999 rezultate për

league

STATISTIKË / Mohamed Salah lojtari i parë që shënon 20 gola në Premier League me këmbën e majtë (VIDEO) Liverpooli arriti të fitonte me shifrat 4-1 ndaj londinezëve të West Ham United në "Anfield Road". Por për këtë fito
Darmian në verë i Juventusit, zëvendëson Lichsteinerin Juventus një ndër objektivat kryesore në merkaton e verës ka Matteo Darmian, i ndjekur me vëmendje prej kohësh dhe që ta
Përballja me Arsenalin, milanistët plot shpresë Abate e sheh si diçka pozitive shortin e Europa League, ku Milani do të ketë punë me Arsenalin. Udhëtimi i Milanit në
Hidhet shorti i Europa League, finale e parakohshme për Milanin Shortit në Nyon të Zvicrës u hodh nga Eric Abidal dhe ka sjell ndeshje interesante, por edhe skuadra mesatare që do të l
Barcelona i vetmi ekipi që deri më tani ka siguruar fitimin e disa mln euro Barcelona është favorite absolute për fitimin e dy trofeve La Ligë dhe Copa del Rey ku do të luajë finalen me Sevillan.
Dortmund eliminon Atalantan e Berishës nga Europa League (VIDEO) Borussia Dortmund ka eliminuar Atalantan e Ertrit Berishës nga UEFA Europa League. Të dyja skuadrat kanë barazuar me
Milan fiton ndaj Ludogoretsit dhe kualifikohet në Europa League (VIDEO) Milan ka arriturt të fitojë sonte ndaj Ludogoretsit me rezultatin minimal 1-0 në "San Siro". Goli që i dha fitoren M
Napoli fiton ndaj Leipzigut, por eliminohet nga Eurpa League (VIDEO) Napoli ka arritur të fitojë me shifrat 2-0 ndaj gjermanëve të Leipzig, por pa arritur të kualifikuar më tej në UEFA Euro
Formacioni i javës në UEFA Champions League (FOTO LAJM) Këtë javë UEFA Champions League dhuroi shumë emocione dhe një spektakë të garantuar. Faqa zyrtare e Championsit ka z
Karikatura e ditës (FOTO LAJM) Chelsea dhe Barcelona barazuan mbrëmë në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për UEFA Champions League. Protagonist
Fabregas: Messi do të ishte lojtari më i mirë në Premier League Cesc Fabregas do të përballet me ish-shokun e tij të ngushtë Lionel Messin, këtë mesjavë në UEFA Champions League mes Ch
Florentino Perez hap valixhen, 200 milionë euro për yllin e Premier Leagues Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez është gati të bëjë çmendurinë dhe thyejë rekordin e transferimeve të klubit p
Allegrit tregon mankthin: Rrezikojmë sezonin nga tre penallti të humbura Allegri kavëtëm një gjë në mendje, kalimin e Napolit në rënditje. Por situata tek Juventusinuk paraqitet pozitive pasi k
511 ekipe kanë marrë pjesë në Champions, por 463 kanë shënuar më pak gola se CR7 Cristiano Ronaldo kapi shifrën e 116 golave në Champions League teksa përmbysi golin e vetëm të PSG-së në Santiago Berna
Ky është topi me të cilin do luhet finalja e Uefa Champions League (FOTO LAJM) Adidas Football ka prezantuar topin e ri që do të përdoret gjatë fazës me eliminim direkt të Champions League, me finale
Milan fiton ndeshjen e parë ndaj Ludogoretsit (VIDEO) Milani ka fituar betejën e parë kundër Ludogorets Razgrad në Europa League, duke triumfuar me shifrat 3-0. Patrick Cu
STATISTIKË / Cristiano Ronaldo 100 gola me Real Madrid në UEFA Champions League (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ka shënuar vetëm me Real Madridin 100 gola në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ro
Arsenali shumë afër divorcit me Arsene Wenger Trajneri i Arsenalit po përballet me presionin gjithmonë e më shumë në rritje për të siguruar një vend në UEFA Champions
5 arsyet pse Real Madrid mund të fitojë ndaj PSG në UEFA Champions League Për një klub që ka një kohë të vështirë për të fituar kundër PSG , titulli është mjaft i hapur, apo jo? Real Madrid p
Kane: Chiellini është një mbrojtës i mahnitshëm Harry Kane i Tottenham Hotspur e ka cilësuar Juventusin si kundërshtar të vështirë, ashtu sikurse edhe mbrojtësin e tyre