999 rezultate për

lemoshe

Gjesti fisnik, kamerieri në Prishtinë i dhuron dorëza plakut që kërkonte lëmoshë “Network Prishtina” është një prej grupeve me aktive në ‘Facebook’., ku publikohen kërkesa e ngjarje të ndryshme. Anë
E padëgjuar, licencë për të lypur ose gjobitesh Në qytetin jugor Eskilstuna në Suedi njerëzit që kërkojnë lëmoshë në rrugë tani duhet të marrin licencë duke paguar 21 e
Vajza nga "princeshë" vendosi të jetojë rrugve duke kërkuar lëmoshë (FOTO LAJM) Vajza e një milioneri që bën një jetë të mrekullueshme dhe që planifikon 6 herë pushime në vit, ka vendosur që të jetojë
Trishtuese, 29 fëmijë janë lypsarë në Kosovë Policia e Kosovës përmes një komunikate ka bërë të ditur se ka zbatuar planin operativ “Identifikimi i fëmijëve lëmoshëk
Policia: Mos u jepni lëmoshë lypsarëve Policia rajonale e Gjilanit ka nisur një fushatë sensibilizuese për largimin dhe ndalimin e lëmoshkërkuesve nga rrugët e
KOMF: Fëmijët kërkojnë lëmoshë rrugëve në acar, institucionet heshtin Fëmijët në situatë rruge të cilët punojnë apo kërkojnë lëmoshë janë të ekspozuar ndaj formave të shkeljes së të drejtave
Policia e Kosovës arreston disa shtetas të Shqipërisë për trafikim me fëmijë Policia e Kosovës me anë të një komunikate për media ka njoftuar se në fokus të angazhimeve të saj policore ka identifik
Prishtinë/ Detyron fëmijën për të lypur Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar mashkull (rom) pasi kishte keqtrajtuar dhe detyruar një fëmijë që të kërko
Zbulohen 69 kërkim-lëmoshës të Shqipërisë në Kosovë Policia e Kosovës, në këtë rast Drejtoria për Migrim dhe të Huaj, në orët e hershme të mëngjesit, në qytetin e Ferizajt
Vdekja tragjike e Rigelsit, endacaku i lumtur që refuzonte lëmoshën Mbrëmjen e djeshme, në rrugën “Mine Peza” në kryeqytet një 36-vjeçar humbi jetën. Sipas burimeve, atë e zuri korrenti
I detyruan fëmijët të kërkojnë lëmoshë, 11 në pranga Policia e Kosovës ka arrestuar 11 persona për shkak se i detyronin fëmijët e tyre të kërkonin lëmoshë në rrugët e Prisht
Kosovë / Bezdisi qytetarët, policia arreston lypsen Policia e Kosovës ka arrestuar një lypëse rreth orës 12:00, në rrugën "Adem Jashari" në Gjilan, për shkak se bezdisur qy
Skandal/ Tifozët urinojnë mbi gruan që kërkon lëmoshë (VIDEO) Barbarë dhe çnjerëzorë. Kështu i përshkruajnë sjelljet e disa prej tifozëve të Sparta Pragës mediat italiane para sfidës
PD ia kthen Ramës për shpërblimet: Pse tallesh duke i dhënë lëmoshë! Sa i takon shpërblimeve, PD ka replikuar në distancë me kryeministrin Rama. PD thekson se shqetësohet për mijëra familje
Tahiri: 10 vjet burg për prindërit që nxjerrin fëmijët në rrugë 10 vjet burg ndaj të gjithë prindërve të cilët nxjerrin fëmijët e tyre për të lypur. Është kjo masa ndëshkuese që do të
Vogëlushi nga Peja fle në temperatura -6 gradë (FOTO LAJM) Fëmija i vogël dhe i varfër që fle në stacionin e policisë së Pejës në temperaturën -6 gradë celsius. Vogëluesi i cili
Gazetarja maqedonase vishet si lypëse, shqiptarët tregohen më solidarë ndaj saj Gazetarja Iskra Koroveshevska, nga gazeta “Dnevnik”, për nevojat e një historie gazetareske është shndërruar në lypsare.
Rama: Bujqësia jo lëmoshë, por nxitje e sipërmarrjes Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se bujqësia nuk është një lëmoshë për mbijetesë por një nxitje e vlerave të fsh
“Një lodër në vend të lëmoshës së përditshme” (FOTO-LAJM) “Një lodër në vend të lëmoshës së përditshme”. Kështu është titulluar fushata e organizuar sot nga Komuniteti Mysliman i
Themelohet Nisma Rinore për Kosovën "Nisma për Kosovën" ka themeluar sot "Nismën Rinore për Kosovën", të cilën do ta udhëheq Kreshnik Cukaj. Kryetari i k