999 rezultate për

league

Nuk kanë fund telashet për Chelsea-n, talenti 18-vjeçar mbyll sezonin Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme sezoni për Callum Hudson-Odoi. Sulmuesi 18-vjeçar i Chelsea-t ndaj Burnley
Aston Villa po dhuron spektakël në Champioship sikurse Liverpool dhe City në Premier League Nuk po mahnitin vetëm Manchester City e Liverpool në Angli, me serinë e gjatë të fitoreve në kampionat, sepse Aston Vill
Jurgen Klopp injoron Barcelonën: Fokusin e kemi në Premier League Jurgen Klopp është zotuar t’i injorojë siç thotë, broçkullat në lidhje me përballjen gjysmëfinale të Liverpoolit kundër
Ylli United befason duke marë përgjegjësitë: Une isha lojtari më i dobët Nemanja Matic mendon se ai ishte problemi më i madh i Manchester United gjatë disfatës 4-0 ndaj Everton në Goodison Park
Sot ora 17:00 Cardiff-Liverpool, "The Reds" gati të rimarrin kreun 7 fitoret radhazi mes Premier League dhe Champions League janë një tregues i qartë i formës së shkëlqyer që po kalon Liv
Guardiola del nga vetja, ironizon gazetarët Në përfundim të ndeshjes së fituar nga Manchester City ndaj Tottenham me rezultatin 1-0, e vlefshme për Premier League,
CR7 shkruan historinë dhe zbulon të ardhmen (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka thyer heshtjen e nisur pas eliminimit në Champions League kundër Ajax-it me rastin e titullit të ti
Manchester City kërkon hakmarrjen ndaj Tottenhamit Në Premier League kryendeshja e sotme do jetë ajo mes Manchester City-Totteham. Ekipi i Guardiolas kërkon të hakmerre
Legjenda e Barcelonës: Është e pamundur të përshkruash Messin Legjenda e Barcelonës, Rivaldo deklaroi se Lionel Messi meriton të fitojë që tani trofeun e tij të gjashtë të “Topit të
Rrezikojnë të dënohen në fund të sezonit, Pogba dhe De Gea kërkojnë rritje rroge David de Gea dhe Paul Pogba kërkojnë rritje stratosferike të pagës, teksa i frikësohen penalitetit në rast se Manchester
Anglia "pushton" Europën, 4 skuadra në gjysmëfinale Futbolli anglez në dekadën e fundit është rritur ndjeshëm. Jo më kot Premier League cilësohet si një kampionatet më të f
Shkëlqen futbolli anglez, Arsenali dhe Chelsea kualifikohen në Europa League Dominimi i skuadrave të Premier Leagues po vazhdon edhe në Europa League. Dy skuadrat londineze ajo e Chelseas dhe Ar
E bujshme, Ronaldo kërkon largimin nga Juventusi Eleminimi nga Champions League nuk është pritur aspak mirë nga Cristiano Ronaldo. Sikurse raporton e përditshmja "La Rep
U eleminua nga Champions League, në Angli zbulojnë zëvendësuesin e Allegrit Ndryse nga sa u konfirmua prej vetë Massimiliano Allegri dhe Andrea Agnelli, e ardhmja e trajnerit të Juventus mund të m
Klubet më të mëdha europiane e kërkojnë me ngulm, Frankfurt paguan vetëm 7 milion euro për të Eintracht Frankfurt ka blerë kartonin e Luka Jovic, sulmuesi i datëlindjes 1997, protagonist i një super sezoni mes Bund
E fejuara e futbollistit të Ajax, përshëndetje ironike për Ronaldon (FOTO LAJM) Matthijs de Ligt luan me ekipin e parë të Ajax-it që nga viti 2016-të, kur ishte vetëm 17 vjeç. Më 24 majin e 2017-ës ka
Agnelli: Ajaxi e meritoi plotësisht kualifikimin Presidenti i Juventus-it, Andrea Agnelli, ka folur për "Sky Sport" pas eliminimit nga Champions League të Juventus-it.
Guardiola i bindur: Premier League më e rëndësishme se Champions-i Pep Guardiola ka bërë të ditur se për Manchester Cityn triumfi në Ligën e Kampionëve mbetet më pak i rëndësishëm në krah
Tifozët e Napolit presion më banderola klubit: Ne kërkojmë Europa League (FOTO LAJM) Napoli humbi ndeshjen e parë të Europa Legaue 2-0 nga Arsenali dhe tashmë rruga drejt gjysmëfianleve është vështirësuar
Ferguson parashikon fituesin e Premier League Ish-legjenda e Manchester United Sir Alex Ferguson ka parashikuar se cila skuadër fiton titullin e Premier League. Sk