999 rezultate për

legjislative

Partitë separatiste fitojnë zgjedhejt legjislative në Katalonjë Partitë separatiste në rajonin spanjoll të Katalonjës pritet të fitojnë gjithësej një maxhorancë absolute në zgjedhjet r
Meta: Të përmirësojmë institucionet legjislative dhe vendimarrëse Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zhvilloi një takim me Drejtorin Rajonal për Evropën Qendrore dhe
Jacobson i kërkon Veselit të realizojë axhendën legjislative Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Nuk ka Tribunal deri në fund të vitit Tribunali për gjykimin e krimeve të luftës nuk pritet të themelohet së paku deri nga fundi i vitit, edhe sikur shumica e
Ligjet për mediat, Ivanovski: Bisedimet me SHGM-në të vazhdojnë Menjëherë pas miratimit të ligjeve për media, për të cilat sot në Kuvend duhet të fillojë debati, do të përgatiten amend
SHBA përshëndet arritjet legjislative Ambasada e Shteteve të Bashkuara është e kënaqur që Kuvendi i Kosovës ndërmori veprim për ta lëvizur shtetin më afër qël
Kuvendi sërish sot me projektligjet që kërkojnë shumicë të cilësuar Sërish rikthehen projektligjeve që kërkojnë shumicë të cilësuar votash. Mazhoranca dhe opozita do të përballen rishtas n
Zhvillohen sot zgjedhjet legjislative, shtetërore dhe lokale në SHBA Interesat në këto zgjedhje janë shumë të mëdha duke qenë se do të vendoset se ku