999 rezultate për

legjendat

"Kështu thonë legjendat", disa tradita për t’ju shtuar pasurinë Një nga arsyet kryesore që çon në grindje familjare apo në ndarje të çifteve është gjendja e keqe ekonomike. Megjithë
Nuk është vetëm Messi, ja 9 legjendat që ikën me sherr nga Barcelona Leo Messi është gati t’i thotë lamtumirë Barcelonës. Futbollisti më i rëndësishëm i brezit të tij, për shumë më i miri n
Marrin fund legjendat: Pse koronavirusi nuk është krijuar në laborator (FOTO LAJM) COVID-19 nuk është krijuar dhe madje, as është manipuluar në laborator. Ky është përfundimi i hulumtimit të botuar dje n
Dosjet bëhen publike, Bartomeu pagoi njerëz për të sulmuar yjet dhe legjendat e Barcelonës? (FOTO LAJM) Barcelona ishte në qendër të një skandali ditën e hënë kur dolën disa raporte ku pretendohej se prisidenti i Bertomeu ki
Shaqiri reagon pas aksidentit të Bryant: Heronjtë vijnë dhe shkojnë, legjendat mbesin përgjithmonë (FOTO LAJM) Ylli kosovar i Liverpool dhe i kombëtares zvicerane dhe ka reaguar për vdekjen tragjike të Kobe. Sipas mediave amerik
"Legjendat" e Vitit të Ri, pse duhet të fusni paratë poshtë tapetit Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të ndi
Bënë historinë me Kombëtaren, stadiumi i ri bashkon legjendat e viteve 2000 (FOTO LAJM) Shqipëria do të luajë një ndeshje të rëndësishme ditën e sotme, teksa do të përballet me Francën, në stadiumin e ri “Air
Milani prezanton trofeun e Ligës së Kampionëve në sheshin e Prishtinës (VIDEO) Skuadra e Milanit ka mbërritur sot(e shtunë) në Kosovë ku do të takohet në një ndeshje miqësore me kampionin e Kosovës,
Nga Zidane te Ronaldinho, kështu do të dukeshin legjendat me uniformat e reja të skuadrave (FOTO LAJM) Emra të mëdhenj të futbollit si Thierry Henry, Ronaldinho, Zinedine Zidane apo Del Piero, u kanë dhënë fund karrierave t
Në një atmosferë të jashtëzakonshme, legjendat e Realit mposhtin ata të Chelsea (VIDEO) Plot 9 gola dhe spektakël, emocione dhe sidomos publik i jashtëzakonshë Real Madrid-Chelsea ishte parada e legjendave
Nga Ronaldo te Maradona, njihuni me 11 legjendat që nuk e fituan kurrë Champions-in (FOTO LAJM) Të fitosh Champions League nuk është e lëhtë. Shumë futbollistë yje i kanë shkuar shumë afër këtij kompenticoni por në f
Edhe këto gjëra ndodhin në Rusi, nuk ka vetëm vajza të bukura (FOTO LAJM) Legjendat thonë se nën një shtresë të trashë të borës ruse jetojnë njerëz që kurrë nuk buzëqeshin, që janë miq të arinjv
Piatek le pas legjendat, Weah, Ibra, dhe Van Basten (FOTO LAJM) Krzysztof Piatek po surprizon të gjithë futbollin Italian dhe jo vetë. Ai është përshtatur mjaft mirë në Itali, dhe k
Legjendat e Liverpoolit: Salah është shumë egoist Ylli egjiptian Mohamed Salah, është kritikuar nga legjenda e Liverpootli, Robbie Fowler duke u cilësuar si një egoist.
Legjendat e Barcelonës tregojnë si e mundën Realin 6-2 në Santiago Bernabeu Një dokumentar po realizohet teksa kujton kohët e arta të Pep Guardiolës tek Barcelona ku ai fitoi gjithcka me këtë klub
Nga Foreman te Tyson, legjendat parashikojnë duelin Wilder-Fury Më në fund boksi profesionist për peshat e rënda po rifiton shkëlqimin e dikurshëm falë boksierëve si Deontay Wilder, An
“Burrat mposhtën fëmijët”, legjendat kritikojnë United Skuadra e Manchester United u mposht mbrëmë nga Juventusi me shifrat minimale 1-0. Ikonat e skuadrës angleze janë tregua
Tregoi nën hipnozë si e rrëmbyen alienët, legjendat që do t’ju lënë pa gjumë Shumë prej nesh kanë dëgjuar histori të frikshme, të cilat nuk dihet kur kanë lindur dhe pse vazhdojnë të mbetën në jetë
Legjendat bëjnë për ujë të ftohtë Mourinhon Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka humbur besimin edhe të legjendave te klubit anglez. I fundit që i ka dalu
Njihuni me pemën 500 vjeçare shqiptare, legjendat kanë shkuar deri në Turqi (VIDEO) Është ndër pemët e rralla që mund të jetojë kaq gjatë. Madje thuhet se vetëm dy apo tri të tilla kaq të vjetra mund t’i