999 rezultate për

leku

Shqipëria e mesme lëkundet nga tërmeti Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike. Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durr
Me lëkurën e bananes, mund të bëni shumë më shumë sesa kishit menduar Mund të tingëllojë e çuditshme, por është tërësisht efektive. Bananet janë një frut i bukur, që mund të bëjë të ndihen
Lëkurët e patateve, një mrekulli për kolesterolin dhe zemrën Për personat që vuajnë nga diabeti, problemet me zemrën, niveli i lartë i kolesterolit në gjak rekomandohen gatime apo u
A e dinit se kapsllëku mund të jetë vdekjeprurës Kapsllëku rrit rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të veshkave, paralajmërojnë shkencëtarët. Personat që vuajnë nga kjo
Barcelona bën ndryshime, kjo është "lëkura" e re e klubit FC Barcelona ka vendosur që për sezonin e ri 2019-2020 të bëjë një ndryshim për sa i përket, logos së ekipit. Megjit
Mos i injoroni, këto janë 3 llojet e kancerit të lëkurës Ka 3 lloje kryesore të kancerit në lëkurë, të cilat prekin pjesën më të madhe të njerëzve: 1- Tumori kanceroz në qeli
Ka ndërruar 5 "lëkurë", e vërteta tronditëse e avionit të Air Albania që Rama e përdor si charter personal (FOTO LAJM) Kompania Air Albania, e cila nuk ka ende një licencë aktive në Shqipëri dhe nuk shet ende bileta me emrin e saj, është d
Shqipëria lëkundet nga tërmeti Tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri. Mbrëmjen e kaluar IGJEUM ka regjistruar një tërmet të lehtë. Epiqendra
Nga Kleopatra te Helena, sekretet e errëta të grave më të bukura të botës Të qenit e bukur, nuk është diçka e lehtë. Gratë më të bukura në histori, nuk lindën të tilla. Ato bënë shumë përpjekje
Shumica i injorojnë, këto shenja paralajmërojnë të keqen Trupi i njeriut është i krijuar në atë mënyrë sa që na dërgon sinjale si simptoma për të na treguar se diçka nuk është n
E “torturuam” në verë, si të kujdeseni për lëkurën gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
4 lëkundje në 24 orë, nuk ndalen tërmetet në Shqipëri Tërmetet nuk kanë ndërmend të ndalen në Shqipëri. Vetëm ditën e djeshme në Shqipëri janë shënuar 4 goditje tërmeti.
Tërmeti lëkund Shqipërinë! Ja ku ishte epiqendra Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës europiane sizmiologjike. Lëkundjet janë n
Nëse vuani nga njollat në fytyrë, këto gjëra ju hyjnë në punë Përpos akneve, njollat e zeza në lëkurë janë problemi numër 2, më i zakonshëm i lëkurës. Fillimisht na lejoni t’ju shpje
5 llojet e puçrave në lëkurë që nuk duhet t'i prekni kurrë me dorë Sa herë shikoni daljen e një puçrre në lëkurë me vrap tentojnë atë ta ngacmojnë dhe shtrydhim si për të shpëtuar prej sa
Përfundimisht: Hiqni dorë nga këto zakone të këqija Ka shumë gjëra që ndihmojnë në zhvillimin e akneve dhe gjëja e fundit që ju dëshironi të bëni është përkeqësimi i situat
Lëkundje tërmeti në Shqipëri Një tërmet ka goditur sot vendin. Tërmeti është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në orën 04:51. Tër
Dy tërmete të fuqishme në 24 orë, vendi në panik Një tërmet me magnitudë 5.2 goditi këtë të mërkurë Mesdheun. Lëkundjet e kishin epiqendrën 96 kilometra nga brigjet e An
Shqipëria lëkundet nga dy tërmete (FOTO LAJM) Pas një tërmeti prej 4.1 ballë që ra në Greqi mëngjesin e së dielës rreth orës 5:25 min, dy tërmete kanë rënë dhe në Shq
Këto ushqime bëjnë mrekulli në lëkurë, ju mbajnë vite më të rinj Disa ushqime duhen reduktuar, disa janë të shëndetshme e disa jo, megjithatë të gjitha ushqimet kanë vlerat e tyre.