999 rezultate për

leicesterin

Tottenham i bën nder për Champions Man Utd (VIDEO) Totenhemit i mjaftuan 40 minuta për të mposhtur me rezultatin 3-0 Leiçesterin në ndeshjen e javës së 37-ë të kampionatit
Manchester City shpartallon Leicesterin në Etihad Stadium (VIDEO) Manchester City shkatërroi sot Leicester Cityn me shifrat 5-1 në "Etihad Stadium", ndeshje e vlefshme për javën e 27-të
Portieri ndal Leicesterin dhe fiton pica falas për gjithë vitin Kris Nil, portieri i Flitud Taunit, në sfidën e djeshme ndaj Leiçesterit, ndali me sukses të gjitha goditjet në portën e
Liverpooli mposht Leicesterin (VIDEO) Liverpool ka shënuar një fitore të vështirë prej 3-2, në udhëtim te Leicesteri. “The Reds” e filluan mirë takimin duk
Atletico Madrid gjysmëfinalisti i parë i Ligës së (VIDEO) Skuadra e Atletico Madridit ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pavarësisht barazimit 1:1 me Leicesterin.
Leicesterin kërkon të shkruajë historinë në Champions, synon përmbysjen (FOTO) Kur u hodh shorti të gjithë e kishin mendar se Atletico nuk do të haste shumë probleme ndaj Leicesterit, por sfida e par
"Synimi është loja e bukur, respekt për Leicesterin" Leicester nesër pret në në “King Power Stadium” Manchester City-n me synimin për t'u rikthyer në rrugën e fitoreve. “Dhe
Rezultat i frikshëm/ United shkatërron në 45 minuta Leicesterin (VIDEO) Leicester e ka nisur si mos më keq kampionatin në Premier League. Kampionët e Anglisë po "shijojnë" humbjen e tretë në k
Fitorja me Leicesterin/ Klopp: Bëmë një ndeshje të madhe Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klopp është shprehur i emocionuar pas ndeshjes me Leicester Cityn. Ai ka përgëzuar lojtarë
Liverpooli shkatërron Leicesterin (VIDEO) Liverpooli ka shënuar fitoren e dytë këtë edicion, pasi mposhti 4:1 Leicester Cityn në xhiron e katërt të Premierligës
Ibra paralajmëron Leicesterin: Nuk kam ardhur për të humbur Zlatan Ibrahimovic nuk është mësuar që të humbasë, veçanërisht në kompeticionet që luhen brenda një vendi të caktuar. Ne
Barcelona shkatërron Leicesterin (VIDEO) Barcelona ka mposhtur kampionen e Anglisë, Leicester Cityn me rezultat 4:2. Barcelona ka qenë pothuajse me ekipin e d
Arsenali pranë lojtarit më të mirë në Premier League Arsenali nuk di të ndalet në merkato e verës. "Topçinjtë" janë drejt një tjetër blerje të madhe. Sipas mediave angle
Ju njohim me "Leicesterin" e Shqipërisë Kur kanë mbetur vetëm 2 ndeshje deri në përfundim të Kategorisë së parë, Korabi i Peshkopisë është pranë realizimit të n
Tifozët e Leicesterin festuan deri në orët e para të mëngjesit (FOTO LAJM) Mrekulli ndodhi dhe tashmë askush nuk ka më dyshime, Leicester është surpriza më e bukur e këtij sporti magjik. Tifo
Kryeministri i Britanisë dhe Tottenham urojnë Leicesterin Kryeministri i Mbretërisë së Madhe, David Cameron, ka uruar Leicester Cityn për titullin e fituar. Në një postim në r
Chelsea e shpalli zyrtarisht Leicesterin Kampion të Anglisë (VIDEO) Chelsea ka barazuar ndaj Tottenhamit në “Stamford Bridge” me rezultat 2 me 2 me që rast e ka shpallur KAMPION të Anglisë
Këto janë sekretet e Ranierit me Leicesterin e tij (FOTO LAJM) Kur Claudio Ranieri mori drejtmin e Leicesterit, të gjithë ishin pesimistë për punën që ai do të bënte në krye të kësaj
Gjyqtari nuk arbitron Tottenhamin, është tifoz me Leicesterin Gjyqtari i njohur anglez, Kevin Friend nuk do ta drejtojë ndeshjen e Premierligës që zhvillohet këtë javë ndërmjet Stoke
Liverpool thyen Leicesterin, Chelsea ndalet, City bën poker (VIDEO) Premier League ashtu siç ishte parashikuar ka dhuruar spektakël në ndeshjet e "Boxing Day" që kanë përfunduar tani. Sfid