999 rezultate për

lazio

Strakosha po shkëlqen te Lazio, skuadra angleze hidhet në sulm për shërbimet e tij Tottenham Hotspur ishte një skuadër që nuk transferoi asnjë lojtar në merkaton e verës. Drejtuesit e klubit kanë harxhua
Pësoi një dëmtim "horror", reagon shqiptari i Lazios (FOTO LAJM) Riza Durmishi ka thënës e do të rikthehet më i fuqishëm pas lëndimit të rëndë që përjetoi në ndeshjen e mbrëmshme në Evr
Lazio e Strakoshës shkatërrohet në Gjermani nga Eintrachti (VIDEO) Lazio s Tomas Strakoshës është mposhtur sonte me rezultatin e thellë 4-1 nga Eintracht Frankfurt në "Commerzbank-Arena",
Igli Tare i rinovon kontratën dy yjeve të Lazios Igli Tare vazhdon të impresionojë me lëvizjet e tij te skuadra e Lazios. Pas nënshkrimit me disa futbollistë cilësorë, t
"Romakët" triumfojnë ndaj Lazios së shqiptarëve Derbin e kryeqytetit italian e ka fituar bindshëm skuadra e Romës, duke mposhtur Lazion me rezultat 3-1. Serinë e gol
Supergol, Roma kalon përsëri në avantazh ndaj Lazios (VIDEO) Roma ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Lazios në "Stadio Olimpico". Autori i këtij goli është ish-mbrojtësi i Lazio
Lazio barazon rezultatin ndaj Romës Lazio ka barazuar rezultatin ndaj Romës në "Stadio Olimpico". Ai që ka shënuar është sulmuesi Ciro Immobile në minut
Ndizet derbi, Roma kalon në avantazh ndaj Lazios (VIDEO) Roma ka kaluar në epërsi ndaj Lazios në kuadër të Serie A-së. Derbi është ndezur nga një gol i mrekullueshëm me thëm
Ndizet Italia, Roma e Lazio publikojnë formacionet e derbit Ndeshja e parë hapëse e javës së shtatë të Serie A-së do të fillojë me superderbin mes Romës dhe Lazios. Kjo ndeshje
Lazio e Strakoshës fiton në transfertë ndaj Udineses Lazio ka marrë një fitore të rëndësishme sonte në "Dacia Arena" kundër Udineses me rezultatin 1-2, e vlefshme për javën
Ish-lojtari i Lazios: Ronaldo më vodhi festimin Ish-mesfushori i Parmës, Lazios dhe Palermos, Mark Bresciano, ka thënë se ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, feston g
Tifozja speciale e Strakoshës? Bukuroshja shihet në stadium Rike Roçi është tifozja shqiptare që pushtoi median botërore në kampionatin evropian së bashku me kushërirën e saj duke
Lazio e Strakoshës nuk gabon, fiton kundër Apollon në Olimpico (VIDEO) Lazio ka fituar me rezultat 2-1 kundër Apollon Limasolit në Europa League, ndeshje e vlefshme për Europa League. Laz
I kërkonin klubet më të mëdha të europës, Tare blindon dy yjet e Lazios Drejtori sportiv ia ka dalur të fitojë betejën kundër klubete më t1% mëdha evropiane. Ai ka mundur të mbaj dy yjet e sku
Thomas Strakosha i jep fitoren Lazios ndaj Empolit (VIDEO) Lazio ka marrë fitoren e dytë radhazi në Serie A falë paraqitjes së shkëlqyer të portierit shqiptar Thomas Strakosha, i
Lazio e Strakoshës mposht Frosinonen në Olimpico (VIDEO) Lazio ka fituar me rezultatin minimal 1-0 ndaj Frosinones në "Olimpico", ndehsje e vlefshme për javën e 3 të Serie A.
Foto Strakosha tregon Thomasin: Në Juve-Lazio më ikën 10 vite jetë! Një shprehje e vjetër thotë: “Nxënësi duhet të bëhet më i mirë se mësuesi në jetë”. Në futboll kjo shprehje merr shpeshm
Kaq para refuzoi Lazio nga PSG për yllin e klubit PSG ishte shumë pranë firmosjes me serbin e Lazios, Milinkoviç-Saviç. Ditën e djeshme mediat raportuan se përfaqësue
Milinkoviç mendon ende largimin, menaxherët takojnë drejtuesin e … Lazio e nisi sezonin e ri të kampionatit italian me dy humbje radhazi, ndërsa mesfushori serb Sergei Milinkoviç-Saviç
Vijon efekti "Ronaldo", kaq para ka fituar Juventus në "shtëpi" Juventus dy ditë më parë (25 gusht) luajti ndeshjen e parë në "shtëpinë" e tyre për këtë sezon kundër Lazios. Kjo nd