999 rezultate për

leipzig

Finalja e Kupës së Gjermanisë, Bayern Munchen-Leipzig: Formacionet zyrtare Pas triumfit në Bundesligë, Bayern Munichu do ta ketë mundësinë ta sigurojë trofeun e dytë për këtë sezon, brenda dy jav
Timo Werner refuzon Bayern, i shkell syrin Liverpoolit Talenti i Leipzig, Timo Werner është një nga më të kërkuarit në merkato. Futbollisti i Laipzig kërkohet nga Bayern M
Muller i bindur: Titulli do të jetë i joni Bayern Munich humbi një mundësi të mirë për të fituar zyrtarisht titullin kampion në Bundesliga për të 7-in vit rradhazi
Për herë të parë në historinë e klubit Leipzig kualifikohet në finale e Kupës së Gjermanisë (VIDEO) Leipzig ka siguruar një vend në finalen e Kupës së Gjermanisë për herë të parë në historinë e klubit. Skuadra e Red
Ylli i Gjermanisë panë kalimit te Bayern Sulmuesi i kombëtares gjermane Timo Werner ka refuzuar rinovimin e kontratës me skuadrën e Leipzig, duke i hapur kështu
Timo Werner afër transferimit te gjigani anglez Daniel Sturridge dhe Origi pritet të largohen nga Liverpooli në fund të këtij sezoni, andaj këta të fundit po e kërkojnë
Lojtarët e Liverpoolit duan sulmuesin e Leipzigut në "Anfield Road" Sulmuesi i Leipzigut, Timo Werner po kërkohet nga shumë klube evropiane. Lojtarët e Liverpoolit i kanë bërë thirrje
Bayern Munich në ndjekje të sulmuesit të Leipzig Bayern Munich do të mundohet të sjell lojtar të ri gjatë afatit kalimtar të verës. Bavarezët tashmë kanë identifikuar
Chelsea interesohet për mbrojtësin e talentuar të Leipzig Chelsea po mendon që në merkaton e verës të bëj disa përforcime të bujshme. Siç raporton "SPORT BILD", Blutë e Londr
Zyrtare: Talenti i Arsenalit huazohet te skuadra gjermane Talenti i Arsenalit, Emile Smith Rowe është huazuar te klubi gjerman, RB Leipzig. 18-vjeçari do të përfundojë sezoni
Dortmund kalon në epërsi ndaj Leipzigut (VIDEO) Borussia Dortmund ka kaluar në avantazh ndaj Leipzigut në "Red Bull Arena". Ai që ka shënuar është mesfushori belg,
Ditë vendimtare për të ardhmen e Calhanoglu Këto janë ditë vendimtare për Hakan Calhanoglu. Skuadra e Milanit mund tas shesë turo-gjermanin tek skuadra gjermane e
Borussia e Dortmundit gjen shpejt zëvdësuesin e Pulisic Borusia e Dortmundit e ka gjetur shpejt zëvëndesuesin e Christian Pulisicit i cili në fund të këtij sezoni do të transfe
Rummenigge: Hummles do të luajë edhe sezonin tjetër Pas përfundimi të ndeshjes se Bayren Munih kundër RB Leipzig me rezultatin e 1-0 shefi i Karl-Heinz Rummenigge deklaroi
Bayern Munich fiton me rezultatin minimal ndaj Leipzigut (VIDEO) Bayern Munich ka fituar me rezultatin minimal 1-0 kundër Leipzigut në "Allianz Arenna", ndeshje e vlefshme për kampionat
Bayern Munich kalon në epërsi ndaj Leipzigut (VIDEO) Bayern Munich ka kaluar në epërsi ndaj Leipzigut në "Allianz Arena". Ai që ka shënuar është sulmuesi francez, Franck
E kërkojnë Bayern dhe Real, por Leipzig i rinovon kontratën yllit të ekipit Skuadra gjermane Leipzig po përgatit ti rinovojë kontratën yllit të skuadrës Timo Werner,shkruan Albeu.com. Sulmuesi
Refuzoi Real Madridin, Nagelsmann merr drejtimin e Leipzigut Trajneri aktual i Hofenhaimit, Julian Nagelsmann ka refuzuar një ofertë të majme dhe shumë joshëse për të marrë drejtimi
Dortmund interesohet për sulmuesin e talentuar Borussia Dortmund e cila ka bërë një start fantastik këtë sezon në të gjitha kompeticionet, po kërkon lojtar shumë cilës
Barcelona piketon super mbrojtësin e Bundesligës Skuadra e Barcelonës kërkon të përforcojë repartin e mbrojtjes për shkak se kanë ndjerë luhatje të mëdha në këtë fillim