999 rezultate për

legjitimitet

Albin Kurti-Midis ligjit dhe legjitimitetit Prof. Lisen BASHKURTI Jam i rezervuar të ndërhyj në zgjedhjet politike në Kosovë. Kjo jo vetëm për parimësi demokrati
Politologu Ramush Tahiri: Kurti humbi legjitimitetin, Qeveria e re në fillim të majit Qeveria në detyrë e ka humbur legjitimitetin dhe për këtë qëllim duhet të formohet qeveria e re. Zgjedhje të reja nuk mu
A e mendon dorëheqjen nga Presidenca? Përgjigjet hapur Meta Meta deklaroi se nuk e mendon aspak lënin e postit së Presidentit. Ai tha publikisht në emisionin “Opinion” se nëse i
Der Spiegel: Qeveria Kurti e para që nga 99-ta me legjitimitet të plotë demokratik Gazeta e njohur gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një artikull Qeverisë së re të Kosovës, kryeministrit, Albin Kurti
Kuvendi i rrikthehet punës, Ruçi: Zëvendësimi i deputetëve riktheu legjitimitetin Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbajtur fjalimin hapës të sesionit të ri, ku nuk la jashtë vëmendjes edhe zëvendësimin e
Bie padia e PD, partia e Patozit do të futet në zgjedhje Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Bashkimi Demokrat për të çregjistruar nga zgjedhjet e 30 qershorit Partinë
Osmani: LDK nuk e pranon Thaçin si kryenegociator Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë që është mbaj
Deklarata tronditëse: Hetimet e FBl-së do t’i heqin legjitimitetin qeverisë Rama Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar pas deklaratës së sotme nga Ministria e Brendshme se Prokuroria e Krimeve të
Një serb del kundër dialogut, i quan shqiptarët terroristë Kryetari i Komitetit të iniciativës për shëndetësi të Serbisë, Milan Stamatoviq u ka bërë thirrje sot të gjitha instituc
Zgjedhjet lokale, test për sigurimin e legjitimitetit qendror në Maqedoni Zgjedhjet lokale të 15 tetorit shihen si një nga testet kryesore për partitë politike pas zgjedhjeve parlamentare të 11
Kasami: Gruevski nuk ka legjitimitet për kryeministër Nikolla Gruevski nuk ka legjitimitet për të qenë kryeministri i Maqedonisë, por as të jetë në ndonjë funksion shtetëror.
Neziri: BDI po tenton të rifitojë legjitimitetin e humbur Analisti politik Xhelal Neziri, ka thënë se takimi i liderëve shqiptarë është tentim i BDI-së për të rifituar legjitimit
Ahmeti: Do të shkojmë në qeveri me ata që marrin legjitimitetin nga maqedonasit (VIDEO) Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sonte ka qenë prezent në një intervistë në televizionin 21 në Maqedoni, në të cilin ka fo
Koalicioni pa legjitimitet, Kuvendi në krizën më të madhe Kuvendi i Kosovës aktualisht ndodhet në një prej periudhave më të vështira të funksionimit të tij, thonë analistët polit
Bashkia sulmon Presidentin: Kryelodër që flet pallavra Bashkia e Tiranës nuk ndalet së sulmuari presidentin e Republikës duke e quajtur atë kryelodër dhe person që flet pallav
Stavileci: PDK-ja i ka ofruar vendit qetësi, stabilitet dhe legjitimitet Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci deklaroi se tranzicioni i kryetarëve të kësaj partie që nd
VV: Qeveria s’ka legjitimitet për t’i vazhduar negociatat Lëvizja Vetëvendosje, në një njoftim dërguar mediave ka shprehur shqetësimin për bisedat e fundit të zhvilluar në Brukse
Legjitimiteti i kryetarit të partisë vendoset nga referendumi Referendumi do të bëjë të mundur që socialistët të vendosin për të njohur ose jo legjitimitetin e mandatit të kryetarit
LR-PDSH: BDI parti kontradiktore, njohu legjitimitetin e Ivanovit Lëvizja për Reforma PDSH ka reaguar pas prezencës së Talat Xhaferit në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurimit. Në r
Sadiki: Legjitimiteti i BDI-së rezultoi se është me vota të vjedhura (VIDEO) I ftuar në emsionin "ClickPlus" në TV 21, shefi i shtabit zgjedhor të Partisë Demokratike Shqiptare, Azem Sadiki, ka the