999 rezultate për

legjitime

Vjen reagimi i parë nga VV pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese (VIDEO) Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e deputetit E
A ishte legjitime eliminimi i gjeneralit? Pati shumë pyetje pas vrasjes së bujshme të gjeneralit iranian Kasem Sulejmani, por një ndër të parat që u ngrit në ato
Hidhet poshtë kërkesa, Benzema rrezikon burgun për shantazh Gjykata Supreme Franceze hodhi poshtë të hënën ankesën e sulmuesit të Real Madridit, Karim Benzema, për t’u çliruar nga
Kryemadhi në SHBA, Basha nis protestën i vetëm Pavarësisht motit të keq dhe reshjeve të mëdha të shiut, bulevardi Dëshmorët e Kombit edhe sot është mbushur me militant
Kreu i delagacionit të PE: Zgjedhjet legjitime, shit-blerja e votave rast i izoluar Delegacioni i PE në Tiranë po zhvillon një konferencë për mediat pas takimeve të bëra me krerët e politikës shqiptare.
Paloka filozofon si Makiaveli, në këtë formë do ta rrëzojnë Ramën Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka thotë se largimi i kryeministrit Edi Rama është një gjest patriotik, ndaj s
Analisti amerikan flet për ndikimin e Rusisë në Ballkan Analisti Daniel Serwer nga Universiteti Johns Hopkins i tha Zërit të Amerikës se vendet e Ballkanit nuk duhet të injoroj
Gjuriç: Qeveria e re në Kosovë të njohë të drejtat legjitime të serbëve Udhëheqësi i Zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriç, takoi sot ambasadorin e Austrisë në Beograd, Johannes Aigner. Gju
Kërkesa e opozitës në Kolegjin Zgjedhor, Biba: Kjo kërkesë nuk është legjitime Kreu i KQZ, Denar Biba ka reaguar pas ankimimit të opozitës në Kolegjin Zgjedhor të listave të kandidatëve për deputet p
Poposki flet për interesat e Rusisë në Maqedoni: Janë legjitime Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Poposki, gjatë një interviste për "Euronews", ka folur për situatën politike
LSDM kërkon formimin e qeverisë për të dalë nga kriza Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, përmes një deklarate për shtyp ka thënë se kërkon formimin sa më shpejtë të qeveri
Kambovski: Deklarata e Gruevskit është jo legjitime, por personale Akademiku Vlado Kambovski ka thënë se deklarata e Nikolla Gruevskit është e papjekur dhe personale. "Deklarata e Nik
Meta: Rikthimi i rendit kushtetues, i rëndësishëm për stabilitetin e Turqisë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shpreh solidaritetin e tij me popullin turk dhe autoritetet legjitime të vendit për kapë
Ekspertët: Zgjedhje do të ketë, partitë opozitare do i cilësojnë si jolegjitime Ekspertët politike në Maqedoni deklarojnë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen më 5 qershor, por nga par
Këshilli Opozitar: Në Maqedoni shumëçka jolegjitime, përveç idealeve të popullit shqiptar Pas deklaratës së Prokurores Speciale, Katica Janeva se të gjitha zgjedhjet në Maqedoni që nga viti 2011 e deri tani jan
Janeva lëshon 'bombën": Institucionet në Maqedoni nuk janë legjitime "Për shkak të parregullsive të shumta në ciklet e kaluara zgjedhore, institucionet në Maqedoni nuk janë legjitime".
Kryesia e shkarkon, Memedi: Këta janë persona jolegjitimë Kryetari i RDK-së, që kryesia e partisë thotë, se e ka shkarkuar, nuk ka dashur të komentoj vendimin e kësaj kryesie, po
PD përshëndet Komisionin e Venecias Teksa falenderon Komisionin e Venecias për atë që e quan paanësi dhe profesionalizëm, Partia Demokratike thotë se drafti
Frika ndaj pushtetit të imazhit Shqipëria është e ngopur nga kërkimet kolektive të zgjidhjeve të problemeve që vijnë si rezultat i nënvlerësimit të pa k
"Shpërthen" Thaçi: Blloku ka uzurpuar Kuvendin e Kosovës Kryeministri Hashim Thaçi, kryetar i PDK-së ka shpërthyer në deklarata kundër bllokut VLAN, pasi këto të fundit mbajtën