Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

ldk-se

AAK nuk ndal sulmet ndaj Abdixhikut Deputetja radhët e AAK-së, Time Kadrijaj i ka reaguar deputetit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, i cili mbrëmë foli për keqpë
Edhe Rugova mbështet Hazirin për kryetar të LDK-së Haki Rugova, nënkryetar i LDK-së, thotë se homologu i tij nga Gjilani, Lutfi Haziri, mund të jetë kryetar i ri i partisë
Haraqija del kundër Lutfi Hazirit Ish-ministri i Kulturës, Astrit Haraqija, ka thënë se nuk mendon që Isa Mustafa do të jetë kandidat i ardhshëm për kryet
Geci: Fatmir Sejdiu duhet të jetë kryetari i LDK-së Halil Geci ka thënë se lideri i ardhshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, duhet të jetë Fatmir Sejdiu. Ai ka treguar se
Mustafa i reagon Haradinajt: Mos më fut mua në kazan Pak orë pasi Ramush Haradinaj drejtoi akuza ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Fatmir Limajt e Isa Mustafës, se u dorëzu
NISMA kërkon detaje, çfarë i ofroi natën Thaçi kryetarit të LDK-së? Pas vizitës së mbrëmshme që presidenti Hashim Thaçi bëri në shtëpinë e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Must
Pas takimit me zyrtarët e lartë amerikanë, Thaçi shkon në shtëpinë e Isa Mustafës Presindenti Hashim Thaçi, ka vizituar të mërkurën mbrema kryetarin e LDK-së, shkruan Albeu.com Zëdhënësi i LDK, Besia
Zbulohet kurthi i Thaçit ndaj Haradinajt: LDK nënshtrohet dhe Haziri kryeministër Analisti politik, Astrit Gashi në emisionin Debat Plus ka folur për përpjekjet e presidentit Hashim Thaçi për shkarkimin
Daut Haradinaj i mëshon deputetëve të LDK-së: S'dini me lexu fjalimet që ua shkruajnë Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj kishte kërkuar fjalën në seancën e parë plenare të Kuvendit
LDK drejt padisë për Hashim Thaçin Lidhja Demokratike e Kosovës ka paralajmëruar padi në Gjykatën Kushtetuese ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçi, për
Deklarata bombë: Do të isha krenar po ta vrisja Ahmet Krasniqin Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, i ka reaguar ashpër Ibrahim Kelmendit në lidhje me një deklar
Daci ndërhyn në punët e brendshme të LDK-së, kritikon rininë e saj Faza përfundimtare e shtetësisë së Kosovës që ka të bëjë me dialogun me Serbinë, po e gjen vendin në një moment të çorie
Nënkryetari i LDK-së tërbohet pse nuk u përfshinë në ekipin negociator Lutfi Haziri ka thënë se koalicioni bashkë me Shpend Ahmetin kanë vendosur ta lënë LDK-në jashtë dialogut me Serbinë. Ka
LDK nuk pranon ofertën e Shpend Ahmetit për të hyrë në dialog Shefi i deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se duhet të ketë zgjedhje e jo bashkëngjitje të opozitës në dialog
Lekaj pyet Mustafën pas taksës ndaj Serbisë: Me cilën anë je? Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa rreth vendimit të
Zyrtari i LDK-së: Argatë të PDK-së po bllokojnë koalicionin me VV-në Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosoves, Adem Salihaj përmes një postimi në facebook ka reaguar pas deklaratës së
Deputeti i LDK-së: Edhe Rama mbështet korrigjimin e kufijve Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka sulmuar ashpër idenë e p
VV padit nënkryetarin e LDK-së Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe
Merkel i dërgon letër Kosovës, flet për kufijtë dhe vizat Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ia ka kthyer letrën kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, në të cilën shpreh shqetës
Haradinaj sot del në gjyq, kërkon 250 mijë euro nga kryetari i LDK-së Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, sot në orën 13:00, pritet