999 rezultate për

leku

Sot Shqipëria është lëkundur nga dy tërmete Shqipëria është goditur sërish sot nga dy tërmete, Njëri në jug e tjetri në juglindje të vendit. Lëkundja e parë m
Katër lëkundje tërmeti në Bulqizë Një verë jo e paqtë kjo e këtij viti. Lëkundjet e tërmetit nuk janë ndaluar, duke u regjistruar goditje të reja thuajse
Tërmetet lëkundin Shqipërinë! Ja sa kanë rënë që nga e shtuna deri sot Plot 42 lëkundje janë regjistruar nga Instituti i Gjeoshkencave që pas tërmetit me magnitudë 5.1 e shkallës rihter të nd
Njollat kafe, pasojë e moshës apo nxirja diellore Njollat kafe që shihni në lëkurën tuaj, nuk janë thjesht pasojë e moshës, por, mbi të gjitha, e kohës së ekspozimit në d
Sërish tërmet në Bulqizë Pas tërmetit me magnitudë 5.1 ballë që ra në zonën e Dibrës ku 90 shtëpi u dëmtuan dhe 7 u shpallën të pabanueshme, lëku
Ja sa lëkundje ndodhën pas tërmetit prej 5.1 ballë, çfarë pritet të ndodhë Sizmologu Olgert Gjuzi në një intervistë, tha se tërmeti më i fuqishëm u regjistruar në afërsi të Bulqizës me magnitudë
Tërmeti i fuqishëm/ Shkëputet masivi shkëmbor, bie mbi makinën me 4 udhëtarë Lëkundjet e forta të tërmetit pasditen e sotme që shkundën të gjithë vendin dhe jo vetëm, kanë pasur pasojat e veta.
Maskë me shafran për lëkurë të bukur Maska që po ju sjellim më poshtë është një trajtim bukurie që nuk kushton shumë, mund ta bëni në shtëpi dhe është shumë
Tërmeti lëkund 4 shtete (FOTO LAJM) Tërmeti i fuqishëm që ra para pak minutash në Shqipëri, e ka patur epiqendër n8 kilometra nga Burreli. Ndërkohë rapor
Tërmet 5.3 ballë, ja ku ishte epidendra Tërmeti i fuqishëm që tronditi para pak minutash Shqipërinë kishte si epiqendër zonën mes Burrelit dhe Bulqizës. Ai u
Kremi me 2 përbërës që ndihmon në zhdukjen e strijave në lëkurë Strijat janë shqetësimi i shumicës së femrave. Flitet e flitet vazhdimisht për to pa i dhënë asnjëherë një përgjigje për
Si duhet të veproni kur thonjtë e këmbës rriten brenda lëkurës Çdokush që ka vuajtur nga irritimi i mishit të thonjve apo hyrja në mish, e dinë shumë mirë se kjo nuk është aspak e kën
Ky mjek i çudit të gjithë: Gra, rruhuni për një lëkurë pa rrudha Duket se meshkujt në mënyrë të pavetëdijshme kanë gjetur çelësin e rinisë së përjetshme: duke u rruajtur, ata e mbajnë t
Mos e hidhni lëkurën e bananes, çfarë mund të bëni tjetër me të Bananja është një nga frutat më të shëndetshme, por edhe shumë të shijshme njëkohësisht. Pasi e kemi konsumuar një t
Ja çfarë paralajmërojnë këto shenja të gjoksit Skuqje, irritim krurje të gjoksit? Ja çfarë paralajmërojnë këto shenja? Jo të gjitha shenjat apo ndryshimet në strukt
5 llojet e puçrave në lëkurë që nuk duhet t'i prekni kurrë me dorë Sa herë shikoni daljen e një puçrre në lëkurë me vrap tentojnë atë ta ngacmojnë dhe shtrydhim si për të shpëtuar prej sa
Si të ruheni nga djersitja në këto ditë përvëluese Në këto ditë të nxehta djersitja është shumë e shpeshtë, por për disa persona kthehet në një problem të përsëritur. Një
3 trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve! Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë m
Hodhën tonelata me lëkura portokalli në tokë të shkretë, 16 vite më vonë ajo lulëzon (FOTO LAJM) Nëse nevojshmëria industriale dhe ambientale do të bashkëpunonte me sinergjinë, rezultati do të ishte i pabesueshëm.
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve iu vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes