999 rezultate për

legjislaturĂ

Nuk ka Tribunal deri në fund të vitit Tribunali për gjykimin e krimeve të luftës nuk pritet të themelohet së paku deri nga fundi i vitit, edhe sikur shumica e
PDIU përshendet zgjedhjen e Isa Mustafës në krye të Kuvendit të Kosovës Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) përshëndeti sot çeljen dhe funksionimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës
Pesë vjet nga vrasja e deputetit Fatmir Xhindi Në qytetin e Roskovecit (Fier) u zhvillua sot një ceremoni përkujtimore për 5-vjetorin e vrasjes së deputetit socialist,
Propozohet ndryshimi i numërtimint të legjislaturave të Kuvendit Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka propozuar sot numërtim të ri të legjislaturave të Kuvendit. Topalli u shpreh se