999 rezultate për

ldk-ja

Edhe pas refuzimit të trefishtë nga LDK-ja, Vetëvendosje vazhdon ta shqyrtojë ofertën për koalicion Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, përmes një shkrimi në facebook iu përgjigj kandidates për kryemi
Mustafa i përgjigjet Kurtit: I hapur për marrëveshje, por me një kusht Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i është përgjigjur me një postim në Facebook kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti në l
Isa Mustafa tregon pse LDK-ja zgjodhi Vjosa Osmanin kandidate për kryeministre Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook
Mustafa: Disa po shfrytëzojnë paratë e vjedhurave për të përçarë LDK-në Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është deklaruar lidhur me mospërfshirjen e Arben Gashit, Xhafer T
LVV-së dhe LDK-së ua ka qejfi koalicionin por asnjëra nuk e lëshon kryeministrin Ende pa u caktuar ndonjë datë për zgjedhjet e reja partitë politike në Kosovë kanë nisur t’i shpërfaqin preferencat e ty
Kryeministri prish LVV dhe LDK-në Pavarësisht propozimit të Lëvizjes Vetëvendosje që dy partitë më të mëdha opozitare, LDK-ja e LVV-ja, të garojnë së bash
Bunjaku: Zgjedhja e Mustafës ka qenë e duhur, LDK-ja është unike Isa Mustafa të shtunën është rizgjedhur për të tretën herë kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zgjedhja e tij u bë
Mustafa: LDK nuk ka kryetar në largim Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për zgjedhjet e brendshme në LDK, ku ka thënë se kandidimet për kryetarë të deg
LDK po shtyn idenë për qeveri gjithëpërfshirëse Ideja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e një qeverie gjithëpërfshirëse nuk po shihet seriozisht as nga depu
LDK publikon kushtet e përfshirjes në dialog me Serbinë Kryetari i partisë më të madhe opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka theksuar se LDK-ja nu
LDK shpall kushtet për pjesëmarrje në dialog Partia më e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës parashtron kritere dhe kushte të veçanta sipas së cilave, ajo
LDK jep sinjale për injorim ndaj Kadri Veselit Kryeparlamentari Kadri Veseli po provon të bëhet nikoqir i një takimi gjithëpërfshirës të partive parlamentare për harmo
Selmanaj: Teuta dhe Vjosa duhet të përjashtohen nga LDK Driton Selmanaj, deputet i LDK-së, ka thënë se çdo deputet që del kundër vendimeve të partisë, duhet të largohet nga par
LDK mëson shqiptarët e Maqedonisë si të votojnë në referendum Lidhja Demokratike e Kosovës me në të një komunikate për media shpreheht se ka ndjekur me kujdes të madh të gjitha zhvil
Burrat e LDK-së të pafuqishëm ndaj Teuta Rugovës, në reagim asnjë fjalë për të Lidhja Demokratike e Kosovës e cilëson si dorëzim përballë presionit të Hashim Thaçit, pjesëmarrjen e sotme të AAK-së dh
Gashi: Vendimet nuk i merr Vjosa Osmani por LDK-ja Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se për idenë e bashkëpartiakes së tij, Vjosa Osmanit, p
Isa Mustafa i del kundër Hashim Thaçit për dialogun LDK-ja nuk do të përkrahë në Kuvend platformën e Qeverisë për dialogun me Serbinë, që parasheh Presidentin Hashim Thaçi
A dëshiron LDK-ja që Shpend Ahmeti të jetë pjesë e tyre? Agim Veliu, Nënkryetar i LDK’së, ka thënë se porosia e tij drejtuar Driton Selamanajt për ardhjen e njerëzve që kanë iku
Albini i beson shumë vetes, si LDK-ja kërkon zgjedhje të parakohshme Vetëvendosja dhe LDK-ja kërkojnë që qeveria “Haradinaj” të japë dorëheqje dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme
Haradinaj: Për inat të Veselit, LDK-ja voton pro shfuqizimit të Speciales Sipas nënkryetarit të OVL-së së UÇK, Nasim Haradinaj, deputetët e LDK-së, do të votojnë pro shfuqizimit të gjykatës spe