999 rezultate për

lekuren

Ndryshoni rutinën e kujdesit ndaj lëkurës gjatë dimrit Muajt e dimrit janë gjithmonë të ashpër me lëkurën, në këtë mënyrë duhet ta dyfishojmë kujdesin. Temperaturat e ulëta, e
Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë puçrra (FOTO LAJM) Ju nuk e dini dhe do ju duket e pabesueshme, por larja e dhëmbëve dhe e fytyrës në të njëjtën kohë mund të rrisë rreziku
Tre maska me sheqer për një fytyrë të butë dhe të pastër Sheqeri është i njohur gjerësisht për vetitë e tij të shumta në kujdesin e lëkurës. Ai shërben si skrab (scrub) për t
Lëkurën e tharë gjatë dimrit? Provoni maskën me djathë për të ushqyer në thellësi Në këta muaj të ftohtë, lëkura e fytyrës vendoset në një provë të vështirë. Shtresa lipidike sulmohet nga moti i keq. Du
Nëntë mënyrat më të mira për të luftuar strijat nga shtëpia Strijat formohen kur lëkura zgjerohet shumë shpejtë, në raste të tilla si shtim peshe në kohë të shkurtër, shtatzëni ose
40 vjeç dhe "bombë", Kim Kardashian zbulon "sekretin" kundër plakjes (FOTO LAJM) Pak ditë më parë, Kim Kardashian festoi 40 vjetorin e lindjës, ndërkohë së fundmi ka ndarë me ndjekësit në rrjete social
Kujdesi për lëkurën në vjeshtë, këshillat që duhet të ndiqni Me ardhjen e vjeshtës, rutina e kujdesit për lëkurën gjithashtu ndryshon, pasi lëkura ka nevojë për produkte më ushqyese
E "torturuam" në verë, si të kujdeseni për lëkurën gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
Si të parandaloni tharjen e lëkurës në vjeshtë Përveç rënies së flokëve, vjeshta është një sezon i ndërlikuar edhe për ata që vuajnë nga lëkura e thatë. Mendohet se lë
Thojini stop zakoneve të këqija! Si të kujdeseni për flokë të yndyrshëm Flokët e yndyrshëm, po ashtu si lëkura e yndyrshmë, janë shkaktuar nga një prodhim i tepërt i yndyrës së flokëve. No
Si të shmangni ashpërsimin e lëkurës gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
6 faktorë që shtojnë rrudhat në lëkurën tënde ipas hulumtimeve, dieta juaj, zgjedhja e sapunit dhe madje edhe zakonet tuaja të përditshme mund të bëjnë që rrudhat të
Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë puçrra (FOTO LAJM) Ju nuk e dini dhe do ju duket e pabesueshme, por larja e dhëmbëve dhe e fytyrës në të njëjtën kohë mund të rrisë rreziku
Mund të shkaktojnë reaksion e djegie të lëkurës, pse s'duhet të përdorni letra të lagura Përtoni të lani fytyrën dhe zgjidhni thjesht të kaloni një letër të lagur mbi të? Nuk jeni të vetmat. Ndonjëherë pas një
Mos flini në bark: Do shokoheni kur të kuptoni çfarë ndodh me trupin tuaj Dëshira më e madhe e disave është që ta përqafojnë jastëkun dhe të flenë në bark. Ndoshta fakti që jastëku juaj përmb
Serumin për lëkurën e syve mund ta bësh vetë në shtëpi me 3 përbërës Një nga zonat më të ndjeshme të trupit është lëkura rreth syve. Është shumë e rëndësishme të kujdesesh për këtë zonë duk
Si të kujdeseni për lëkurën dhe flokët pas pushimeve Pushimet verore kanë mbaruar dhe ju ndjeheni plotësisht të rikuperuar dhe të ekuilibruar. Fatkeqësisht, pamja në pasqyrë
Jeni djegur e përvëluar në plazh! 7 zgjidhjet emergjente pa qenë nevoja të shkoni në farmaci Nëse keni qenë në plazh dhe jeni bërë të kuq si një aragostë, ja disa sugjerime se si ta kuroni lëkurën e djegur me ato
Katër mënyra natyrale për të mbajtur mushkonjat larg trupit tuaj Katër mënyra natyrale për të mbajtur mushkonjat larg trupit tuaj A jeni nga ata personat që bezdisen nga mushkonjat?
Si t'i trajtosh shputat e këmbëve dhe lëkurën e thatë para plazhit? Bashkë me sezonin e plazhit, fillon edhe tharja e menjëhershme e lëkurës, e cila e tregon shumë shpejt dehidratimin. Nës