999 rezultate për

legalitetit

Pse u krijua Legaliteti?! *Nga Ekrem Spahiu Nga pikëpamja historike, Partia “Lëvizja e Legalitetit” e ka zanafillen që nga “Triumfi i Legalitet
Revolucioni i Nolit dhe Triumfi i Legalitetit Ekrem Spahiu* Legjitimiteti - e drejta për të qeverisur në emër të shumicës e cila njeh, pranon dhe mbështet autorite
Domosdoshmëria e Legalitetit Nga Ekrem Spahiu* Nga pikëpamja historike, Partia “Lëvizja e Legalitetit” e ka zanafillen që nga “Triumfi i Legalitet
"Nëse vihet në rrezik kombi im, i kthehem ilegalitetit" (VIDEO) Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka qenë i ftuar në emisionin LIVE në Opinion e cila feston 20 vjetorin e saj. “Gjërat kanë
Ahmeti: Nëse vihet në rrezik kombi im, i kthehem ilegalitetit (VIDEO) Kreu i BDI-së Ali Ahmeti ka qenë mysafir në emisionin Opinion i cili feston 20 vjetorin. “Gjërat kanë ndryshuar mjaft
Përkujtohet Triumfi i Legalitetit, Gjana: Gurthemel në demokracinë shqiptare (FOTO LAJM) 24 dhjetori 1924 shënon një moment të rëndësishëm që meriton një vend të veçantë në historinë e shtetit shqiptar, ndonës
PLL e shqetësuar për rehabilitimin e simboleve të komunizmit Partia “Lëvizja e Legalitetit” u ka dërguar sot Ambasadorëve të vendeve anëtare të BE të akredituar në Shqipëri një Memo
PLL në mbështetje të protestës Partia “Lëvizja e Legalitetit” mbështet protestën para Parlamentit të ish punonjësve të Administratës të larguar nga pun
Sfidat e Legalitetit Ditët e fundit u zhvillua Kongresi i Partisë së Legalitetit dhe në krye të kësaj partie
Martesat gay, PLL: Totozani po bën avokatin e djallit Partia Lëvizja e Legalitetit reagoi sot ndaj deklaratës së Avokatit të Popullit, për legalizimin e martesave të së njëj
PLL: Në 23 Qershor përkrah koalicionit të djathtë Partia “Lëvizja e Legalitetit”, në zgjedhjet e 23 qershorit do të marrë pjesë në koalicionin e djathtë. Ky vendim u mor
Lëvizja e Legalitetit: Parada e gay-ve cënon moralin shoqëror Partia “Lëvizja e Legalitetit” është kundërpërgjigjur pas deklaratës së Avokatit të Popullit në lidhje me prononcimin e