999 rezultate për

legjendar

Anglia në zi, ndahet nga jeta portieri legjendar (FOTO LAJM) Lajm tronditës ka mbërritur sot për futbollin botëror, sidomos për atë Anglez, teksa është ndarë nga jeta në moshën 81
Kërkohet që statuja e Adem Jasharit të ngrihet në Prishtinë Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka kritikuar institucio
Zbulohet pasardhësi i avionit legjendar (FOTO LAJM) Avioni SR-71 Blackbird i kompanisë Lockheed Martin, edhe pse u hoq nga qarkullimi për shkak të kostos së lartë të mirëmb
Cana kujton disa nga momentet më qesharake me Etrit Berishën Ditën e djeshme u bë prezantimi i fondacionit “Cana 5” i drejtuar nga vetë lojtari Lorik Cana, i cili së fundmi ka tregu
Nis sfida Skënderbeu-Teuta, atmosferë e vakët në stadium Po luhet në Korçë sfida mes Skënderbeut dhe Teutës e vlefshme për javën e 15-të të Kategorisë Superiore. Një përba
Turp! Dëmtohet monumenti për Adem Jasharin në Prekaz (VIDEO) Mozaiku i ndërtuar nga 200 mijë fishekë ku është bërë portreti i komandantit legjendar Adem Jashari është zbuluar në Pre
Handanoviç vendos rekord legjendar për Interin Në sfidën ndaj Barcelonës, portiere i zikaltërve, Samir Handanoviç ka vendosur rekordin për më së shumti pritje të bëra
Salah thyen rekordin legjendar te Liverpool Mohamed Salah është padyshim një nga lojtarët më të mirë të Liverpoolit pasi në dy sezonet e fundit po shkëlqen me paraq
E pabesueshme, Reali planifikon rikthimin e trajnerit legjendar Skuadra e Real Madrid po kalon një sezon krejtësisht për tu harruar pasi nuk njeh fitore prej 6 ndeshjesh radhazi. Madri
Ibra drejt rikthimit te ish-klubi legjendar Sulmuesi Zlatan Ibrahumoviç po zhvillon një sezon të madh në MLS ku aktivizohet me skuadrën e LA Galaxy. Ish-lojtari i s
Portieri legjendar jep dorëheqjen nga kombëtarja Legjenda e futbollit rus, portieri Igor Akinfeev ka lajmëruar ditën e sotme tërheqjen nga kombëtarja e Rusisë pas 15 vit
Rimodelohet stadiumi legjendar "La Bombonera” Në guidat më të rëndësishme të futbollit botëror, një vizitë në stadiumin “Bombonera” është diçka që duhet bërë të paktë
Dikur mundi nazistët, por sot taku legjendar rus bëhet shkak për të qeshura (VIDEO) Tanku sovjetik T-34 u rrëzua ndërsa përpiqej të ngjitej në një rimorkio të transportit të enjten (23 gusht) në Kursk të
Zyrtare: Gervinho rikthehet në Itali, tek klubi legjendar Parma ka arritur marrëveshje për Gervinhon. Ish-sulmuesi i Romës kthehet në Serie A nga Kina, ndërsa ka nënshkruar kontr
Rikthehet legjendarja nëndetësja "105", si duket tani "bisha" e viteve '60 (FOTO LAJM) Nëndetësja "105" u vendos në qendër të propagandës komuniste të kohës në momentin e prishjes së raporteve më ish-Bashkim
Veza pulën apo pula vezën? Merr fund dilema legjendare Veza e bëri pulën apo pula vezën? Përse thinjen flokët? Përse ushqimi i pashëndetshëm shijon më shumë se ai i shëndetshë
Arti në zi, ndërron jetë aktori legjendar (FOTO LAJM) Arti botëror ka morë në një lajm të hidhur pasi aktori ikonë i viteve 1950, Tab Hunter ka ndërruar jetë në moshën 88 vje
NATO fut në përdorim legjendarin AK-47? (FOTO LAJM) Një numër i madh vendesh të NATO-s janë duke kryer stërvitje ushtarake në Poloni në kuadër të përgjigjes së shpejt kundr
Sukseset e njëpasnjëshme, Era Istrefi poston selfien legjendare Këngëtarja shqiptare, Era Instrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith dhe Niki Xhem k
Çani pyet Linda Morinën për Lulzim Bashën, përgjigja e saj është legjendare E ftuar në Zonë e Lirë, këtë herë ka qenë nja nga personazhet më të komentuar të rrjeteve sociale Linda Morina. Ajo m