999 rezultate për

lejeve

Këto janë shtetet ku mund të lëvizni me patentë shqiptare Ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme thotë se janë shtuar vendet ku njihen patentat shqiptare. Në një postim në Facebo
Gjermania do të njohë patentat e Kosovës Gjermania do të njoh patentat e lëshuara nga Kosova dhe Shqipëria. Emigrantët shqiptarë në këtë vend kanë kohë që pr
Zgjerohet ndërtimi, por bie kredia: Eurot e drogës mbysin tregun Numri i lejeve të ndërtimit në shkallë vendi njohur një rritje të moderuar gjatë 9 mujorit të këtij viti me vetëm 0.3 pë
Harroni Llotarinë Amerikane, Zvicra jep leje pune për të huajt Ndërkohë që për pak ditë hapen aplikimet për lotarinë amerikane, një lajm i mirë vjen nga Zvicra, e cila ka marrë vendim
Shpërthen ndërtimi në Tiranë, por bie kredia! Droga financon sektorin strategjik në Shqipëri?! Vrulli i ndërtimeve në kryeqytet dhe kredia për këtë sektor në Tiranë po shkojnë në drejtime të kundërta. Të dhënat e
Tani, shoferët shqiptarë mund të udhëtojnë me të njëjtat patenta në Greqi Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zbardhur marrëveshjen e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Gre
Bie kreditimi, por ndërtimin bën kërdine në Tiranë me paratë e drogës (FOTO LAJM) Sektori i ndërtimit është para një perspektive pozitive për shkak te numrit të madh të lejeve që po jepen në qytetet kry
Rekord, 352 mijë ndërtime pa leje në Kosovë Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor sot ka bërë prezantimin e pakove informuese për procedurat e lejeve ndër
Hoxha tregon kur njihen patentat maqedonase në Gjermani Personat të cilët posedojnë patentë shoferë të lëshuar nga organet kompetente të Maqedonisë e që janë me vendqëndrim në
Qeveria britanike shton dhënien e lejeve të ndërtimit, ul çmimin e shtëpive Qeveria britanike shton dhënien e lejeve të ndërtimit, rrit ofertën dhe ul çmimin e shtëpive Mund të quhet një vendim
Përfundojnë negociatat Maqedoni-Gjermani për lejet e qarkullimit Ka arritur në fazën përfundimtare njohja reciproke e lejeve për qarkullimit mes Maqedonisë dhe Gjermanisë , por instituc
Gjermania dhe Maqedonia arrijnë marrëveshje për njohjen e lejeve të vozitjes Marrëveshja dypalëshe mes Maqedonisë dhe Gjermanisë për njohjen e ndërsjellë të lejeve të vozitjes, është arritu, njofto
Procedura të reja për lejet kur rregullon çatinë, fasadat, dritaret Çdo subjekt, i cili kërkon të pajiset me leje apo të paraqesë deklaratë paraprake për kryerje punimesh, është i detyruar
Bushati jep lajmin e mirë për shqiptarët në Gjermani Ministri për Europën dhe Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë në
Një lajm shumë i mirë për ata që duan të blejnë shtëpi Në të kundërt mësohet se indeksi i çmimeve të qirave ka shënuar rritje, të nisur që nga tremujori i tretë i vitit 2016.
Greqia nis dhënien e lejeve biometrike për emigrantët, ja dokumentet që nevojiten Para pak javësh në Greqi ka filluar procesi i pajisjes së emigrantëve me leje qëndrimi biometrike. Emigrantët shqiptarë
Do kryeni punime në shtëpi? Ja dokumentet që duhen për lejen Kryerja e punimeve në shtëpi nuk mund realizohet pa marrë leje nga autoritet e pushtetit vendor. Leja mund të merret në
Raporti i “Doing Business”/ Shqipëria është përmirësuar me 32 vende Shqipëria është renditur në vendin e 58 në raportin e “Doing Business 2017”, që është publikuar nga Banka Botërore, duke
Qeveria gjen shkaktarin e përkeqësimit të kushteve për të bërë biznes në vend Për qeverinë nuk është aspak shqetësues fakti që Shqipëria ka humbur 35 vende në renditjen për lehtësirat në bërjen e bi
BB: Shqipëria hapa pas në dhënien e lejeve të ndërtimit Banka Botërore publikoi sot një raport për lehtësinë e të bërit biznes "Doing Businnes" që vlerëson faktorë që pengojnë