999 rezultate për

league

Kualifikimi në Champions lë të lirë lojtarin e Interit Inter është gati të lërë të lirë mesfushorin kroat Ivan Perisic, në rast se ai ndihmon skuadrën të kualifikohet në Champ
Shpenzoi 100 milion euro, Fulham bie nga Premier League (VIDEO) Wotford fitoi me shifrat e thella 4-1 ndaj Fulhemit, duke i shkaktuar kësaj të fundit rënien në Championship. Fulham
Arsenal fiton dhe ngjitet në vendin e tretë, United zbret në zonën e Europa League (VIDEO) Arsenali ka rrëmbyer pikët e plota në Emirates, duke e mposhtur 2-0 Newcastle Unitedin për të rrëmbyer pozitën e tretë n
UEFA mer masat për klubet që thyen rregullat e disiplinës në ndeshjet e Europa League UEFA ka publikuar të gjitha masat disiplinore të marrë për ndeshjet e fundit të Europa League, teksa vihen re shumë gjob
Edhe pse titullar te Reali i Madridit mbrojtësi preferon kalimin në Premier League Në skuadrën e Real Madrid pas rikthimit të Zinedine Zidane pritet një revolucion i vogël në fund të sezonit. Disa do
Allegri: Ronaldo po bën gjithçka që të kthehet në Champions League Cristiano Ronaldo përballet me një periudhë të vështirë në përpjekje për t’u riaftësuar për ndeshjen e Ligës së Kampionë
Skuadra e Florent Hadërgjonaj bie nga Premier League 2 muaj para mbarimit të kampionatit Klubi i Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, e ka siguruar rënien nga Premierliga, edhe pse fundi i ligës është gati
Manchester City merr kreun, fundos Fulham-in (VIDEO) Kampionët në fuqi të Anglisë kanë marrë fitoren e shtatë radhazi në Premier League pasi kanë mundur 2-0 Fulhami-n në tra
Lampard: Futbolli i Sarri-t është fantastik Frank Lampard, trajneri i Derby County dhe ish-mesfushor i Chelsea-t, ka folur për "Goal.com" në lidhje me trajneri e "B
Inter dhe Tottenham në garë për sulmuesin e Wender Bremen Inter dhe Tottenham raportohet se duan të firmosin me kapitenin e Werder Bremen Max Kruse këtë verë. Sipas Sky Sport
Ky është klubi më i urryer në Premier League votuar nga tifozët (FOTO LAJM) Për ne mund të jetë surprizë, por në Angli jo. Chelsea është votuar si klubi më i urryer i Premier League nga tifozët br
Politikani Italian kërkon trasferimin e Kean në Premier League Ka rrëmbyer të gjithë shkëlqimin mbi vete, te Juventus dhe te përfaqësuesja e Italisë, Moise Kean është ylli i talentuar
Pas Ramsey, Juventus synon një tjetër yll në Premier League Pas blerjes së bujshme të Ramsey, Juventusi po përgatitet për një revolucion në mesfushë për sezonin e ardhshëm,shkruan
Legjenda e Liverpool komenton garën për titull në Premier League Liverpool ka marrë sot një mesazh mbështetës e inkurajues në garën e tyre për titullin kampion në Premier League. Ishte
Rashford zgjedh sulmuesin më të kompletuar në Premier League Marcus Rashford ka zbuluar admirimin e tij për Sergio Aguero-n duke e cilësuar yllin e Manchester City-t si sulmuesin më
Chelsea nis kërkimet për trajnerin e ri Humbja 2-0 e pësuar në kampionat kundër Everton-it ka shtuar pakënaqësitë e drejtuesve të Chelsea-t, të cilët duket se j
Pas Realit edhe Juventusi në garë për yllin e Tottenhamit Mesfushroi i Tottenhamit Christian Eriksen është një nga më të kërkuarit në merkto. Fantazisti i mesfushës pëlqehet shum
Hazard largon vëmendjen nga Reali: Dua të fitoj Europa League me Chelsea-n Eden Hazard është përfolur për një kalim të mundshëm tek Reali i Madridit në fund të këtij sezoni. Gjithashtu u përfol s
Ibrahimovic: Manchester United duhet ta harrojë Ferguson, të mendojë për të tashmen Zlatan Ibrahimoviç thotë se Manchester United duhet të harrojë Sir Alex Ferguson dhe se klubi duhet të mendojë për të ta
Dzeko pranë largimit nga Roma, e kërkojnë në Premier League Klubi i Romës nuk është aspak i kënaqur nga forma e dobëte e Edin Dzekos. Sipas "Corriere dello Sport", klubit romak nu