999 rezultate për

leka

"Isha punëtori i saj", modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTO LAJM) Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me Tereza Lekaj, sipërmarrësen e
Deputetja Ermina Lekaj afër mandatit të tretë në Parlamentin e Kroacisë: Gjithë shqiptarët të bëhemi bashkë më 5 korrik (VIDEO) Në Kroaci ka rreth 19 mijë votues shqiptarë, të cilët më 5 korrik do të kenë mundësi të marin pjesë në zgjedhjet e atjes
E quajti Leka, Missi shqiptar bëhet nënë për herë të dytë (FOTO LAJM) Miss Universe Kosova 2009, Marigona Dragusha, është bërë nënë për herë të dytë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë bukuroshj
Dikur komandat i UÇK-së, sot ruan dhen, ja historia e tij (VIDEO) Në Pollog, por edhe në Shqipëri të gjithë e njohin si Komandant Leka që nga konflikti i vitit 2001. Ai nga viti 1988
"Meshkujt shqiptarë s'dinë të bëjnë s*ks", nxehen gjakrat live në emision (VIDEO) Gjatë një lidhjeje direkte me emisionin “Ftesë në pesë”, gazetarja Zhaklin Lekatari është përplasur me moderatorin Rudi
Çfarë po hanë shqiptarët?! Klientja denoncoi mallin e mykur, biznesmeni s’e lë të futet në market AKU duket se rrallëherë e bën siç duhet detyrën e saj dhe për këtë arsye njerëzit mbesin të pakënaqur dhe të rrezikuar n
Mbreti Leka I - më i votuari në historinë politike shqiptare * Ekrem Spahiu NMT Mbreti Leka I - Mbret i Shqiptarëve, ka patur një jetë të vështirë, por pavarësisht nga ky fat nuk
Kantautori shqiptar i shqetësuar për familjen në Itali: Nuk kanë ku të mbushin telefonat (VIDEO) Kantautori i njohur Gjergj Leka ka rrëfyer merakun e madh që ka për fëmijët e tij të cilët ndodhen në Itali. Në një l
"Xhaxhai im u arratis dhe në Rodezi shërbeu si truprojë e Mbretit Leka e I", del dëshmia e rrallë Publikohet historia e panjohur të familjes së njohur shkodrane, Kuçi, ku njëri nga djemtë e saj, Hamzai, pasi ishte shko
Ekzekutoi të bijën me thikë, bashkëshortja e shqiptarit në Australi i vë fajin tjetërkujt 49 vjeçari Petrit Lekaj, ka tentuar të kryejë vetëvrasje pasi u dënua me 20 vite burg për vrasjen me thikë të vajzës së
Qëlloi tetë herë me thikë vajzën derisa i mori jetën, merret vendimi për babain vrasës Gjykata australiane ka vendosur të dënojnë me burgim të përjetshëm babanë shqiptar që vrau vajzën e tij në Australi. Gji
I transformuar totalisht! Babai shqiptar që vrau të bijën në Australi nuk njihet më (FOTO LAJM) "Isha ulur në vendin e parë, të shoferit. Vazhdova ta godisja me thikë… ajo reagonte me shqelma, duke goditur derën dhe
"Thjesht po pres të vdes", zbardhet telefonata e babait të Sabrinës me policinë Gjykata australiane pritet që javën e ardhshme të japë dënimin për Petrit Lekajn, babain shqiptar që Korrikun e vitit të
I dënuar për drogë? Zbulohen detaje të reja nga krimi monstruoz ku babai ekzekutoi vajzën e tij 20 vjeçare Vjen edhe njëherë në vëmendje ekzekutimi i 20 vjeçares shqiptare nga babai i saj në Australi. Petrit Lekaj, qëlloi pë
Qeveria heq dorë nga PPP për Thumanë-Kashar-Lekaj, do të ndërtohet nga privati kundrejt tarifës Pasi qeveria shqiptare prishi në mënyrë të njëanshme, kontratën koncesionare me Partneritet Publik-Privat për ndërtimin
Dora e djathtë e fashuar, çfarë ka ndodhur me Princ Lekën (FOTO LAJM) Ditën e sotme është përkujtguar 100 vjetori i Kongresit historik të Lushnjes (21-31 janar 1920 – 21 janar 2020). Gjat
Aksidentohet Princ Leka, përfundon në spital (FOTO LAJM) Princ Leka është trashëgimtari i fronit mbretëror të Shqipërisë. Princi Leka Zogu raportohet se ka pësuar një aksiden
Pas Verës dhe Alketës, këngëtari i njohur: Vitin tjetër do bëj unë festival (VIDEO) Festivali i 58 i RTSH-së i organizuar nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu këtë vit pati shumë bujë e u komentua shumë. P
Pal Lekaj i del në mbrojtje Thaçit, i përmend Kurtit aktivistët e vdekur të VV-së Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj ka komentuar refuzimin për t’u takuar sot me presidentin e vendit, nga lideri i LVV-së, Alb
Princ Leka i përgjigjet komentuesit, tregon çfarë dhuroi për të prekurit nga tërmeti? Princ Leka ka uruar Krishtlindjet përmes disa fotove të shkrepura pranë pemës, krah me bashkëshorten e tij, Elia Zaharia