E FUNDIT/ Të shtëna me armë në Tiranë, plagosen rëndë një burrë dhe një grua
999 rezultate për

lecce

Sulmuesit e Milan debutojnë me gol, po Torres? (FOTO LAJM) Fernando Torres pritet të bëjë sot në mbrëmje debutimin e tij në Serie A në ndeshjen Parma-Milan. Sipas asaj që shkruan
Karriera e Contes: Nga Lecce te stoli i Italisë (FOTO-VIDEO) Nga debutimi në Serie A me fanellën e Lecces te triumfi me Juventus, fillimisht si futbollist e më pas si trajner. Nëpër
Italy investigates "The drug plane" file Lecce's anti-mafia prosecutor, Cataldo Motta announced today that Italy is conducting an investigation into drug traffic
Nga Lecce te Inter, xhiroja e Italisë për Vuçiniç (FOTO LAJM) Në një lëvizje surprizë në merkato, Juventusi dhe Interi kanë arritur marrëveshjen për një shkëmbim kokë më kokë mes Mir
Lecce nuk ngjitet në B, tifozët shkatërrojnë gjithçka (VIDEO) Pas humbjes në ndeshjen e parë Lecce nuk mundi të fitojë as në ndeshjen e dytë përballë Carpit edhe pse luante në fushën
Skandali basteve, përfshihet edhe Lotito Presidenti i Lazios, Claudio Lotito përfshihet në skandalin e trukimit të ndeshjeve në futbollin italian. Ai që e ka për
Kur Lecce i hiqte titullin Romës Lecce duket se e ka të ngulitur në histori faktin e planprishëses së festave. Kundër Juventusit puljezët gjejnë golin e
Shënon Lecce, shpërthen San Siro (VIDEO) Gafa e portierit të Juventus, Gigi Buffon gjatë ndeshjes me Leccen jo vetëm që ka rihapur kampionatin italian të futboll
Shënon Lecce, shpërthen Ambrosini Ka gola që bëjnë të shpërthejnë edhe stadiume të tjera. Shembulli më i ferskët është goli i lojtarit të Lecce, Bertolacc
Goli i Muntarit? Mjaft më Antonio Conte karikon Juventusin në prag të ndeshjes delikate ndaj Lecce dhe nuk harron të thumbojë rivalët e Milanit: "
Lecce do ti marrë pikë Juves Gjatë një interviste për mediat braziliane, mbrojtësi i Milanit Thiago Silva, i cili tashmë e ka lënë mbrapa dëmtimin në
Cana presion Rejas: Dua të luaj Lorik Cana e ka kaluar plotësisht dëmtimin dhe tashmë kërkon të rikthehet në fushë. Duke folur dje për mediat italiane,
Serie A, Milan bën bllofin (VIDEO) Milan shokon në San Siro teksa humbet në minutat e fundit përballë Fiorentinës. Megjithëse kresonin në 45 minutat e para
Serie A, rezultatet e pjesëve të para Serie A italiane sapo mbylli pjesët e para të ndeshjeve të orës 15.00. Milan është duke fituar 1-0 me gol të Ibrahimoviç
Arsene Wenger kërkon Samir Ujkanin Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Samir Ujkani, po monitorohet nga skuadra e Arsenalit, shkruan të hënën sajti "Fastw
Ibra, 19 trëndafila për gazetaren që ofendoi Autor i një ndeshjeje fantastike me një asist dhe një gol të shënuar kundër Lecces, por Zlatan Ibrahimoviç është disi i
Milan, Mesbah, Strasser dhe Merkel kuqezinjë Djamel Mesbah do të jetë lojtar i ri i Milanit. Skuadra e Lecces njoftoi se ka arritur marrvëshje me Milanin për transfe
Milan, sot vjen firma e Djamel Mesbah Është sot dita e Djamel Mesbah: mbrojtësi i majtë algjerian i Lecce pritet të firmosë sot kontratën me klubin kampion të
Arrihet akordi, Djemel Mesbah te Milan Sipas asaj që shkruan e përditshmja sportive italiane "Corriere dello Sport" pas takimeve të drejtuesve të Milan dhe Lec
Cesena, Bogu titullar me mendje te merkatoja Bogdani do ta nisë nga minuta e parë, ashtu sikundër edhe Cana këtë javë në Serinë A, teksa sulmuesi kërkohet së fundi e