999 rezultate për

lekesh

Vidhet kisha në Himarë Ditën e sotme është vjedhur kisha e Shën Dhimitrit në Palasë të Himarës. Autorët kanë vjedhur një sasi prej 10 mijë
200 lekëshi kthehet në monedhë: BSH e prezanton ditën e Shenjtërimit të Nënë terezës Banka e Shqipërisë, në 3-vjetorin e Shenjtërimit të Nënë Terezës, ka sjellë monedhën e emetuar në vitin 2012, si shenjë
"Drejtorit të ujësjellësit i vodhën thesarin në shtëpi!" Berisha nxjerr SMS Ish-kryeministri Berisha ka publikuar pak më parë mesazhin e atij që ai e quan "Qytetari Digjital" sipas të cilit gjatë
PS i merr 49 milionë lekë KQZ-së, sa do përfitojnë partitë e tjera Në mbledhjen e saj të miratimit të tabelës përfundimtare për zgjedhjet e 30 qershorit, KQZ shpërndau edhe fondet për par
Banka e Shqipërisë nxjerr në qarkullim 10-lekëshin e ri Banka e Shqipërisë pritet të hedhë në qarkullim nga data 25 qershor 2019, monedhën e re metalike shqiptare me vlerë nomi
Tërmetet në Korçë, akordohet fondi prej 100 milion lekësh Pas dëmeve të shkaktuara nga tërmetet e fuqishme të njëpasnjëshme të ndodhura në Korçë, Bashkia e këtij qyteti ka vendos
Vidhet bankomati në Durrës Një bankomat i nivelit të dytë është grabitur në orët e mëngjesit të sotëm në qytetin bregdetar të Durrësit. Mësohet
Si u helmuan 12 nxënës nga sapunët "15 lekësh" Paraditen e sotme 12 nxënës të një klase të gjashtë në shkollën " Shefqet Tançi" u helmuan në klasë gjatë orës mësimore
Banka e Shqipërisë fut në treg kartëmonedhën 10 mijë lekëshe Banka e Shqipërisë njoftoi se do të vazhdojë të analizojë strukturën e parasë në qarkullim dhe elementet teknike të dize
E PLOTË/ Ja çfarë u gjet në xhupin e Fabian Gaxhajt Të enjten e 4 tetorit, Tirana u trondit nga një sherr me armë, ku mbeti i vrarë Fabian Gaxha si dhe u plagosën dy të tje
LLOGARIA/ Me 40 mijë lekëshin e Ramës blen 10 muaj bebelina Kryeministri Rama deklaroi se qeveria do të mbështeste familjet që bëjnë fëmijë duke i subvencionuar ato nga 40 000 lekë
Vodhi xhiron e lokalit, arrestohet i riu në Berat Policia e Beratit ka vënë në pranga një të akuzuar për vjedhje. 24 vjeçari Xhoni Spahiu u ndalua nga policia pasi dys
Reagon OSHEE, zerohet fatura afrofe e tiranasit Një ditë më parë Jako Blani nga Qesaraka e Tiranës tregoi se i kishte ardhur një fature disa milionëshe për energjinë që
Sa paguhet Luana Vjollca? Ajo tregon shifrën marramendëse Moderatorja Luana Vjollca kohët e fundit është kthyer në një uragan të vërtetë. Pasi mbylli me sukses sezonin e parë
Nxorrën defiçit marketin ku punonin, dy lushnjarët përfundojnë në polici Dy vajza të reja janë ndaluar nga policia e Fierit, pasi iu zbulua vjedhja që bënin. Në pranga ka rënë Sonila Gjoshi,
1 milion euro pasuri por këtyre deputetëve qeranë ua paguan shteti 10 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë ua paguan qeranë shteti shpiptar me një shumë prej 35 mijë lekësh të vjetra. K
Kokainë e peshore në xhep, kapet shpërndarësi i heroinës në Berat Policia ka vënë në pranga një shpërndarës heroine në Berat. Ai quhet Asjan Topi, 22 vjeç, banues në lagjen 30 Vjetor
Skuadra rrëzohet në Kategorinë e Tretë, premtohet stadium 1 miliard lekësh (FOTO LAJM) 1 miliard lekë është vlera e stadiumit të ri që do të ndërtohet në Përrenjas. Duket e pabesueshme dhe e ekzagjeruar, por
375 milion lekë për tavolina, beton dhe karrige, "çmendet" Dritan Leli (FOTO LAJM) Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli sapo ka firmosur një tender prej 37.5 milion lekësh, i cili parashikon ndërtimin e n
Mashtron 47-vjeçaren dhe i merr paratë, tiranasin e gjen belaja Policia ka nisur hetimet për një 45-vjeçar në Tiranë pasi akuzohet për "mashtrim". Burime zyrtare nga policia bëjnë