999 rezultate për

league

ZYRTARE/ Ja ndjeshjet dhe datat kur do luhen gjysmëfinalet e Champions Leagues Është hedhur shorti për gjysmëfinalen në Ligën e Kampionëve në Nyon të Zvicrës. Real Madrid, Juventus, Monaco dhe Atl
United kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës (VIDEO) Manchester Unitedi ka siguruar biletën për në gjysmëfinale të Europa League vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt p
Formacioni i vitit në Premier League, ka shumë surpriza (FOTO LAJM) Në premier League kanë mbetur edhe 5 javë nga fundi i kampionatit, teksa titulli deri në fund do të diskutohet me Chelse
Luhen sonte ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve në Europa League Sonte në mbrëmje luhen sot në mbrëmje ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve të Europa League. Besiktasi do të presë Lionin
Formacioni më i mirë i javës në Premier League, mes tyre dhe një shqiptar (FOTO) Premier League na ka dhuruar spektakël dhe në javën e 32-të, teksa spikati super ndeshjes mes Manchester United dhe Chel
UEFA në alarm! Sulmet terroriste rrezikojnë finalen e Champions Leagues Pas sulmit terrorist në Dortmund, bota e futbollit është në ankth duke iu frikësuar sulmeve të tjera terroriste. Mës
Nga Kante te Ibra, ja kandidatët për lojtarin më të mirë në Premier League (FOTO) 5 sulmues dhe një mesfushor janë në listën e 6 të nominuarve për çmimin e lojtarit të vitit në Premier Leaguen angleze.
Rikthehet Europa League, ja super përballjet e ditës së sotme Pas Champions League, sonte në mbrëmje 8 skuadra luftojnë për të prerë katër bileta në gjysmëfinale të Europa Leagues. N
Talenti i Leicesterit ka të dashurën më seksi në Premier League (FOTO LAJM) E dashura e futbollistit të Leicester, Bartosz Kapustka ka fituar çmimin si "Mbretëresha e vajzave polake" dhe në fakt ë
United rikthehet te fitoret në Premier League (VIDEO) Manchester United rikthehet në rrugën e fitoreve në Premier League. Skuadra e Jose Mourinhos ka fituar me lehtësi 0-3 në
7 trajnerët që kanë shpenzuar më shumë në 10 vitet e fundit në Premeir League (FOTO) Trajnerët e Premier League në vitet e fundit i kanë pasur "xhepat plotë" për të shpenzuar aq sa kanë pasur dëshirë në me
Champions League ndryshon oraret, ja kur do t'i shohim ndeshjet pas dy vitesh Sezoni i Champions League 2018/2019 do të sjellë disa ndryshime të mëdha jo vetëm në format, por dhe në orarin që do të
Neymar merr një ofertë të frikshme nga Premier League Manchester United dhe Chelsea nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga braziliani Neymar. Paraqitjet e mira me Barcelonën dhe
Befasi në Premier League, Chelsea humbet dhe rihap kampionatin (VIDEO) Java e 29-të në Premier League dhuron surpriza të shumta. Chelsea rihap kampionatin pasi sot ka pësuar një humbje ndaj C
Isco zbulon se kush e fiton Champions Leaguen këtë sezon Isco beson se skuadra e Real Madridit ka potencial që këtë sezon ta fitojë sërish Champions Leaguen madje edhe La Ligan
Çmenduria e Mourinhos, gati 200 milionë euro për të blerë Neymar-in E ardhmja e Neymar po kthehet në një çështje te Barcelona pas fjalëve të sulmuesit brazilian se do t'i pëlqente një kali
Reali gati të bëjë çmenduri për yllin e Premier League Real Madrid është gati që të bëjë një goditje të madhe në merkaton e verës. Presidenti Florentino Perez i ka vënë vetes
Mahrez e ka zgjedhur skuadrën për sezonin e ardhshëm Riyad Mahrez shumë shpejt mund të realizojë ëndrrën për të luajtur në skuadrën e Barcelonës. Ylli i Leicesterit sipas të
Neymar trondit Barcelonën: Dua të luaj në Premier League Neymar mund ta mbyllë shpejtë aventurën te Barcelona. Sulmuesi i njohur brazilian ka befasuar të gjithë duke u shprehur
Reali gjen pasuesin e Pepe-s në Premier League Reali i Madridit prej kohësh po kërkon në merkato pasuesin e mbrojtësit Pepe, i cili në përfundim të këtij sezoni do të
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.