999 rezultate për

lekundjet

Tërmet në Gjirokastër, lëkundjet ndjehen dhe në Himarë e Sarandë Disa lëkundje termeti janë ndjerë në qytetin e Gjirokastres para pak minuta rreth orës 19:48, të cilat kane zgjatur për
2 tërmete tronditin sërish Korçën Vijojnë lëkundjet sizmike në qarkun e Korçës. Mëngjesin e sotëm janë shënuar dy tërmete të tjera me magnitudë 3 dhe 2.7
Nuk ka qetësi në Greqi, vendi lëkundet sërish nga tërmetet Duket se Greqia nuk po gjen qetësi, lëkundjet e tërmetit vazhdojnë ende. Para pak minutash është tronditur sërish nga
Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar Një tjetër tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në kufirin mes tre shteteve Shqipëri-Greqi dhe Maqedonia e Veriut.
Vijojnë lëkundjet në Korçë, 90 banorë kaluan natën në çadër Mbi 90 banorë në fshatin Floq të Korçës, por edhe të disa zonave përreth e kanë kaluar natën jashtë në 50 çadra që u ngr
Korça zgjohet nga lëkundjet e tërmetit 5.3 ballë Korça është zgjuar sot nga tërmeti. Rreth orës 06:27 të mëngjesit të sotëm janë ndjerë lëkundjet e forta të një tërmeti
Tërmeti shkund Podgoricën, lëkundet veriu i Shqipërisë Një tërmet ka rënë mesditën e sotme në Mal të Zi duke tronditur kryeqytetin, Podgoricë. Sipas Institutit Europian të
Tërmeti i fuqishëm shkund Shkodrën e Ulqinin, tronditja ndjehet edhe në Tiranë Një tërmet i fuqishëm prej 5.1 ballësh ra para pak minutash në Ulqin duke tronditur të gjithë Malin e Zi dhe Shqipërinë
10 tërmete shkundin Greqinë, lëkundjet ndihen në disa shtete Greqia duke se nuk po gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Sipas Shërbimit Sizmiologjik të Greqisë, gjatë natës së shk
Pamje të frikshme, çahet toka pas 3 tërmeteve në Greqi (FOTO LAJM) Në harkun kohor të një ore, tre tërmete të fuqishëm goditën detin Jon ku zona mw e prekur ishte Greqia. Epiqendra is
Nuk ndalen lëkundjet, një tjetër tërmet godet Shqipërinë Nje tjeter termet eshte shenuar sot, ne oret e para te mengjesit. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje goditje term
Tërmeti lëkund Shqipërinë! Ja ku ishte epiqendra Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës europiane sizmiologjike. Lëkundjet janë n
Dy tërmete të fuqishme në 24 orë, vendi në panik Një tërmet me magnitudë 5.2 goditi këtë të mërkurë Mesdheun. Lëkundjet e kishin epiqendrën 96 kilometra nga brigjet e An
Rikthehen lëkundjet, tërmeti prek sërish Shqipërinë Një tjetër tërmet është regjistruar sot në Shqipër. IGJEUM bën me dije se në orët e para të mëngjesit një tërmet ka
Tërmeti i fuqishëm/ Shkëputet masivi shkëmbor, bie mbi makinën me 4 udhëtarë Lëkundjet e forta të tërmetit pasditen e sotme që shkundën të gjithë vendin dhe jo vetëm, kanë pasur pasojat e veta.
Tërmet 5.3 ballë, ja ku ishte epidendra Tërmeti i fuqishëm që tronditi para pak minutash Shqipërinë kishte si epiqendër zonën mes Burrelit dhe Bulqizës. Ai u
Tërmetet s'i ndahen Shqipërisë, të tjera tronditje gjatë natës Gjatë natës së kaluar janë ndjerë lëkundje të tjera tërmeti. Ndërkohë që deri para disa ditësh epiqendra ishte Gjiri
Tërmet i fuqishëm në bregdetin e Durrësit (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në detin Adriatik, jo shumë larg bregdetit të Durrësit. Tërmeti ka qen
Tërmeti i fuqishëm shkakton panik, lëkundjet u ndjenë në 3 shtete Italia është tronditur në orët e para të mëngjesit të sotëm nga një tërmet i fuqishëm. Mediat italiane raportojnë p
Vazhdojnë lëkundjet e tërmetit, sa kanë rënë në 24 orët e fundit në Shqipëri Tërmetet janë bërë një dikur e zakontë në Shqipëri. Prej disa ditësh Shqipëria tronditet nga lëkundje të ndjeshme të