999 rezultate për

lejohet

Lajm i keq për duhanpirësit! Ndryshon ligji, tashmë nuk do të lejohet as në këto ambiente Nga kjo e mërkurë ka hyrë në fuqi zbatimi i disa ndryshimeve të bëra në ligjin anti-duhan . Përveçse duhani nuk lejoh
Letra e të burgosurit që vrau 51 persona në Zelandën e Re përfundon online, alarmohet kryeministria Sulmuesi i akuzuar për vrasjen e 51 personave në Zelandën e Re, ka shkruar një letër nga burgu, duke treguar qëndrimet e
Kombëtarja e basketbollit nuk lejohet të futet në stërvitje Përfaqësuesja shqiptare e basketbollit për meshkuj nuk e ka mbyllur si duhet fazën përgatitore për ndeshjen ndaj Danimar
Ishulli i "fshehtë", aty ky të rinjtë po bëjnë çka nuk lejohet (FOTO LAJM) Zannone është një ishull i veçantë në territorin italian. Dallohet për ujërat e kristalta, qiellin blu e peizazhin e thy
Makinat luksoze të miliarderëve shkaktojnë kaos në Londër (FOTO LAJM) Në muajt korrik dhe gusht Londra mbushet me makina super të shtrenjta. Duket se një gjë e tillë është kthyer në një even
Si tek "50 hijet", burgu i fshehtë anglez ku gjithçka lejohet (FOTO LAJM) Burgu i Fshehtë, në rrugën High Wycombe, Bucks në Angli është i pajisur me lodra dhe vegla të çuditshme të njohura si F.
EMRAT/ Kujt u lejohet kandidimi për Kushtetuesen Këshilli i Emërimeve në Drejtësi publikon kandidatëve që lejohen të kandidojnë dhe që nuk lejohen të kandidojnë për në G
Asnjë zyrtar i Beogradit nuk do të lejohet të futet në Kosovë Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur që mos të jap asnjë leje për zyrtarët nga Beogradi për të vizituar Kosovën.
"Dita pa makina", këto janë rrugët ku nuk do lejohet qarkullimi nesër në Tiranë Me rastin e festës së 1 qershorit, Bashkia e Tiranës ka parashikuar që të zhvillohet po ashtu dhe dita pa makina në krye
Avokati Popullit nuk lejohet të futet në Spitalin e Traumës, përplasje me Policinë Policia e Shtetit ka refuzuar të lejojë hyrjen e Avokatit të Popullit në ambientet e Spitalit të Traumës. Avokatja e
Për nder të Papës, Maqedonia shtron rrugët me asfalt Ekipet e Ndërmarrja Publike (NP) “Rrugë dhe rrugica” janë duke e gërryer shtresën e vjetër dhe do të vendosin asfalt te
Momenti kur Shyhrete Berishës pas lufte nuk i lejohet të futet në shtëpinë e saj (VIDEO) Pas vendimit të Gjykatës Themelore të Prizrenit që Shyhrete Berishës i takon gjysma e shtëpisë dhe e njeh si pronare leg
Bukuroshes nuk i lejohet fluturimi për një arsye të çuditshme (FOTO LAJM) 21 vjeçarja Emily O’Connor nuk është lejuar që të fluturojë nga Birminghami për në Tenerife me kompaninë ajrore "Thomas
Këngëtarit shqiptar nuk i lejohet të hyjë në SHBA, kjo është arsyeja Këngëtarët shqiptar përveç koncerteve që mbajnë në vendin tonë, ata janë të pranishëm edhe pranë diasporës shqiptare.
Nga dita e sotme nuk lejohet përdorimi i kodeve +377 dhe +386 Qytetarët e Kosovës nga dita e sotme nuk do të mund t’i përdorin telefonat e tyre me kodet +377 dhe +386. Nga data 15 e
Lleshaj çon policinë tek Fakulteti i Historisë (VIDEO) Mark Marku, Shefi i Departamentit të Gazetarisë dhe Komunikimit deklaroi më parë se efektivë policie kishin shkuar gjatë
Nata shton dëborën dhe ngricat, 6 akse rrugore shfaqin probleme Në të paktën 6 akse rrugore nuk do të lejohet kalimi pa zinxhir gjatë natës për shkak të rrezikshmërisë nga ngricat dhe
Asnjë shqiptar me këtë pasaportë nuk do lejohet të dalë jashtë vendit në 3 muajt e fundit Çdo qytetar i Republikës së Shqipërisë që ka një pasaportë afati i së cilës mbaron brenda 3 muajve, duhet të aplikoje pë
Kurti ka një këshillë për Shpend Ahmetin Albin Kurti ka kërkuar të shqyrtohet dokumenti që tregon se çka ka ndodhur me dialogun gjashtëvjeçar Kosovë-Serbi. Ka th
40 ditë nga vrasja e Kacifas, gazetari grek nuk lejohet të hyjë në Shqipëri Gazetari i "Proto Thema" Panayiotis Savvidis nuk është lejuar të futet në Shqipëri. Ai ka tentuar të hyjë në shtetin