999 rezultate për

ldd-se

AKR-ja do të sjellë ndryshime! Një numër mjaft i madh qytetarësh po i bashkohen vizionit të AKR-së për një Kosovë ndryshe. Madje sot kanë aderuar në A
Gaxherri kthehet pa kushte në LDK Ish-nënkryetarja e parë e LDD-së, Besa Gaxherri i mëshon idesë se koalicioni i Nexhat Dacit me AAK-në është i njëanshëm,
Daci :Besa probleme me kujtesën, s'e bëra vetëm koalicionin Pas deklaratave të nënkryetares Besa Gaxherri ka reaguar kreu i LDD-së, Nexhat Daci, i cili ka thënë se nuk e ka marrë i
Daci veproi jo parimisht Qëndrimi i nënkryetares së LDD-së, Besa Ganxherit në lidhje me koalicionin e AAK-së, është i kundërt krahasuar me vendi
Daci :Të respektohet koalicioni Të gjithë anëtarët e partive apo kryetar të degëve e kanë për detyrë të respektojnë koalicionin e AAK-së. Kështu shprehe
AAK dhe LDD, "takohen" në Prishtinë Kryetari i Aleancës për Prishtinën, Besnik Tahiri, ka zhvilluar një takim me strukturat e LDD-së për të bashkërenduar ak
Për LDD-në, viti 2012 i suksesshëm Kryetari i LDD-së Nexhat Daci e ka cilësuar si vit të suksesshëm vitin 2012 për krijimin e bashkëpunimit sa më të ngusht
Daci: Kosova më e izoluar se Iraku Lideri i LDD-së, Nexhat Daci nuk dorëzohet dhe mundohet ta mbajë gjallë partinë e tij. Sipas medieve kosovare, mësohet s
LDD-ja në Vushtrri i bashkohet LDK-së Lidhja Demokratike e Dardanisë (LDD) dalëngadalë po tkurret. Dega e LDD-së në Vushtrri të dielën ka kaluar në Lidhjen De
Syla jep dorëheqjen nga anëtarësia e LDD-së Kryetari i Forumit të LDD-së dhe anëtar i Kryesisë qendrore të LDD-së Vigan Syla, ka dhënë dorëheqjen nga anëtarësia në
Edhe Rugova kalon në LDK Pas kryetarit të degëve të LDD-së për Prishtinë, edhe nënkryetari i deri para pak kohësh i LDD-së, Naser Rugova, ka njof
Tolaj jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në LDD Sejdë Tolaj, sekretar i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, ka dhënë sot dorëheqje nga të gjitha funksionet
Geci: Jam paraqitur si përfaqësues i LDD-së Me anë të një deklarate për shtyp, Gani Geci ka thënë se ai ishte paraqitur në televizionin "Klan Kosova" në cilësinë e
Adem Salihaj jep doreheqjen si nenkryetar i LDD-se Adem Salihaj sot ka njoftuar se ka dhënë dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të Lidhjes Demokra
Daci rizgjedhet kryetar i LDD-se Nexhat Daci është rizgjedhur në postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Dardanisë. Be
Konventa Zgjedhore e LDD-se, Daci pa kunderkandidat LDD’ja do të mbajë sot Konventën Zgjedhore. Kryetari Nexhat Daci nuk ka kundërkandidat dhe pri
PDK: Akuzat e LDD-se, per qellime politike Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj akuzave të bëra së fundmi nga deputetët e LDD-s&eu
Ja lista e LDD-se per Zgjedhjet Vendore Këshilli Kombëtar i Lidhjes Demokratike të Dardanisë i ka mbështetur propozimet për kryeta
Pas akuzave, reagon nenkryetari i LDD-se, Berim Ramosaj Nënkryetari i LDD-së, Berim Ramosaj, i quan të pakuptimta deklaratat e krerëve të partisë
Sondazhi i Albeu.com doli me i sakti; paralajmeroi renien e ORA-s dhe ngritjen e LDD-se Ishte sondazhi i albeu.com (me 36,253 vota), ai i cili e kishte vendosur ORA-n ne fund te listes se partive "te medha" m