj është një
I dini përfitimet që sjell lëngu i domates? Kura ideale për të luftuar kolesterolin Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme të saj, ek
Lëngu i frutave që na jep energji gjithë pranverës, mësoni sekretin Me ardhjen e pranverës, shija e lëngjeve të shtrydhura e smoothie-ve do të jenë miku dhe aleati ynë i më i mirë i mëngj
6 sëmundjet që kuron lëngu i panxharit Nëse panxhari nuk është pjesë e regjimit tuaj ushqimor, duhet të jetë! Panxhari përmban phytonutrients të quajtur betala
Lëngjet e frutave që ju forcojnë imunitetin dhe ju ndihmojnë gjatë periudhave të gripit Lëngu i portokallit: Mund të parandalojë inflamacionin: Lëngu i portokallit jo vetëm që ka veti anti-inflamatore, por ko
Lëngu i famshëm që vdes qelizat e kancerit për 42 ditë, austriaku ka shëruar mbi 45 mijë njerëz Qelizat e kancerit vdesin për 42 ditë: Lëngu i famshëm i Austrisë shëroi mbi 45k njerëz nga kanceri dhe sëmundje të tjer
Shëndeti i stomakut, lëngu i orizit dhe kurat më të mira natyrale Stomaku i njeriut ka kapacitetin për të mbajtur rreth 220 gramë ushqim. Atij i nevojitet 4 deri në 6 orë për të zbërthye
Veliaj i bën gati vizitën Ramës, plas gallata dhe në fund pi lëngun e karotës të "rritet" Veliaj dhe Rama kanë vizituar ditën e sotme disa nga familjet e prekura nga tërmeti të cilat janë përballur në këto ditë
Receta natyrale që shëron kollën e fëmijëve si me dorë Kolli i vazhdueshëm është një gjë e zakonshme tek fëmijët gjatë muajve të ftohtë të dimrit. Për fat të mirë, ka shumë re
Dieta me limon, si të humbisni 10 kilogramë në 14 ditë në kushte shtëpie Nëse dëshironi që tërësisht ta ndryshoni pamjen tuaj dhe të humbni së paku 10 kilogramë, përpos një vullneti të hekurt d
Sa do durojë Veliaj?! Rama sikletos sërish kryebashkiakun në sy të njerëzve: Ku është lëngu? Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj nuk gjenden në ditët e tyre më të mira të miqësisë dhe bashkëpunimit.