999 rezultate për

lavrov

Pompeo dhe Lavrov premtojnë sa më shumë mirëkuptim Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i tha ministrit të jashtëm rus, Sergei Lavrov, se presidenti Donald Trump ësh
Pëplasja për Venezuelën, SHBA i kërkojnë Rusisë të largohet nga vendi Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka kërkuar Rusisë “të largohet” nga Venezuela, derisa homologu i tij rus, Se
Lavrov: Kosova po provokon Serbinë Rusia i kërkon Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Europian të ndalojnë Kosovën së provokuari Serbinë. Thirrja erdhi nga
Rusia e prerë: Nuk e pranojmë Kosovën si shtet Shefi i diplomacisë ruse ka konfirmuar se Moska insiston në zbatimin e Rezolutës 1244, që nënkupton një dialog të drejtp
Lavrov: Do bëjmë gjithçka për të mbrojtur Maduron Zyrtarët rusë kanë akuzuar Shtetet e Bashkuara për trazirat në Venezuelë, duke u zotuar se Moska do të mbështetë preside
Rusia: Gjithmonë jemi pranë Serbisë kundër Kosovës Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov, ia ka dërguar një telegram urimi ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica
Lavrov: Pranojmë marrëveshjen Kosovë-Serbi vetëm nëse është sipas kushteve të Beogradit Moska do të jetë e gatshme të shqyrtojë në mënyrë konstruktive zgjidhjen për marrëdhëniet me Kosovën, nëse (zgjidhja) do
SHBA dhe Rusia bëjnë marrëveshje sekrete për Kosovën Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë që çështjen e Kosovës ta zgjidhin në një marrëveshje mes tyre dhe Rusisë. Siç
Lavrov: Edhe ne po merremi me Ballkanin Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Rusia e përshëndet dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Begradit si d
Lavrov: Takimi Trump-Putin mund të jetë i suksesshëm Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov thotë se samiti në mes të presidentit rus, Vladimir Putin dhe atij të Shtetev
Senatorët republikanë amerikanë shkojnë në Moskë Disa senatorë republikanë amerikanë u takuan të martën me zyrtarë rusë në një vizitë të rrallë në Moskë, duke ngritur çë
Lavrov: Sulmi kimik është kryer nga agjentë të huaj Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, tha se sulmi i raportuar kimik në Siri është kryer nga agjentë të huaj. N
Rusia thotë se nuk ka prova se armët kimike u përdorën në Douma Ministri i Punëve të Brendshme të Rusisë Sergei Lavrov thotë se nuk janë gjetur prova se armët kimike janë përdorur në q
Lavrov: Britania përfiton nga helmimi i Skripalit Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, tha se nga helmimi i ish-agjentit rus, Sergei Skripal, përfiton Qeveria e Br
Lavrov: Moska së shpejti do të dëbojë diplomatët britanikë Rusia së shpejti do të dëboi nga territori i saj diplomatët britanikë, ka paralajmëruar sot shefi i diplomacisë ruse, Se
Lavrov ndaj Thaçit: Je i akuzuar për krime lufte Ministri i Jashtëm i Federatës Ruse, Sergej Lavrov, ka sqaruar në Beograd se Kremlini nuk do të njohë pavarësinë e Kosov
Lavrov pyet BE-në, pse nuk e shpjegon kuptimin "normalizim i plotë i marrëdhënieve" Shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov, ka deklaruar se termi “normalizim i plotë i marrëdhënieve” në mes të Kosovës dh
Lavrov: Paditë amerikane kundër rusëve janë gjepura Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavror ka thënë se nuk ka koment për paditë amerikane ndaj rusëve, që supozohet se kanë n
Pacolli flet për takimin me Lavrov: Diplomatë rusë janë të zhgënjyer me Serbinë Ministri i Punëve të Jashtme, Begjet Pacolli gjatë raportimit në Komisionin për Punë të Jashtme ka folur rreth një takim
Rusia habit me deklaratën për Maqedoninë Intensifikim i bisedimeve për emrin e Maqedonisë është e lidhur me dëshirën e SHBA-së që ta fusin këtë shtet në NATO, ka