999 rezultate për

lende

Po shiste heroinë mes Tiranës, policia kap mat 42 vjeçarin Policia e Shtetit ka kapur mat një person në Tiranë duke shitur heroinë dhe kanabis sativa. Gjatë mbrëmjes së të mart
Makinën mbushur me drogë, si u kap 32 vjeçarja në Vlorë Dy persona janë arrestuar në Vlorë pasi në makinë i është gjetur 27 kilogram kanabis. Policia arrestoi edhe një 38 vj
Arrestohen 6 persona, akuzohen për vjedhje dhe trafik lëndësh narkotike 6 persona janë arrestuar ditën e sotme pasi akuzohen për vjedhje dhe për trafik të lëndëve narkotike. Sekuestrohen lë
Kapen shqiptarët me armë e drogë në Itali, dyshojnë se i futi në kurth bashkëpunëtori italian Policia italiane kagoditur një tjetër grup të veprimtarive të paligjshme, ku janë përfshirë dhe dy shqiptarë. Gjykata
16 mijë dollarë një litër gjak, kjo krijesë e veçantë mund të na shpëtojë jetën Gaforret “Patkua” kanë jetuar për 450 milionë vite, gjatë të cilave toka ka parë katastrofa nga më të ndryshmet, që nga
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta. Më poshtë iu sjellim disa ushqime
Prostitucion dhe lëndë narkotike, OFL u dërgon letrën 4 personave në Pogradec e Korçë Operacioni Forca e Ligjit u ka dërguar sot formularin e deklarimit të pasurisë 4 personave banues në Korçë dhe Pogradec.
Shkatërrim prone me eksploziv dhe trafik lëndësh narkotike, arrestohet i riu në Tiranë Një 33 vjeccar është arrestuar nga Policia në Tiranë pasi kërkohej prej kohësh. Ai akuzohet për trafik të lëndëve nar
Shpërtheu lëndë plasëse në dritaren e fqinjit, kapet autori në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar një person i cili vendosi lëndë plasëse në dritaren e banesës së shtetasit B. H. duke i s
Asambleja e FSHF-së, Duka ironizon Ramën: E falenderoj për mosbashkëpunimin Presidenti i FSHF-së Armand Duka ironizoi kryeministrin Edi Rama për mungesën e bashkëpunimit për rinisjen e aktivitetev
"Qëndroni në shtëpi, ose 'vallëzoni' me ne"! Falenderim i veçantë për mjekët në Gana Mjekët në këtë situatë pandemie kanë qëne dhe personat e parë që janë përballur me vështirësinë dhe kanë qenë në vëmendj
Rama falenderon BE-në për ndihmën dhe ka një thirrje: Të shmangim rimbylljen Kryeministri i vendit, Edi Rama ditën e sotme që është edhe Dita e Europës, ka falenderuar ambasadorin e BE në vendi
Flet infermieri që shërbeu kundër COVID-19: Italianët me falendëronin se isha shqiptar Rikthimi i mjekëve dhe infermierëve nga misioni në Itali u prit me duartrokitje. Infermieri Korab Gjana tregon vështirës
Kërkohej prej kohësh nga Italia, si u kap në Tiranë 50 vjeçari Një 50 vjeçar i cili kërkohej prej kohësh nga drejtësia italiane, është vënë në pranga në Tiranë. Ai ishte dënuar me
DETAJET/ Armë e para, si u zbulua 17 vjeçari dhe lushnjari që plagosi me thikë një person Zbardhur detajet e fundit nga aksioni në Tiranë ku është sekuestruar lëndë narkotike, para dhe një armë e ftohtë. For
I përfshirë në organizata kriminale, kapet dibrani me rrezikshmëri të lartë Policia e Dibrës ka arrestuar një tjetër person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për "Trafikim i lëndëve narkotike" dh
U zhduk! Koreja e Veriut reagon për herë të parë për Kim Jong Un Koreja e Veriut thotë se Kim jong Un është shëndoshë e mirë e për këtë, citon edhe një mesazh falenderimit që lideri i v
23 kg drogë në formë çokollate dhe pluhuri, si u kap 44-vjeçari Një rast tjetër i lëndëve narkotike është goditur nga Policia e Vlorës. Autoritetet kanë finalizuar me sukses operaci
E paketuar në qese vakumi, sekuestrohen mbi 1 ton lëndë narkotike në Shkup Një sasi më shumë se 1 ton lëndë narkotike është sekuestruar mbrëmjen e të mërkurës në Shkup. Lajmi është konfirmuar
U dërguan 60 infermierë në Itali, ambasadorja amerikane falenderon Shqipërinë "Falënderime të veçanta për Shqipërinë për dërgimin e mjekëve në Itali..." Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim