999 rezultate për

leke

Shqiptarët paguan 900 milionë lekë më shumë tek faturat e energjisë prej kamatëvonesave Në vitin 2020 të paktën 900 milionë lekë (rreth 7.2 milionë euro) janë arkëtuar si kamatëvonesa në faturat e energjisë.
Ndodh edhe kjo! E nxorri 3 takime dhe i tha jo, djali i kërkon lekët vajzës Një i ri i ka kërkuar paratë mbrapsht vajzës të cilën ai e pëlqente pasi ajo i tha "JO" pasi dolën 3 herë bashkë në taki
"Pse i prish lekët e mia me alkool", kapen me grushta dy vëllezërit në Tiranë Një i pirë dhe një tjetër esëll përfunduan në policinë e Kamzës, pasi u rrahën paq me njëri-tjetrin për paratë e rakisë.
Mbyllet gara për tunelin e Llogarasë, cila është kompania shqiptare që dha çmimin më të ulët Një marsi përkonte me datën e fundit në të cilën kompanitë private mund të dërgonin ofertat e tyre për ndërtimin e tunel
17 milion euro, por Celibashi nuk ngopet. Rrjepje e plotë me PPP-në e re që do të japë KQZ-ja Taksapaguesit shqiptarë kanë paguar tashmë 17 milion euro për të përdorur makinat "smart" që do të bëjnë identifikimin e
Historia e pazakontë e Aurela Gaçes: Isha në borxh me 15 milionë lekë! (FOTO LAJM) Këngatarja e famshme shqiptare Aurela Gaçe ka rrëfyer një histori të saj personale e cila vështirë do të besohej nëse nu
Shqiptarët vazhdojnë me të vetën, kapen rreth 1 mijë qytetarë pa maska në rrugë Janë ndëshkuar me masë administrative 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid, gjatë 24 orëve të fundit. Janë ev
Ndaloni Celibashin! Çmenduria me tenderët e KQZ-së, si po vidhen shqiptarët ditën për diell Ilirjan Celibashi u zgjodh në krye të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, organ i cili zëvëndësoi KQZ-në. Ngritja e
Me qindra! Kaq shqiptarë u ndëshkuan sot për mosmbajtjen e maskës (VIDEO) Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 770 shtetas që janë konstatuar
"Tapë" në timon, arrestohet shoferi që tentoi të korruptonte policin me 5 mijë lekësha Policia e Tiiranës ka arrestuar një drejtues 34 vjeçar që drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe më pas ka tentuar të
"Ke shkuar me gruan time, më ke turpëruar", burri i zhvat 12 milionë lekë të vjetra 72 vjeçarit Një 72-vjeçar ka rënë pre e zhvatjes nga një bashkëqytetar në Kukës. 50 vjecari Agron Nika është vënë në pranga nga s
Kryeministër i vendit/ Ramës iu 16-fishua pasuria, nuk dihet me ç'para u ndërtua "bunkeri" në Surrel Me pasuri familjare prej 100 milionë lekësh në fund të vitit 2018, kryeministri Edi Rama rezulton me diferencë negative
E paqartë ku i gjeti paratë për shtëpinë! Sa i pasur është Edi Rama? (FOTO LAJM) Edi Rama është prej tetë vitesh kryeministër i Shqipërisë dhe kërkon një mandat të tretë qeverisës në zgjedhjet parlamen
Kaq qytetarë u ndëshkuan sot për shkeljen e masave anti-Covid (VIDEO) Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 829 shtetas që janë konstatuar
Skandaloze! Biznes me vdekjen, kaq para kushton varri në Tufinë Me 350 mijë lekë të vjetra mund të blesh “banesën e fundit” dhe pa e kuptuar njeri që brenda varri është bosh. Fiks Fare
"Be-Be-Baa", Rama ironizon Bashën dhe publikon videon me Mr. Bean (VIDEO) Nuk kanë fund sulmet që krerët e partive i çojnë njëri tjetrit. Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama, ka ironizuar kreun
Morën 550 mijë lekë për një leje dyqani: Pas drejtorit, lirohet dhe shefi i Logjistikës së burgut 313 Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsiomit dhe Krimit të organizuar ka lënë të lirë shefin e logjistikës së burgut 313 Florin
Kishte me vete 12 mijë lekë të vjetra, çfarë e çoi pas hekurave 28 vjeçarin shqiptar në Itali Policia italiane ka arrestuar një 28-vjeçar shqiptar në një metro pasi u kap me 185 gram marijuanë. I riu u pikas nga
Policia e Shtetit nuk i ndahet opozitës: Një tjetër demokrat gjobitet me 5 milionë lekë Mbrëmjen e sotme është gjobitur nga Policia e Shtetit edhe kreu i PD-së në Kukës, Arif Rexhmati. Ai ka marrë një gjob
Ku është policia?! PD e LSI gjobiten rëndshëm, PS vazhdon fushatën në shkelje të plotë "Organizoi aktivitet politik në kundërshtim me Aktin Normativ për marrjen e masave parandaluese për përhapjen e COVID-19