999 rezultate për

lenda

Bomba artizanale që alarmoi Vlorën, cilat janë dyshimet e para Eksplozivi i vendosur mbrëmjen e djeshme në lagjen Pavarësia në Vlorë, në zonën pranë Pallatit të Kulturës është rreth
40-vjeçarja imazh i kalendarit 2021, ylli televiziv vjen mjaft joshëse (FOTO LAJM) Bukuroshja Kelly Brook ka realizuar një set fotografik duke treguar linjat trupore. Prezantuesja e Heart Radio Kelly
Situata kaotike, Juventusi me qëndrim zyrtar: Zbresim në fushë siç e parashikon kalendari Çka po ndodh me Napolin, nuk është hall i Jventusit. Klubi bardhezi, nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka bërë të ditur
Champions: Publikohet kalendari i plotë i sezonit 2020/21 Uefa sapo ka publikuara oraret dhe data e ndeshjeve të Ligës së Kampioneve për sezonin 2020/21: Grupi A (Bayern Mynih
Piu kafe me nipin e më pas mori makinën e tij, detaje nga atentati ndaj Preng Gjinit Nga hetimet lidhur me atentatin me ekzpoziv të ndodhur pasditen e djeshme në kryeqytet, bëhet me dije se Preng Gjini mbë
Publikohet kalendari i La Ligas, ja kur do të zhvillohet "El Classico" (FOTO LAJM) La Liga ka publikuar kalendarin për sezonin 2020/2021. Reali e hap këshu kampionatin me derbin e qytetit ndaj Getafes
Shorti i Superiores: Zbardhet kalendari, java e parë starton me supersfidën Tirana-Kukësi U hodh sot në orën 11:00, në ambientet e stadiumit “Air Albania”, shorti i Kategorisë Superiore për sezonin 2020-2021.
Publikohet kalendari i Bundesligës, javën e parë luhen dy supersfida Bundesliga ka hedhur shortin për sezonin e ri dhe tashmë dihen ndeshjet e javës së parë. Ky sezon do të filloj me dat
Publikohet kalendari i kampionatit anglez, përplasje titanësh që në start Pas dështimit në Europë, ku asnjë pres skuadrave angleze nuk shkoi në finalet e Champions dhe Europa League, Premier Lea
Publikohet kalendari për sezonin e ri të Premier League Këtë të enjte, Premier League zbuloi kalendarin për sezonin futbollistik 2020-2021. "Premier League mund të zbulojë s
"Cungohet" më shumë kalendari i Moto GP, anulohet Çmimi i Madh i Austinit Anulohet Çmimi i Madh i Amerikës në Moto GP. DORNA zyrtarizoi anulimin e garës së përvitshme në Shtetet e Bashkuara, për
Champions League 2020/21: Fillon më 20 tetor dhe mbyllet në Stamboll më 29 maj, ja kalendari UEFA ka publikuar datat e fillimit dhe përfundimit të sezonit 2020-2021 në Ligën e Kampionëve. Gara elitare evropiane
Vendoset data, kur do të shqyrtohet në Kuvend ndryshimi i sistemit zgjedhor Kuvendi ka zbardhur kalendarin e punimeve të Komisionit të Ligjeve për propozimin e opozitës parlamentare për ndryshim s
Plas mes Barcelonës dhe Realit, ndizet polemika për VAR-in dhe kalendarin Ndizet “La Liga”. Pas vetëm 10 ditësh nga kthimi në fushë, polemikat mes Barcelonës dhe Realit të Madrid tashmë janë rin
DATAT/ Ja kalendari i ri i EURO 2020 Presidenti i UEFA-s Aleksander Ceferin dhe komiteti ekzekutiv kanë dhënë disa detaje në lidhje me garat evropiane të sez
Reali ankohet për kalendarin: Çfarë rastësie me Barçën? Kalendari i ri ka gjeneruar shumë polemika në kampionatin spanjoll. Reali i Madridit është një prej ekipeve më të rebelu
Formula 1 publikon kalendarin e 8 garave (FOTO LAJM) Pas anulimeve dhe shtyrjeve, Formula 1 ka zbuluar një kalendar të parakohshëm për t’u rikthyer në gara. Orari i ri p
KALENDARI/ Dy herë në javë ndeshje të Serie A, luhet deri më 2 gusht Drejtuesit e Serie A duket se janë të interesuar që t’i japin fund kampionatit deri më 2 gusht. Pasi është marrë vend
Publikohet kalendari i javës së 27 në Superiore, nis me supersfidë Në pritje të vendimit të qeverisë shqiptare për lejimin e zhvillimit të aktiviteteve sportive, Federata Shqiptare po vaz
Kalendari i ngjeshur i Superiores/ Ndeshje çdo tri ditë, nuk ka kohë për Europën Organizatori i futbollit në vend ka vendosur që më 3 qershor, ekipet e Kategorisë Superiore të zbresin në fushë për të l