999 rezultate për

leng

Si të mbrohemi nga i nxehti përvëlues Vera mbëriti. Edhe pse qershori filloi me shi, temperaturat u ngritën menjëherë duke kapur vlera deri në 39 gradë celciu
Probleme me skandencën, kthehen mbrapsht tonelata me lëng "Fructal" dhe kripë Himalajesh (FOTO LAJM) AKU-ja njoftoi sot se ka bllokuar në Pikat e Inspektimit Kufitar Morinë, Hani i Hotit dhe Durrës, katër ngarkesa me prod
Si të zhdukni një herë e përgjithmonë kallot Kallot në këmbë janë një nga problemet më të zakonshme estetike, dhe konsistojnë në shfaqjen e një shtrese të trashë të
Majdanoz për të humbur në peshë Të gjithë prej nesh dëshirojmë të dime ndonjë rrugë të lehtë për të humbur në peshë. Ndonëse nevoitet regjim në ushqi
E paralizuan me lëng dhe i grabitën banesën, arrestohet të gjithë autorët Policia ka arritur të arrestojë dhe autorin e katërt që ishte në kërkim për grabitjen e 76-vjeçarit në qytetin e Peqini
Kura natyrale për përmirësimin e shikimit që ka habitur mjekët Qëndrimi me orë të zgjatura para kompjuterit apo telefonit sigurisht që do të shkaktojë probleme në shikim. Konsultimi m
Si të hiqni njollat e stilolapsit pa iu drejtuar pastrimit kimik Njollat e rrobave janë gjithmonë të vështira për tu hequr. Ato që e vuajnë ë tepër këtë pjesë janë nënat të cilat duhet
E paralizuan me një lëng dhe i vodhën 60 mijë euro, si ndodhi ngjarja që tronditi Peqinin Një 76-vjeçar në qytetin e Peqinit ka rënë pre e grabitjes nga një çift. Ata, pasi i kanë dhënë një lëng për t’i “parali
Lëngu magjik që vë në punë tiroiden dhe ju ul në peshë Hipotiroidizmi mund të zhvillohet si pasojë e inflamimit të gjëndrës tiroide që i pengon qelizat të prodhojnë sasi të mj
Shpëtoni zorrën e trashë me mollë, kos dhe kumbulla të thata Zorra e trashë është një pjesë e sistemit të tretjes. Ajo është përgjegjëse për nxjerrjen e ujit, kripës, lëndën ushqimo
Trangull dhe mente për shkrirjen e dhjamit Kastraveci është ndër perimet që gjithnjë rekomandohet kur vjen puna për dobësim dhe shkrirje dhjamërash. Dy recetat
Bëri eksperiment duke pirë vetëm ujë dhe lëng, e pëson rëndë gruaja Një grua nga Izraeli ka pësuar dëmtime serioze të trurit, pasi kishte konsumuar vetëm lëng të portokallit dhe ujë për 3
Kur çmenduria kalon kufijtë, kinezja injekton lëngje frutash në gjak Një grua në Kinën Qëndrore pothuajse humbi jetën pas injektimit të lëngut të më shumë se 20 llojeve të frutave direkt në
Pse pijet me gaz dhe lëngjet e frutave shkaktojnë astmë Fëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Është magjik, tetë përdorimet e limonit Ne të gjithë e përdorim limonin në gatim ose si tretman natyral për shumë probleme shëndetësore. Nëse nuk e keni ditu
"Kur t'mos më keni, do më kërkoni", Rama mallëngjen shqiptarët Kryeministri Edi Rama ka reaguar ditëne sotme për ngjarjen e rëndë që ndodhi te “Petro Nini” një ditë më parë ku polici
Shqipëria zgjohet me lëkundje, dy tërmete godasin vendin Dy goditje tërmeti kanë lëkundur Shqipërinë në orët e para të mëngjesit. IGJEM raporton se ka regjistruar dy lëkundje, e
Haradinaj qeras policët me nga një lëng portokalli Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, duke i shërbyer pjesëtarëve të Po
Sot do të merrte nënshtetësinë italiane, Gossolengo në zi për 22-vjeçarin shqiptar “Good night” (natën e mirë). Është ky mesazhi i fundit i postuar në profilin e tij në Instagram nga Klodian Murrizi, 22-
Mënyra efektive për të larguar dhimbjen e tmerrshme të migrenës Një në dy persona në botë vuan nga dhimbjet e kokës ose migrena. Të gjithë ata që e kanë provuar këtë dhimbje, e dinë se