999 rezultate për

lejohen

Fundjava sërish e kufizuar, kush lejohet të dalë sot Situata epidemike nga Covid-19 është ende prezent në vendin tonë. Si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë, edh
Në skuadrën nga Ballkani kërkohet që tifozët të lejohen në stadiume Vendimi i autoriteteve bullgare për të lejuar rifillimin e edicionit në futboll, por pa praninë e shikuesve në stadiume,
Jeta drejt "shkrirjes", si po lehtësohen masat në Britani Sot disa nga masat e vendosura në kuadër të përpjekjeve për parandalimin e përhapjes të koronavirusit të ri (COVID-19),
Pse të mos lejohen tifozët? Virologia italiane, Maria Rita Gismondom ka thënë se nuk ka arsye që tifozët të mos lejohen nëpër stadiume. Derisa st
Tri javët vendimtare: Plani për rihapjen e aktiviteteve, nga sot deri më 1 qershor Kjo e hënë shënon fazën e tretë të hapjes dhe rikthimin në normalitet pas 2 muajve në izolim total të thuajse gjithë ven
Lajm i mirë: Tjetër lehtësi, nga nesër lejohen grumbullimet me 10 persona Një tjetër lehtësi është dhënë për qytetarët shqiptarë edhe pse jemi në pandeminë e shkaktuar nga COVID-19. Autorite
4 skuadra të Serie A lejohen të nisin stërvitjen në 4 maj, në to përfshihen 3 lojtarë shqiptarë Stefano Bonaccini, kryetar i Rajonit Emilia Romagna ka firmosur një dekret të ri, duke shfuqizuar kështu dekretin e datë
Nesër fundjavë: Kujdes me lëvizjen, kategoria e personave që mund të dalin lirisht Nëser nis fundjava, dhe duhet të kemi kujdes me lëvizjen ndryshe mund të gjobitemi nga policia. Pensionistët dhe prin
"Të lejohen tifozët në stadium", ish-portieri i Arsenalit ironizon: Koronavirusi më i lehtë se gripi Ish-portieri i Arsenalit, Jens Lehman e ka mposhtur koronavirusin dhe tashmë ironizon me të duke u shprehur se ishte më
Futbolli me rregulla të reja pas rikthimit, lojtarët nuk do lejohen të pështyjnë Futbollistët nuk do të kenë të drejtë të pështyjnë gjatë ndeshjeve për shkak të përhapjes së mundshme të koronavirusit,
E gjithë Shqipëria në izolim, sot lejohen vetëm pensionistët Kjo fundjavë si gjithë të tjerat që kanë kaluar, e kanë gjetur vendin në izolim të plotë. Por e shtuna është dita e l
Vendimi i qeverisë: Nesër pensionistët jashtë, të dielën dalin nënat me fëmijë Nga sot pasdite deri të hënën në mëngjes nuk duhet të dalim nga shtëpia. Ky është urdhri i qeverisë Rama i cili sigu
Rifillimi i Bundesligës nën masa tepër të rrepta, ja çfarë do bëjnë lojtarët Bundesliga pritet të rifillojë në datë 9 maj, mirëpo kjo do të ndodhë vetëm duke respektuar masa tepër të rrepta sigurie
Vendimi: Taksitë nisin punën nga 27 prilli, kushtet që duhet të plotësojnë (FOTO LAJM) Duke nisur nga data 27 prill, shërbimi taksi do të nisë punën por do të ketë një protokoll të veçantë. Taksitë do të
Dënohesh për çëmçakëz, 23 ligjet më të çuditshme në të gjithë botën Ligjet janë krijuar për të zvogëluar dhe shmangur kaosin e një shoqërie. Për të udhëhequr mënyrën se si njerëzit jeto
Rama: Berisha do katastrofë, nuk justifikohet ardhja e emigrantëve Ashtu sikundër paralajmëroi edhe më herët, kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një lidhje dirkte ku ka folur për shqipë
Shqiptarët nuk lejohen të kthehen? Reagon ambasada greke në Tiranë Ambasada greke në Tiranë reagon lidhur me informacionet që transmetohen prej mediave shqiptare për vështirësi me të cil
Qeveria ndryshon vendimet: 3 bizneset të tjera lejohen të punojnë që nesër Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar një pikë në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri në kuadër të masave për të fre
Shqipëria si në luftë, ja aktivitetet që do mbyllen dhe ato që lejohen (FOTO LAJM) Ministri e Shëndetësisë ka publikuar listën e aktiviteteve që do të lejohen dhe ato që do të mbyllen. Lejohen të kry
Policia njofton mbylljen e kufirit me Kosovën për dy javë Kufiri me Kosovën do të mbyllet për 14 ditë, për arsye të parandalimit të COVID-19. Kjo vjen një ditë pasi Kosova rap